PS4’Ten PS5’E Oyunlar Nasıl Aktarılır ve Dosyalar Nasıl Kaydedilir?


85
835 Paylaşım, 85 points

Play Station tutkunları son dönemde oyun konsolunun son çıkan sürümü olan Play Station 5’e sahip olmak istiyor. Play Station 5 oyun konsolu alanlar ise eski konsoldaki oyunları ve dosyaları nasıl yeni oyun konsoluna aktaracaklarını merak ediyor. Bu yazımızda PS4’Ten PS5’E Oyunlar Nasıl Aktarılır ve Dosyalar Nasıl Kaydedilir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Play Station 5 alan oyun tutkunları eski konsolları olan Play Station 4’ de bulunan oyunlarını ve dosyalarını yeni oyun konsollarına kaydetmek ister. Ancak birçok konsol sahibi bu işlemi nasıl yapmaları gerektiğini tam olarak bilemez.PS4’TEN PS5’E OYUNLAR NASIL AKTARILIR VE DOSYALAR NASIL KAYDEDİLİR?

Play Station 4’ ten Play Station 5’e oyun aktarımı öncesinde bazı işlemler yapmak gerekmektedir. Play Station 4 kullanıcıları öncelikle Play Station 5’ de kullandıkları Play Station network hesapları ile oturum açmak zorundadır.

Play Station 4 oyun konsolu üzerinden dosya aktarımı yapmak için öncelikle Play Station 4 sistem yazılımının güncel olmasına dikkat etmek gerekir. En son sürüm kullanılmıyor ise konsol sahibi Ayarlar – Sistem Yazılım Güncelleme üzerinden son güncellemeyi yüklemelidir. Güncellemenin ardından Play Station Network üzerinden senkronizasyon işleminin yapılması gerekecektir. Bu işlemler sayesinde tüm oyunlar ve dosyalar kayıp yaşamadan yeni konsola kolaylıkla aktarılabilir.

PLAY STATİON 4’TEN PLAY STATİON 5’E OYUN VE DOSYA AKTARIM AŞAMALARI NELERDİR?

Play Station 4’ ten Play Station 5’e oyun ve dosya aktarım aşamaları şu şekilde sıralanır;

  • Birinci Adım

Play Station 5 oyun konsolu üzerinden Ayarlar – Sistem – Sistem Yazılımı- Veri Aktarımı- Devam adımları takip edilmelidir.

  • İkinci Adım

İstenirse verilerin taşınacağı Play Station 4 oyun konsolu seçilmelidir. Bu adım genel olarak kullanıcıların görmeyeceği şekilde atlanmaktadır.

  • Üçüncü Adım

Play Station 5 oyun konsolunda ekrana “Veri aktarımına hazırlanın” şeklinde bir mesaj görüntülenecektir. Bu mesaj çıktığı zaman “Bip” sesini duyana kadar Play Station 4’ün güç düğmesine basılı tutmak gerekir.

  • Dördüncü Adım

Sistemler birbirini tanıdıktan sonra Play Station 4 oyun konsolu üzerinden Play Station 5 oyun konsoluna gönderilecek olan oyunlar ve dosyalar seçilir.

  • Beşinci Adım

Verilerin gönderim süreleri dolduktan sonra “Aktarımı Başlat” yazan butona basarak oyun ve dosya aktarım süreci başlatılacaktır.

  • Altıncı Adım

Aktarım işlemi tamamlandıktan sonra sistem tekrar başlatılmalıdır. Yeniden başlatınca Play Station 5 oyun konsolunda tüm verileri kullanmaya hazır şekilde bulmak mümkün olacaktır.

PLAY STATİON 4 OYUNLARI PLAY STATİON 5 OYUN KONSOLUNDA NASIL OYNANIR?

Play Station 4 oyunları Play Station 5 oyun konsolunda nasıl oynanır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Play Station 5’ in disk sürücüsü olan standart sürümü bulunuyor ise oyunları Play Station 5’ te oynamak için bir Play Station 4 diski takmak yeterli olacaktır.

Oyuncunun oynamaya çalıştığı oyun, Sony Play Station 4 oyun listesinde bulunan birkaç seçenekten biriyse mutlaka iyi bir şekilde çalışmalıdır. Ancak Play Station 5 Digital Edition sahibi olanların Play Station 4 oyunlarını kullanması ne yazık ki mümkün değildir.

PLAY STATİON 5’ TE HARİCİ BİR DİSKTE DEPOLANAN PLAY STATİON 4 OYUNLARI OYNANABİLİR Mİ?

Play Station 5’ te harici bir diskte depolanan Play Station 4 oyunları oynanabilir mi? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Play Station 5 oyun konsolu harici sabit sürücüleri desteklemektedir. Play Station 4 oyun konsoluna bağlı harici bir sabit disk sürücüsü olanlar, içeriklerim olduğu bir sürücüyü Play Station 5’ e bağlayarak kullanabilirler.

Ancak bu kullanımı sağlamak için Play Station 4 oyun konsolu kapatılmadan önce depolama cihazının kullanmayı bırakılması yönünde talimat verilmiş olması gerekmektedir. Bunun için Hızlı Menü – Ses / Aygıtlar – Genişletilmiş Depolama Alanını kullanmayı durdur seçeneklerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

85
835 Paylaşım, 85 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir