Profesör Muayene Ücretleri Ne Kadar?


51
504 Paylaşım, 51 points

Hasta olan her kişi, konusunda en uzman olan kişiye muayene olmayı elbette tercih ederler. Sağlık konusunda en deneyimli kişiler, profesörler olarak bilinmektedir. Profesör muayenesine girmek çok kolay olmamakla birlikte ücreti açısından da normal muayeneden daha pahalı olacaktır. Bu yazımızda güncel profesör muayene ücretleri hakkında bilgi vereceğiz.

Sağlık insan hayatındaki en ciddi konulardan birisidir. Sağlıklı bir yaşama sahip olmak bulunmaz bir nimet olarak değerlendirilirken, sağlığını kaybetmiş kişiler tedavi olmak ve şifa bulmak için her yolu denerler. Sağlık konusunda yardım alınabilecek en yüksek rütbelerden birisi elbette ki profesörlerdir.

Profesör Muayenesi Neden Tercih Edilir?

Profesörler, sağlık konusunda en fazla eğitimi almış ve tecrübeye sahip kişiler arasında yer almaktadır. Bu nedenle hastalar durumları el verdiği sürece profesör muayenesine gitmek isterler. Profesör muayenesine girmenin en kolay yolu üniversite hastanelerine gitmektir. Devlet hastanelerinde çok görmemekle birlikte üniversite hastanelerinde profesöre muayene olma şansı çok daha yüksektir. Bu nedenle hastalar genel olarak üniversite hastanelerini daha çok tercih etmektedir.Üniversite hastanelerinde muayene için ücret belirlenmiştir. Ancak profesöre muayene olmak isteyen hastalar, biraz daha fazla ücret ödemeyi göze almak zorundadır.

Profesör Muayene Ücreti Ne Kadar Olabilir?

Profesöre muayene olmak isteyen hastalar, normal muayeneden daha fazla ücret öderler. Profesör muayene ücreti, normal ücretin 2 katından fazla olamaz. Örnek vermek gerekirse, normal muayene ücreti 52 TL olan bir üniversite hastanesinde profesör muayenesi 52 + 52 = 104 TL olmalıdır. Özel hastane ya da vakıf hastanelerinde ise %200’e kadar muayene ücreti alma hakkı bulunmaktadır.  Başka bir değişle profesör muayene ücreti, asgari ücretin 2 katından fazla olmamalıdır.

Profesöre Ücretsiz Muayene Olmak Mümkün müdür?

Genel olarak bakıldığı zaman profesör muayeneleri yapıldığı hastane türüne göre değişiklik gösterse de her zaman ücretlidir. Ancak Sağlık Bakanlığı ve hastane arasında bu konu ile ilgili özel bir anlaşma imzalanmış ise o zaman profesör muayenesinde ücret alınmaz. Bu durumu hastanın bilmesi mümkün değildir. Profesör muayenesinin ücretli olup olmadığı ancak hastane ile görüşme sonrasında öğrenilebilir.

Mesai Dışı Profesör Muayenesi Ücreti Ne Kadardır?

Profesör muayenesi için illa ki hastaneye gitmek gerekmez. Profesörler genel olarak mesai dışı kendilerine ait özel muayenehanelerde de hizmet vermektedir. Profesör muayenesi için bu merkezler de tercih edilebilir. Randevu sistemi ile çalışan bu merkezlerde SUT tebliğinde yer alan muayene ücretinin en fazla 2 katı kadar ücret talep edilebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
504 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
125
Şaşkın
Başarısız Başarısız
86
Başarısız
Komik Komik
74
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
121
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
25
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
128
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
86
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir