PTT Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?


57
544 Paylaşım, 57 points

PTT Promosyon Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emeklilere devlet destekleri devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yürürlüğe giren emekliye Promosyon ödemesi projesi kapsamında bankalar ile anlaşmalar yapıldı. Anlaşma sağlanmış olan bankalar, emekli maaşını kendi şubelerinden alanlara belirlenmiş miktarda ödeme yapıyor. Bu Promosyon ödemesini yapan yerlerden birisi de PTT olarak biliniyor. Bu yazımızda PTT üzerinden emekli maaşı alanların Promosyon başvurusunu nasıl yapacağını ve ne kadar Promosyon alacağını detaylı olarak anlatacağız.

Emekli Promosyonu Nedir?Emekli Promosyonu, emeklilerin maaş aldıkları bankadan ayrılmama sözü vermeleri durumunda ya da anlaşmalı diğer bankalardan birisine geçmeleri durumunda bir nevi teşekkür ödemesi olarak açıklanabilir. 3 yıllık süre için verilecek olan bu Promosyonda emekli ya maaş aldığı bankadan 3 yıl ayrılmama garantisi vermelidir ya da geçtiği yeni bankadan 3 yıl boyunca maaş almayı kabul etmelidir.

PTT Emekli Promosyon Şartları Nedir?

Emekli Promosyon ödemelerinden yararlanabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şöyle sıralanabilir;

  • Emeklinin 3 yıl boyunca aynı bankadan maaş alma sözü vermesi
  • Bankaya 2 adet faturayı otomatik ödeme talimatı vermek
  • Promosyon sözleşmesini imzalamak

Son dönemde bankaların talep ettiği faturayı otomatik ödemeye verme ya da bankanın kredi kartını kullanma gibi şartlar da kaldırılmış durumda. Emekliler artık sadece başvuru yaparak emekli Promosyonundan yararlanabilecek.

PTT Emekli Promosyon Ücreti Ne Kadar?

Emeklilere 3 yıl kalma sözü karşılığından bankadan verilecek olan Promosyon, emeklilerin aldığı maaşa göre değişiklik gösteriyor. Genel olarak bakılacak olursa, emekli Promosyonu ortalama olarak 300 – 450 TL arasında değişiyor. Aylık Bin TL emekli maaşı alan bir kişi 300 TL Promosyon alırken, 2 bin TL maaş alan 375 TL, 2 bin TL üzeri maaş alanlar ise 450 TL Promosyon alabiliyor.

PTT Emekli Promosyon Ödemeleri Neye Göre Yapılıyor?

PTT üzerinden emekli maaşını alanlara ya da maaş ödemesini PTT üzerinden almak isteyenlere 3 yıl kalma sözüne karşılık verilecek olan Promosyon ödemelerinde emeklinin T.C. kimlik numarasına bakılıyor. Numaranın son hanesindeki rakama göre Promosyon alım tarihleri belirleniyor. Buna göre;

  • C. kimlik numarası son hanesi 0 – 2 olanlar Mart ayında
  • C. kimlik numarası son hanesi 4 – 6 olanlar Nisan ayında
  • C. kimlik numarası son hanesi 8 olanlar Mayıs ayında

PTT Emekli Promosyon Ödemelerinde Fark Ödemesi Nedir?

Emeklilere verilen Promosyon ödemelerinde yeni düzenlenmiş olan rakamlar göz önünde bulundurulduğu zaman daha önceden emekli Promosyonu almış olan kişi şu anki taban fiyatın altında ödeme aldıysa, PTT tarafından bu fark ödemesi gerçekleştirilecek. Bu durumda bir önceki Promosyonda 300 TL almış olan bir emekli şu anda 450 TL’lik ödeme kapsamında yer alıyorsa, aradaki 150 TL fark emekliye ödenecek. PTT emekli Promosyon ödemesinden yararlanan emekliler, 3 yılın dolması ile birlikte bir kez daha Promosyon alma hakkına sahip olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
544 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
97
Şaşkın
Başarısız Başarısız
61
Başarısız
Komik Komik
49
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
100
Helal Olsun!
lol lol
14
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
61
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir