PTT Üzerinden 106 TL Elektrik Faturası Yardımı Yapılacak


71
738 Paylaşım, 71 points

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan yardımlardan birisi de elektrik faturası yardımı olarak biliniyor. PTT üzerinden yapılan bu yardım ödemesinin tutarı yükseltildi. Bu yazımızda PTT Üzerinden 106 TL Elektrik Faturası Yardımı Yapılacak başlığının detaylarını anlatacağız.

İhtiyaç sahibi ailelere yönelik sunulan birçok devlet yardımı bulunuyor. Muhtaç ailelerin daha rahat koşullarda yaşamasını sağlamak amacıyla sunulan devlet yardımlarından birisi de elektrik faturası yardımı olarak biliniyor.PTT ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ YARDIMI NEDİR?

PTT elektrik faturası desteği yardımı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tüm ihtiyaç sahibi ailelerin elektrik faturalarını rahat ödemelerini sağlamak amacıyla sunulan bir devlet yardımıdır.

Devlet, elektrik faturası yardımı üzerinden ihtiyaç sahibi ailelerin her ay gelen elektrik faturalarının belirli bir tutarını karşılayarak muhtaç ailelerin üzerindeki yükü biraz olsun hafifletmeye çalışmaktadır. Elektrik faturası desteği yardımı, ihtiyaç sahibi ailenin tükettiği elektrik miktarına göre değişiklik göstermektedir.

PTT ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ YARDIMINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

PTT elektrik faturası desteği yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi ailelerin öncelikle başvuruda bulunması gerekir. PTT elektrik faturası desteği yardımı başvuruları, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden gerçekleştirilmektedir.

İlçe kaymakamlıkları ve belediyeler bünyesinde hizmet veren bu vakıflara giderek başvuru işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Başvuru sonrasında ailenin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığının belirlenmesiyle birlikte elektrik faturası desteğinden faydalanması sağlanacaktır.

PTT ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

PTT elektrik faturası desteği yardımı başvurusunda bulunmak için öncelikle belirlenmiş olan şartları taşımak gerekir. PTT elektrik faturası desteği yardım başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

  • Başvuru yapan kişinin gerçekten ihtiyaç sahibi olması
  • Başvuru yapan kişinin sosyal yardım almaya hak kazanmış olması
  • Başvuru yapan kişinin yardım vakıflarından düzenli olarak yardım alıyor olması

Bu şartlara uyan kişiler, oturdukları ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek başvuru işlemlerini kısa sürede gerçekleştirebilirler. Yapılan incelemenin olumlu sonuçlanmasıyla birlikte vatandaş elektrik faturası desteğini almaya başlayabilir.

PTT ELEKTRİK FATURASI DESTEĞİ BAŞVURU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

PTT elektrik faturası desteği başvurusunda bulunan vatandaşlar, yardım başvurularının sonucunu sorgulamak işlemini gerçekleştirebilirler. PTT elektrik faturası desteği başvurusu sorgulama işlemi e – devlet üzerinden gerçekleşmektedir.

Elektrik faturası yardımı başvurusunda bulunan ihtiyaç sahipleri, e – devlet sistemine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama” yazarak açılan sayfa üzerinden tüm yardımlarını görebilirler. Elektrik faturası yardımı almaya hak kazanmış ihtiyaç sahipleri bu sayfada bu yardımın da bulunduğunu göreceklerdir.

PTT ÜZERİNDEN 106 TL ELEKTRİK FATURASI YARDIMI YAPILACAK

PTT elektrik faturası desteği yardımını alma hakkı kazanmış olan ihtiyaç sahibi aileler her ay düzenli olarak elektrik faturalarının bir kısmı için devletten yardım alıyorlar. Her yıl değişen elektrik faturası yardım ödeme tutarı bu sene 106 TL olarak belirlendi.

Devletten elektrik faturası desteği yardımı alan ihtiyaç sahipleri, her ay faturalarının 106 TL olan kısmını ödemek zorunda kalmayacak. 106 TL’si devlet tarafından karşılanan faturanın kalan kısmı ise ihtiyaç sahibi tarafından karşılanacak.

PTT Üzerinden 106 TL Elektrik Faturası Yardımı alan ihtiyaç sahiplerinin faturalarını her ay kimlikleri ve fatura ile birlikte PTT şubesine giderek ödemesi gerekmektedir. PTT şubesine kimliğini veren ihtiyaç sahibine hemen 106 TL tutarındaki indirim yansıtılacak ve kalan tutarı ödemesi yeterli olacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
738 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
14
Şaşkın
Başarısız Başarısız
105
Başarısız
Komik Komik
87
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
19
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
38
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
13
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
98
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir