Prefabrik Ev Yapana Devlet Desteği Geliyor!


59
564 Paylaşım, 59 points

Devlet prefabrik ev yapanlara destek vereceğini açıkladı. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında prefabrik ev yapmak isteyen vatandaşlara 30 bin TL destek ödemesi yapılacak. Bu yazımızda Prefabrik Ev Yapana Devlet Desteği Geliyor! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Prefabrik ev yapmak isteyen vatandaşlara devlet tarafından hibe para ödemesi gerçekleştiriliyor. Bu güne kadar 25 bin TL olarak gerçekleştirilen bu ödeme, bu yıl itibariyle 30 bin TL olarak ödenmeye başlayacak.PREFABRİK EV YAPANA DEVLET DESTEĞİ GELİYOR!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, barınma ihtiyacını karşılamak için prefabrik ev yapmak isteyen vatandaşlara devlet desteği sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda prefabrik ev yapmak için başvuruda bulunan vatandaşlara devlet tarafından 30 bin TL ödeme yapılacak. Ödemeler, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden gerçekleştirilecek.

Devlet tarafından barınma ihtiyacını karşılamak adına prefabrik ev yapanlara yönelik gerçekleştirilen bu ödeme daha önceden 25 bin TL tutarında gerçekleştiriliyordu. Bakanlıktan yapılan son açıklama kapsamında prefabrik ev yapanlara verilen hibe desteğinin 30 bin TL’ ye yükseltildiği belirtildi.

PREFABRİK EV YAPANA DEVLET DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Prefabrik ev yapmak isteyen vatandaşların devlet tarafından verilen 30 bin TL tutarındaki hibeyi alması için öncelikle belirlenmiş şartlara uygun olması gerekmektedir. Prefabrik Ev Yapana Devlet Desteği başvuru şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evde ikamet etmek
  • Muhtaç durumda olmak
  • Hane halkı aylık gelir toplamının hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olması yani 701,32 lira rakamını aşmaması
  • Yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan en az bir tanesine sahip olmak
  • Onarımı yapılacak ya da üzerine prefabrik ev kurulacak olan arsanın tam hisseli tapusuna sahip olmak

PREFABRİK EV YAPANA DEVLET DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Devlet tarafından muhtaç ailelerin barınma ihtiyacını karşılamak adına verilecek olan prefabrik ev desteğinden yararlanacak olan vatandaşların öncelikle başvuruda bulunması gerekir. Prefabrik Ev Yapana Devlet Desteği başvurusu için şartlara uygun olan vatandaşların bulundukları ilçe kaymakamlıklarında yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuruda bulunması gerekir.

Vakıf tarafından alınan başvuruların yetkili kişilerce incelenmesinin ardından şartlara uygun olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara prefabrik ev yapabilmeleri için 30 bin TL tutarında devlet desteği hibe edilecektir.

PREFABRİK EVE DEVLET DESTEĞİ HİBE TUTARI ARTIRILDI

Prefabrik Ev Yapana Devlet Desteği uzun zamandır bakanlık tarafından sunulan devlet destekleri arasında yer alıyor. Özellikle muhtaç ailelerin en temel ihtiyaç olan barınma ihtiyacını rahatlıkla karşılaması adına hazırlanan bu devlet yardımı kapsamında ödenen 25 bin TL tutarındaki hibe, vatandaşların bu ödemeyi yetersiz bulması ve artırılması talebinin ardından 30 bin TL’ ye yükseltildi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınan kararın ardından artık prefabrik ev yapmak için devlet yardımı almak isteyen vatandaşlara 30 bin TL hibe yardımı verilecek. Yardımı almak için yapılan başvuruyla birlikte şartlara uygun olmak da gerekli olacak. Şartlara uygun olan vatandaşlar, alacakları 30 bin TL hibe parası ile barınabilecekleri bir prefabrik ev yapma şansına sahip olacak.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
564 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
73
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir