Portekiz 16 Bin TL Maaşla Personel Alım Şartları Nelerdir?


73
749 Paylaşım, 73 points

Yurt dışında çalışmak isteyen Türk vatandaşları daha çok yüksek maaşları nedeniyle bu çalışma koşullarını isterler. Dış ülkelerde çalışan Türkler, ülkemizde aynı işi yaparak kazanacakları ücretin çok daha fazlasını almaktadır. Bu durum, maddi gelir açısından yurt dışının tercih edilmesini sağlamaktadır. Yurt dışında yüksek maaşlı iş imkânı sunan ülkelerden birisi de Portekiz’dir. Portekiz, 16 bin TL maaşla Türk vatandaşlarına iş imkânı sunmaktadır. Bu yazımızda Portekiz 16 bin TL maaşla personel alımı ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Bir kişinin, yurt dışında çalışması olumlu yanlarıyla birlikte birçok olumsuz yanı da beraberinde getirir. Birçok Türk vatandaşı, yabancı ülkelerde çalıştığı için ailesinden uzak kalmak zorundadır. Tek başına yabancı bir ülkede çalışmak elbette ki zorlu bir durum olmakla birlikte bu zorluğa katlanmak için kişiye verilecek maaşın da yüksek olması gerekir. Yüksek bir maaş için birçok kişi yaşayacağı zorluklara katlanmayı göze alacaktır.

Yüksek maaşla iş imkânı sunan ülkelerden birisi de Portekiz olarak bilinmektedir. Düzenli olarak personel alım ilanı yayımlayan ülke, Türk personele de fazlasıyla ihtiyaç duymaktadır. Özellikle yüksek maaş ödemesi nedeniyle Türk vatandaşları da yurt dışı iş olanaklarını göz önünde bulundurduğunda Portekiz’i terci etmektedir.Portekiz 16 bin TL Maaşla Personel Alım Koşulları Nelerdir?

Portekiz’de 16 bin TL maaşla çalışmak için elbette bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara uyan adaylar, başvuru sürecine geçebilirler. Portekiz 16 bin TL maaşlı personel başvuru şartları şöyle sıralanabilir;

 • Türkiye vatandaşı olmak
 • 41 yaşını geçmemiş olmak
 • En az lise ve dengi bir okuldan mezun olmuş olmak ya da Milli Eğitim Bakanlığı onaylı lise dengi yabancı bir okuldan mezun olmak
 • Kamu haklarından yoksun olmamak
 • Herhangi bir suçtan dolayı ağır ceza alıp affa uğramamış ya da 6 aydan fazla ceza almamış olmak
 • Erkek personel adaylar için askerliğini yapmış ya da askerlik ile ilişiğini tamamen kesmiş olmak
 • Her türlü iklim koşullarına uygun şekilde çalışabiliyor olmak ve bu durumu sağlık kurulu raporu ile kanıtlamak
 • Çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe konuşabilmek
 • Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek

Bu şartlara uygun olan adaylar, personel başvurusu için gerekli evrakları hazırlayacaktır. Başvuru şartlarından bir ya da birkaçına uygun olmayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Portekiz 16 Bin TL Maaşla Personel Alımı için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Portekiz’de 16 bin TL maaşla çalışabilmek için adaylardan başvuru sırasında bazı belgeler talep edilmektedir. Başvuru belgeleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi
 • Adaya ait özgeçmiş
 • Adayın Türk pasaportunun aslı ya da onaylı fotokopisi
 • Adayın nüfus cüzdanının aslı ya da onaylı fotokopisi
 • Adayın son mezun olduğu okuldan alınmış diplomanın aslı ya da onaylı fotokopisi
 • Erkek adaylar için askerliğini yaptığına ya da ilişiğinin tamamen kesildiğine dair belge
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf

Başvurunun yapılmasının ardından şartlara uygun olan personel adayları sınava tabii tutulacaktır. Personel alımı öncesinde adaylara yazılı, sözlü ve uygulamalı olmak üzere 3 aşamalı sınav uygulanacaktır. Yazılı sınavda adaylardan Türkçe – Fransızca ve Fransızca – Türkçe çeviri yapmaları istenir. Bunun dışında 1 saatlik Türkçe kompozisyon hazırlamaları ve matematik sınavı da yapılacaktır. Bu sınavdan başarılı olan adaylar daha sonra sözlü sınavdan geçirilmektedir. Sözlü sınavda genel kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi gibi konulardan sorular sorulmaktadır. Uygulama bölümünde ise bilgisayar ve daktilo kullanımları incelenmektedir.

Başvuruların tamamından başarıyla geçecek olan adaylar, Portekiz’de 16 bin TL maaşla çalışma şansını yakalayacaktır. Genel olarak bakıldığı zaman diğer yurt dışı personel alım şartlarından çok da farklı şartlar aramayan Portekiz, verdiği yüksek maaş sayesinde birçok Türk vatandaşı tarafından öncelikli olarak tercih edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
749 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
28
Şaşkın
Başarısız Başarısız
119
Başarısız
Komik Komik
113
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
28
Helal Olsun!
lol lol
62
lol
Aşk Aşk
52
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
27
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
110
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

7 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir