PTT Aracılığıyla Evde Sosyal Yardım Ödemesi Uygulaması Başlıyor!


87
854 Paylaşım, 87 points

Pandemi sürecinde maddi olarak sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere PTT üzerinden sosyal yardım ödemesi yapılmaya devam ediyor. Yardım ödemesi ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın açıklaması sonrasın yardım ödemeleri evden yapılmaya başladı. Bu yazımızda PTT Aracılığıyla Evde Sosyal Yardım Ödemesi Uygulaması Başlıyor! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Corona virüs ile mücadele sürecinde salgının ilk başlarından bu yana ihtiyaç sahibi ailelere yönelik devlet yardımları yapılmaya devam ediyor. Bu kapsamında hazırlanan sosyal Yardım Ödemesi, PTT üzerinden ihtiyaç sahiplerine sunuluyor.PTT ARACILIĞIYLA EVDE SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ UYGULAMASI BAŞLIYOR!

PTT üzerinden yapılan sosyal yardım ödemesinden pandeminin başından bu yana binlerce aile yararlandı. PTT şubeleri üzerinden yapılan ödemelerden yararlanmak için ihtiyaç sahibi ailelerin PTT ya da herhangi bir banka şubesi üzerinden hesabı olması gerekti. Hesabı olmayan ihtiyaç sahipleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ dan müjdeli bir haber geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın talimatı ile PTT ya da banka hesabı bulunmayan ihtiyaç sahipleri için sosyal yardım ödemesinin evde yapılması kararı alındı. Uygulama kapsamında hesabı olmayan ancak sosyal yardım ödemesi alma hakkı kazanmış olan ailelere ödemeleri evlerine gidilerek elden yapılacak.

SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ EVLERE YAPILACAK

Sosyal yardım ödemesi alma hakkına sahip olan ihtiyaç sahipleri, ödemelerini evlerinden de alabilecek. Hazırlanan yeni uygulama, PTT ya da banka hesabı olmadığı için yardım alamayan ihtiyaç sahiplerinin sıkıntı yaşamaması adına hazırlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın talimatı ile alınan karar kapsamında pandemi sosyal yardım ödemesi almak isteyen vatandaşlar artık ödemelerini evlerinden alabilecekler. Türkiye genelinde 43 bin personeli ile hizmet veren PTT, yardım ödemesinden faydalanan vatandaşlara artık evlerine götürerek yardım ödemelerini ulaştıracaklar. Sosyal yardım ödemesi kapsamında tüm ihtiyaç sahibi ailelere 1100 TL tutarında yardım ödemesi yapılacak.

1100 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1100 TL sosyal yardım ödemesi başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri, öncelikle başvuru işlemlerini e – devlet üzerinden yapmak zorundadır. E – devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapan ihtiyaç sahipleri siteye girişin ardından “Sosyal Yardım Ödemesi” başlığı altından hazırlanan formu doldurarak başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

PTT Aracılığıyla Evde Sosyal Yardım Ödemesi uygulamasına başvuruda bulunan tüketiciler, başvuru işlemi sonrasında yapılacak inceleme ile birlikte bu ödemeden faydalanma hakkına sahip olurlarsa ödemeleri PTT çalışanları tarafından evlerine teslim edilmektedir. PTT çalışanları sosyal yardım ödemesini zarf içerisinde ihtiyaç sahiplerine elden teslim etmektedir.

1100 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1100 TL sosyal yardım ödemesi başvurusunda bulunacak olan ihtiyaç sahibi ailelerin öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekmektedir. Şartlara uygun olmayan ailelerin başvuruları olumsuz değerlendirilecektir.

1100 TL sosyal yardım ödemesi başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

 • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmamış olmak
 • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçisi olmamak
 • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memur olmamak
 • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık almamak (emekliler)
 • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalanmamak
 • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalanmamak

1100 TL SOSYAL YARDIM ÖDEMESİ NASIL ALINIR?

1100 TL sosyal yardım ödemesi başvurusu onaylanan ihtiyaç sahiplerine ödemeleri PTT çalışanları tarafından elden teslim edilmektedir. PTT ya da banka şubesine gitmeye gerek kalmadan yardım ödemelerini alabilecek olan ihtiyaç sahipleri, 1100 TL ödemelerini rahatlıkla kullanabilirler.

1100 TL sosyal yardım ödemesi dağıtım günleri ihtiyaç sahibi ailelerin T.C. kimlik numarasının son hanesine göre belirlenmektedir. 1100 TL sosyal yardım ödemesi ödeme günleri şu şekilde sıralanır;

 • T.C. kimlik numarası son hanesi “0” olanlar Pazartesi günü
 • T.C. kimlik numarası son hanesi “2” olanlar Salı günü
 • T.C. kimlik numarası son hanesi “4” olanlar Çarşamba günü
 • T.C. kimlik numarası son hanesi “6” olanlar Perşembe günü
 • T.C. kimlik numarası son hanesi “8” olanlar Cuma günü

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
854 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir