PlayStation Plus Üyelik Avantajları Nelerdir?


61
594 Paylaşım, 61 points

PlayStation, oyun severler için en önemli oyun konsollarından birisidir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte PlayStation kullanımında da birçok farklı sistem kullanıma sokuldu. Bunlardan birisi de PlayStation Plus üyeliği oldu. Bu yazımızda PlayStation Plus Üyelik Avantajları Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

PlayStation Plus üyelik ile kullanılan sistemi sayesinde oyun konsolu kullanıcılarına birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Oyuncuların hesaplarını geliştiren ve en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayan bir abonelik hizmeti olarak oldukça ili görmektedir.PLAYSTATİON PLUS NEDİR?

PlayStation Plus, PlayStation kullanıcıları için sunulmuş bir abonelik sistemidir. Ücretli olarak satın alınabilen bu hizmet sayesinde kullanıcılar çok daha fazla hizmetten yararlanma hakkına sahip olurlar. 1990 yılından bu yana kullanıcıların oyun tutkusunu doya doya yaşaması için hizmet veren PlayStation, Plus özelliği sayesinde bu hizmeti daha da ilerilere götürmeyi başarmaktadır.

PlayStation Plus üyeliği her ne kadar oyuncuların düzenini bozmuş gibi görünse de sağladığı avantajlar ve fırsatlar sayesinde vazgeçilmezler arasına girmeyi de başarmaktadır. PlayStation Plus üyeliği, kullanıcılara birçok avantaj sunmaktadır.

PLAYSTATİON PLUS ÜYELİK AVANTAJLARI NELERDİR?

PlayStation Plus Üyelik Avantajları Nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • PlayStation Plus Üyeliği sayesinde kullanıcılar çevrim içi çojk oyunculu oyunları rahatlıkla oynayabilir.
 • PlayStation Plus Üyeleri, her ay PS4 oyunlarını PlayStation Store üzerinden indirimli olarak satın alabilir.
 • PlayStation Plus Üyeleri oyun kayıtlarını 100 GB kapasiteye sahip olan bulut depolama üzerinde saklayabilir.
 • PlayStation Plus Üyeleri, üyelik girişi yaptıktan sonra tüm avantajlara ulaşma hakkına sahiptir.
 • PlayStation Plus Üyeleri, oyunları satın almadan önce beta ve demolarına erişebilir, oyunları önceden deneyebilir.
 • PlayStation Plus Üyeleri, arkadaşlarının sistemine giriş yaptıklarında kayıt dosyalarını rahatça sistemlerine indirebilir.

PLAYSTATİON PLUS ÜYE OLMADAN ÖNCE DENENEBİLİR Mİ?

PlayStation Plus üyesi olmak isteyen birçok kullanıcının merak ettiği konulardan birisi de üye olmadan önce bu hizmeti kullanıp kullanamayacakları sorusudur. PlayStation Plus üye olmadan önce denenebilir mi? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

PlayStation kullanıcıları üye olmadan önce 14 gün boyunca PlayStation Plus hizmetini deneyebilirler. Ücretsiz olarak sunulan bu deneme sürümünün sona ermesinin ardından aboneliğini iptal etmeyen kullanıcılar otomatik olarak ücretli aboneliğe alınırlar. Aboneliğin devam etmesini istemeyenlerin ise mutlaka deneme süresi sonunda aboneliğini iptal etmesi gerekmektedir.

PLAYSTATİON PLUS ÜYELİĞİ NASIL YAPILIR?

PlayStation Plus üyeliği için kullanıcıların öncelikle ücretsiz denemeye kaydolması gerekir. Ücretsiz deneme süresinin dolmasının ardından ödeme bilgilerinin sisteme girilmesi gerekmektedir. Üyeliğini devam ettirmek isteyen abonelerin ekranında “Cüzdana Otomatik Para Ekle” seçeneği aktif hale gelir. Bu işlem sonrasında her ay abonelik ücreti bu cüzdanda bulunan bakiye üzerinden kesilmektedir. Cüzdanında yeteri kadar parası olmayan kullanıcıların cüzdana hesaplarından mutlaka para aktarması gerekmektedir.

PLAYSTATİON PLUS ÜYELİĞİ NEREDEN SATIN ALINIR?

PlayStation Plus üyeliği nereden satın alınır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • PlayStore 4 sistemindeki PlayStation Store üzerinden
 • İnternet sitesinde bulunan PlayStation Store üzerinden
 • Mağazalardan satın alınabilen PlayStation Plus hediye kartı üzerinden

PLAYSTATİON PLUS ÜYELİK ÜCRETİ NE KADAR?

PlayStation Plus üyesi olmak isteyenlerin öncelikle ödeyecekleri ücret hakkında bilgi sahibi olması doğru olacaktır. PlayStation Plus üyeliği 1 aylık, 3 aylık ve 1 yıllık olacak şekilde değişmektedir. PlayStation Plus üyelik ücreti ne kadar? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • 1 aylık PlayStation üyeliği: 23,99 TL
 • 3 aylık PlayStation üyeliği: 74,99 TL
 • 1 yıllık PlayStation üyeliği: 179,99 TL

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir