PTT Tüketici Kredisi Nedir, Nasıl Alınır, Başvuru Şartları Nelerdir?


90
884 Paylaşım, 90 points

 

Bankalarla birlikte tüketicilerin ihtiyaç kredilerine destek veren yerlerden birisi de PTT şubeleridir. Birçok kişinin haberdar olmamasıyla birlikte, PTT şubelerinden de uygun faiz oranları ile kredi almak mümkündür. Tüketici kredisi veren PTT, bu konuda bankalar ile ortak olarak çalışmaktadır. Bu yazımızda PTT tüketici kredisi nedir, nasıl alınır ve başvuru şartları nelerdir gibi sorularınızın yanıtlarını vereceğiz.

PTT tüketici Kredisi Nedir?

PTT, gün geçtikçe ilginin arttığı tüketici kredilelerini sunan yerlere dâhil olmayı başardı. Son yıllarda tüketici kredisi veren PTT şubeleri, nakit ihtiyacı çeken tüketiciye destek veren yerler arasında yer almaya başladı. PTT şubeleri, tüketici kredisi için bankalarla ortak bir çalışma gerçekleştiriyor. Kredi çekmenin oldukça kolay olduğu PTT, kredi işlemleri için bankalardan bilgi akışı sağlıyor.PTT Tüketici Kredisi Nasıl Alınır?

PTT üzerinden tüketici kredisi almak sanıldığı kadar zor değil. Tüketicinin yapması gereken şey, kendisine en yakın PTT şubesine giderek bir kredi seçmek ve kredi için verilen başvuru formunu doldurmak. Tüketici tarafından doldurulmuş olan başvuru formu, PTT tarafından anlaşmalı bankalara gönderiliyor ve sonrasında kısa sürede kredi sonuçlandırılıyor. Bankadan gelen cevap olumlu olursa tüketici hemen kredisini alabiliyor.

PTT Tüketici Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT tüketici kredisine başvuruda bulunmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şöyle sıralanabilir;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Düzenli bir gelire sahip olmak
  • Emekli maaşını PTT aracılığı ile alıyor olmak
  • 84 yaşından küçük olmak
  • Çekilecek kredinin aylık ödemesinin maaşın yarısını geçmemesi
  • Gelirini belgelemek
  • Kredi notunun yüksek olması

PTT Tüketici Kredisi Anlaşmalı Bankalar Nelerdir?

PTT, tüketici kredisi konusunda bazı bankalar ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Emeklilerde maaşını PTT şubelerinden alanlar, anlaşmalı bankalar aracılığı ile kolayca kredi çekebilmektedir. PTT ile anlaşmalı bankalar şu şekildedir;

Aktif Bank N Kolay Emekli Kredisi

Aktif bank ve PTT arasında yapılan anlaşma kapsamında emekli maaşını PTT üzerinden alan emeklilere kredi veriliyor. Bu kredi için kefil ya da herhangi bir şart aranmıyor. Kredinin en üst limiti 50 bin TL, en küçük limiti 2 bin TL olarak belirlenmiş. %1,89 faiz oranı ile verilen kredinin vadesi en az 3 ay, en fazla 48 ay olabiliyor. Kredi çekme vadesi, tüketicinin yaşı ve kredi vadesinin toplamının 84’ü geçmeyecek şekilde ayarlanır.

Denizbank Her Derde Deva Kredisi

Denizbank da PTT ile anlaşmalı bankalar arasındadır. Emekli maaşını PTT’den alan tüketiciler 36 bin TL’ye kadar kredi alabilir. Kredinin en uzun vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir. Kredinin 36 ay vade ile çekilmesi durumunda Denizbank tüketiciden tahsis ücreti almayacaktır. Kredinin tutarı 2 bin TL altında ise %1,75 faiz, 2 bin TL’nin üzerinde ise %1,74 faiz oranı uygulanır. Denizbank kredi vadesi, tüketicinin yaşı ve vade toplamı 82’yi geçmeyecek şekilde ayarlanır.

ING Bank Kredim Postam Kredisi

PTT ile anlaşma sağlayan bankalardan biri de ING Bank’tır. Banka emekli maaşını PTT üzerinden alanlara 45 bin TL’ye kadar kredi sunar. Kredinin alt limiti ise 2,500 TL olarak belirlenmiştir. 10 bin TL’ye kadar kredilerde %1,84 faiz oranı uygulanırken, 10 bin TL’nin üstünde %1,54 faiz oranına düşürülür. Kredi vadesi ise tüketicinin yaşını vade ile toplamının 75’i geçmemesi şeklinde ayarlanır.

TEB Jet Kredisi

PTT üzerinden maaş alan tüketiciler, TEB üzerinden 20 bin TL’ye kadar kredi çekebilirler. Kredi vadesi en az 3 ay, en fazla 36 ay olarak belirlenmiştir. Emekliler için sadece nüfus cüzdanı ile başvuruda bulunmak yeterlidir. Emekliler 70 yaş altına kredi çekebilirler. TEB Jet kredisi faiz oranı %1,55 olarak belirlenmiştir.

Fibabanka PTT Kredisi

Fibabanka’nın PTT anlaşması kapsamında en az 2 bin – en fazla 30 bin TL kredi çekmek mümkündür. Kredi vadesi en fazla 48 ay olarak verilir. Emeklilerde bu vade tüketicinin yaşı ve vadenin toplamının 80’i geçmemesi şeklinde ayarlanır. Faiz oranları %1,48 – %1,89 arasında değişmektedir.

Odeabank PTT Kredisi

Odeabank tarafından sunulan PTT kredisine tüm PTT müşterileri başvurabilir. PTT’den emekli maaşı alanlar için en fazla 50 bin TL’ye kadar kredi veren banka, PTT müşterilerine ise 15 Bin TL’ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. Faiz oranı %1,85 olan Odeabank’ın vadesi en fazla 48 ay olarak belirlenmiştir.

BURGAN Bank PTT Kredisi

BURGAN Bank tarafından verilen krediden sadece PTT’den emekli maaşı alanlar yararlanabilir. Bankanın en az kredi limiti 3 bin TL, en fazla ise 55 bin TL olarak belirlenmiştir. 48 aya kadar vade sunan bankanın kredi vadesi tüketicinin yaşı ve vade toplamının 80’i geçmemesi şeklinde ayarlanır. BURGAN Bank faiz oranları %1,59 – %1,81 arasında değişmektedir.

PTT üzerinden yapılan kredi başvuruları çok kısa sürede sonuçlanır. Sonucun olumlu olması durumunda PTT üzerinden kredi sözleşmesini onaylayan tüketici, parasını hemen alma hakkına sahiptir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

90
884 Paylaşım, 90 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
99
Şaşkın
Başarısız Başarısız
68
Başarısız
Komik Komik
50
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
98
Helal Olsun!
lol lol
13
lol
Aşk Aşk
123
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir