PTT’den Müjde! Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesi Geliyor!


83
806 Paylaşım, 83 points

Devletten anneler için müjdeli haberler gelmeye devam ediyor. Bu seferki yardım haberi çalışan ve çalışmayan tüm anneler için geldi. Bu yazımızda PTT’den Müjde! Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesi Geliyor! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Devlet ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile birlikte özellikle annelere yönelik yardımlar yapmaya devam ediyor. Anneler için yapılan yardımlar kapsamında yapılan yeni düzenleme ile yapılan yardımın kapsamı genişletildi.PTT’DEN MÜJDE! DOĞUM YAPAN TÜM ANNELERE YARDIM ÖDEMESİ GELİYOR!

PTT üzerinden yapılan yardım kapsamında doğum yapmış olan tüm annelere koşulsuz şartsız yardım ödemesi gerçekleştirilecek. 600 TL’ ye kadar olan bu yardım ödemesinden doğum yapmış olan tüm anneler faydalanabilecek.

Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesi kapsamında başvuruda bulunan annenin çalışıyor ya da çalışmıyor olmasına bakılmayacak. Devlet tarafından PTT üzerinden verilecek yardım ödemesinden faydalanmak isteyen annelerin sadece başvuru şartlarına uyması ve başvuruda bulunması yeterli olacak.

DOĞUM YAPAN TÜM ANNELERE YARDIM ÖDEMESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesinden faydalanabilmek için öncelikle başvuru için belirlenmiş olan şartlara uygun olmak gerekiyor. Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesi başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

Devlet tarafından tüm annelere koşulsuz şartsız verilecek olan bu yardım ödemesi için yeni doğum yapmış olmak ve canlı bir bebek dünyaya getirmek yeterli olacaktır. Annelerin bu yardım ödemesinden alacakları para ise sahip oldukları çocuk sayısına göre değişiklik göstermektedir.

DOĞUM YAPAN TÜM ANNELERE YARDIM ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesi başvurusunda bulunmak isteyen annelerin T.C. kimlikleri ile birlikte en yakın PTT şubesine giderek müracaat etmeleri ve işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

İsteyen anneler başvurularını e – devlet üzerinden de kolaylıkla gerçekleştirebilirler. PTT ya da internet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştiremeyen anneler ise doğum sonrası bebeklerinin kimliklerini çıkarttırmak için gittikleri nüfus Dairesi üzerinden kimlik çıkarma işlemi sırasında devlet yardımı ödemesi başvurusunu da gerçekleştirebilirler. Kısacası doğum yardımı ödeme başvuru yerleri şu şekilde sıralanabilir;

  • PTT şubeleri üzerinden başvuru
  • E – devlet üzerinden başvuru
  • Nüfus müdürlükleri üzerinden başvuru
  • Sosyal hizmetler merkezleri üzerinden başvuru

DOĞUM YAPAN TÜM ANNELERE YARDIM ÖDEMESİ NE KADAR YAPILACAK?

Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesi ne kadar yapılacak? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; yeni doğum yapmış çalışan ya da çalışmayan annelere verilecek olan doğrum yardımı ödemesinin miktarı, annenin yaptığı doğum sayısına göre belirlenmektedir. Yapılan her canlı doğum sayısına göre ücret belirlenmektedir.

Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesi tutarları şu şekildedir;

  • İlk canlı doğum için ödenecek doğum yardımı miktarı: 200 TL
  • İki çocuk için ödenecek doğum yardımı miktarı: 400 TL
  • Üç ve daha fazla çocuk için ödenecek olan doğum yardımı miktarı: 600 TL

DOĞUM YAPAN TÜM ANNELERE YARDIM ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILMAKTADIR?

Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesinden faydalanma hakkı kazanmış olan anneler, başvuruları sonrasında yardım ödemelerini alma hakkına sahip olurlar. Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesi ne zaman yapılmaktadır? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

Doğum Yapan Tüm Annelere Yardım Ödemesi alma hakkına sahip olan anneler ister PTT şubeleri üzerinden ister herhangi bir banka şubesi üzerinden doğrum yardımı ödemesi alabilmektedir. Doğum yardımı ödemesi, başvurudan kısa bir süre sonra annenin tercihine göre PTT şubesinden kimlik yardımı ile alınabilmektedir.

Banka hesabına yardım ödemesini talep eden annelerin ise verdikleri banka hesabına doğum yardımı ödemesi gerçekleştirilmektedir. Anneler, istedikleri zaman banka hesaplarından doğum yardımlarını çekebileceklerdir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

83
806 Paylaşım, 83 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
109
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
61
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir