PTT Müjdeyi Verdi! Milyonlarca Kişiye 700 TL Para Yardımı


72
767 Paylaşım, 72 points

Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik verilen devlet yardımlarına bir yenisi daha eklendi. PTT, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik müjdeli bir haber verdi. Bu yazımızda PTT Müjdeyi Verdi! Milyonlarca Kişiye 700 TL Para Yardımı başlığının detaylarını anlatacağız.

Corona virüs salgını nedeniyle devam eden pandemide ihtiyaç sahibi ailelerin gıda, sağlık ve barınma ihtiyaçlarının kolayca karşılanabilmesi adına yeni bir devlet yardımı hazırlandı. Devlet yardımı ödemesi kapsamında ihtiyaç sahibi milyonlarca kişiye 700 TL yardım ödemesi gerçekleştirilecek.PTT ÜZERİNDEN MİLYONLARCA KİŞİYE 700 TL PARA YARDIMI YAPILACAK

İhtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürecek açıklama kısa bir süre önce geldi. PTT üzerinden yapılacak olan yardım ödemesi kapsamında 65 yaş aylığı alma hakkına sahip olan milyonlarca ihtiyaç sahibine 700 TL ödeme yapılacak.

65 yaş ve üzeri vatandaşları ilgilendiren bu yardım kampanyasından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, gerekli şartları taşımaları durumunda başvuru işlemini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden gerçekleştirebilecekler.

PTT ÜZERİNDEN 700 TL 65 YAŞ AYLIĞI ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

PTT üzerinden 700 TL tutarındaki 65 yaş aylığını almak için öncelikle belirlenen şartlara uygun olmak gerekiyor. PTT 700 TL 65 yaş aylığı alma şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 65 yaşından büyük olmak
  • Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında bir sosyal güvenceye sahip olmamak (4A – SSK – 4B – Bağkur – 4C – Emekli Sandığı)
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan dul, yetim maaşı benzeri bir aylık almıyor olmak
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ na kişi adına kısa ya da uzun vadesi sigorta prim ödemesi yapılmamış olması
  • Herhangi bir işte çalışmıyor olmak
  • Düzenli bir gelirin olmaması
  • Hanede kişi başına düşen aylık gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması (en az 701 TL)

PTT üzerinden 700 TL 65 yaş aylığı almak için belirlenmiş olan şartlara uygun olan ihtiyaç sahipleri, Kaymakamlıklar üzerinden hizmet veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden muhtaç belgesi ile birlikte başvuruda bulunması gerekir.

PTT ÜZERİNDEN 700 TL 65 YAŞ AYLIĞI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

PTT üzerinden 700 TL 65 yaş aylığı başvurusunda bulunma hakkına sahip olan ihtiyaç sahipleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden kimlik kartı ya da T.C. kimlik numarası içeren bir belge ile işlemlerini tamamlayabilirler.

65 yaş üstü ihtiyaç sahibi başvuru için kendisi gidemeyecek durumda olan yaşlı vatandaşlar mahkeme tarafından kendilerine vasilik yapan bir kişi tarafından da başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Yapılan başvuru ile ilgili bilgiler defterdarlık ya da mal müdürlükleri üzerinden ilgili birimlere iletilerek işleme alınır. İşleme alınmış olan başvuruların olumlu değerlendirilmesi durumunda 65 yaş üstü başvuru sahibi 700 TL devlet yardımı alma hakkına sahip olacaktır.

PTT ÜZERİNDEN 700 TL 65 YAŞ AYLIĞI NEREDEN ALINIR?

PTT üzerinden verilen 700 TL 65 yaş aylığını almak için başvuruda bulunmuş ve başvurusu olumlu değerlendirilmiş olan ihtiyaç sahipleri, yardım ödemelerini alabilirler. PTT üzerinden 700 TL 65 yaş aylığı nereden alınır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

65 yaş aylığı alma hakkı kazanmış olan ihtiyaç sahipleri, oturdukları bölgede bulunan en yakın Ziraat Bankası şubesinden 700 TL devlet yardımı ödemesini alabilirler. Yakınlarında Ziraat Bankası şubesi olmayan ihtiyaç sahipleri ise en yakın PTT şubesi üzerinden nüfus cüzdanı ya da kimlik belgesi ile kolaylıkla alabilirler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
767 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
100
Şaşkın
Başarısız Başarısız
69
Başarısız
Komik Komik
51
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
98
Helal Olsun!
lol lol
14
lol
Aşk Aşk
123
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
97
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
66
Kazandım!
Pinar

4 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben 3yildir işsizim otobüs kazası geçirdim omiriligim kırıldı Kütahya Dumlupınar üniversitesi nde güvenlik görevlisi İdim doktor 1ay heyet raporu verdi.1 ay sonra tekrar röntgen filmi çekildi doktor röntgen i tekrar bakıp gene heyet raporu istirati verdi sonuç olarak ağrı kesiciler ile zorlukla çalışıyor dum noterden doktor onaylı tedavi gprulmesi için ihtarname yolladım.3yildir işsizim hiç bir gelirim yok 2 yıl önce eşimden hâkim boşama kararı ve çocuğuma 550 a ylik nafaka kararı verdi ben calisamadigim için nafaka veremiyorum yalnız yaşıyorum babam in apartinda gelirim olmadığı için zorluk çekiyorum lütfen yardım edin rica ediyorum saygılar sunarım