Portakal Kabuğu Yağının Saça Faydaları Nelerdir, Nasıl Uygulanır?


87
854 Paylaşım, 87 points

Portakal kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden birisidir. Meyvesinden kabuğuna kadar vitamin deposu olan portakalım yağı da birçok alanda kullanılmaktadır. Portakal kabuğu yağı özellikle saçların bakımı için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yazımızda Portakal Kabuğu Yağının Saça Faydaları Nelerdir? Nasıl Uygulanır? Sorularına cevap vereceğiz.

Portakal hemen herkesin severek tükettiği meyvelerden birisidir. Bol C vitamini içeriğine sahip olan portakal, özellikle kış aylarında tüketilmekte ve uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Portakal C vitamini ile bağışıklık sistemini korumasının yanı sıra cildin ve saçların bakımı için de sıklıkla kullanılmaktadır. Portakal kabuğu yağının saçlar için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.PORTAKAL KABUĞU YAĞININ SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

Portakal kabuğu yapının saçlara faydası saymakla bitmez. Oldukça hassas ve kırılgan olan saçların bakımı için en doğru tercihlerden birisi olan portakal kabuğu yağı, saçların hem güzel hem bakımlı hem de sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

Portakal Kabuğu Yağının Saça Faydaları şu şekilde sıralanır;

 • Saç kırılmasını engeller
 • Zarar görmüş saçları onarır
 • Saç derisini rahatlatır
 • Saçlara hacim kazandırır
 • Saçın doğal nem dengesini korur

PORTAKAL KABUĞU YAĞI SAÇ KIRILMASINI ENGELLER

Portakal kabuğu yağı saç kırılmasını engeller. Saçlar özellikle çok fazla işlem gördüklerinde kısa sürede kırılmaya başlarlar. Uç kısımlarında yaşanan bu problem, saçın görüntüsünün de kötüleşmesine neden olmaktadır. Portakal kabuğu yağı, kırılan saç uçlarının bakımının yapılmasını ve daha güzel görünmesini sağlamaktadır. Portakal kabuğu yağını haftada 2 kere saç uçlarına uygulamak, kırıkların engellenmesi için doğru adım olacaktır.

PORTAKAL KABUĞU YAĞI ZARAR GÖRMÜŞ SAÇLARI ONARIR

Portakal kabuğu yağı zarar görmüş saçları onarır. Saçlar uygulanan işlemler sonrasında zamanla zarar görmeye ve yıpranmaya başlayacaktır. Bu durumda başta saç derisi problemleri olmak üzere saç ile ilgili birçok sorunun yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Saçın yaşadığı zararı en aza indirmek için Portakal kabuğu yağı kullanılabilir. Portakal kabuğu yağı sayesinde saçlar kısa sürede eski sağlığına kavuşacaktır.

PORTAKAL KABUĞU YAĞI SAÇ DERİSİNİ RAHATLATIR

Portakal kabuğu yağı saç derisini rahatlatır. Saçlar mevsim değişiklikleri başta olmak üzere uygulanan saç bakım ürünleri saçın zamanla hasar görmesine neden olmaktadır. Bu da saç derisinde tahrişi beraberinde getirir. Portakal kabuğu yağı sayesinde saç derisinin beslenmesi ve onarılması mümkün olacaktır. Haftada 2 defa Portakal kabuğu yağı kullanan kişilerin saç derisi rahatlayacak ve eski sağlığına kavuşacaktır.

PORTAKAL KABUĞU YAĞI SAÇLARA HACİM KAZANDIRIR

Portakal kabuğu yağı saçlara hacim kazandırır. Zayıf ve cansız görünen saçlar kadınlar için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Bu durumda yapılması gereken en doğru şey, doğru bir saç bakım ürünü ile saçlara hacim kazandırmaktır. Portakal kabuğu yağı saçların kısa sürede hacim kazanmasını ve daha güçlü bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Portakal kabuğu yağı sayesinde kısa sürede saçlar daha güzel bir görünüme sahip olacaktır.

PORTAKAL KABUĞU YAĞI SAÇLARIN DOĞAL NEM DENGESİNİ KORUR

Portakal kabuğu yağı saçların doğal nem dengesini korur. Saçların doğal nem dengesinin bozulması, saçların hasar görmesine neden olmaktadır. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için saçlara mutlaka düzenli ve doğru şekilde bakım uygulamak gerekmektedir. Portakal kabuğu yağı düzenli olarak kullanıldığı zaman saçın doğal nem dengesinin korunmasını sağlamaktadır.

PORTAKAL KABUĞU YAĞI NASIL UYGULANIR?

Portakal kabuğu yağı nasıl uygulanır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Portakal kabuğu yağını en doğru şekilde kullanmak için saçlara maske yapmak gerekmektedir. Portakal kabuğu yağı maskesi şu şekilde hazırlanır;

Portakal kabuğu yağı maskesi için gerekli malzemeler:

 • 1 adet mut
 • 1 – 2 damla Portakal kabuğu yağı

Portakal kabuğu yağı maskesinin hazırlanışı:

 • Muz bir çatal yardımı ile bir kabın içerisinde iyice ezilir
 • Ezilen muzun üzerine 1 – 2 damla Portakal kabuğu yağı ilave edilir
 • Karışım maske haline getirildikten sonra saç derisinden uçlarına kadar iyice yedirilir
 • 15 dakika beklenir
 • Süre dolduktan sonra saçlar hafif şampuan ile yıkanarak durulanır

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
854 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir