Periscope Güncelleme Nasıl Yapılır? (Android ve iOS)


71
685 Paylaşım, 71 points

Canlı yayının oldukça popüler olduğu son yıllarda birçok kişinin kullandığı Periscope uygulaması, büyük ilgi görmeye devam ediyor. Uygulamaya yoğun ilgi olması, sürekli olarak geliştiriciler tarafından yeni özelliklerin eklenmesine neden oluyor. Her özellik gelmesinde yeni bir güncelleme yayınlanıyor. Bu yazımızda Periscope güncelleme nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz.

PERİSCOPE NEDİR?

Periscope, Kayvon Beykpour ve Joe Bernstein tarafından geliştirilmiş bir canlı yayın uygulamasıdır. 2015 yılında kullanıcıların beğenisine sunulan bu uygulama, kısa sürede yoğun ilgi görmeyi başarmıştır. Telefona indirilerek kullanılan bu uygulama üzerinden istenildiği zaman canlı yayın yapmak mümkündür.

PERİSCOPE KULLANIMI HAKKINDA BİLGİ

Periscope, kullanıcıların canlı yayın yaparak tüm takipçileri ile paylaşmasını sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamanın kullanımı oldukça kolaydır. Periscope kullanımı hakkında bilgiler şu şekilde sıralanabilir;  • Periscope üye olmak için yapılması gereken tek şey, kullanıcının bir Twitter hesabının bulunmasıdır. Uygulama telefona indirildikten sonra Twitter hesabı ile giriş yapılarak kullanılabilir.
  • Periscope üzerinden canlı yayın yapılmaktadır. Bu canlı yayınlar sırasında kullanıcıya gelen sorulara ve isteklere cevap vermek mümkündür. Kullanıcılar, istekleri göz önünde bulundurarak kendilerine bir hayran kitlesi oluşturma şansına bile sahip olacaktır.
  • Periscope üzerinden daha fazla kişiye ulaşabilmek için kullanıcının canlı yayınlarını Twitter ile birleştirerek gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bunun için Twitter lokasyon servisini açmak yeterli olacaktır.
  • Bir kişinin daha önce canlı yayın yapıp yapmadığını anlamak için beğeni sayısına bakılmalıdır.
  • Periscope Profil fotoğrafı, Twitter hesaplarındaki fotoğraf olarak otomatik atanacaktır. Bu fotoğrafı kullanmak istemeyenlerin öncelikle Twitter fotoğrafını değiştirmesi gerekmektedir.
  • Periscope uygulamasını kullanmak için İOS 7,1 ve üzeri, Android 4,4 ve üzeri işletim sistemli bir telefona sahip olmak gerekmektedir.
  • Periscope canlı yayınları telefon internetini çokça yemektedir. Bu nedenle canlı yayınların Wifi üzerinden izlenmesi tavsiye edilmektedir. Bu uygulama üzerinden 10 dakikalık bir canlı yayın izlendiği zaman 100 MB internet gidecektir.

PERİSCOPE GÜNCELLEMESİ NASIL YAPILIR?

Periscope, oldukça popüler bir uygulama olduğu için sürekli olarak yeni güncellemeler yapılmaktadır. Bu güncellemeler genel olarak yaşanan hataların düzeltilmesi ya da kullanıcılardan gelen taleplerin yerine getirilmesi amacı ile gerçekleştirilmektedir. Periscope uygulamasını sorunsuz kullanmak için öncelikle güncellemelerini düzenli almak gerekmektedir.

Periscope güncellemesi işlemi için en güvenilir yöntem, Wifi üzerinden internete bağlanmaktır. Bu sayede internetin kopması ya da bitmesi gibi bir sıkıntı yaşanmaz. Periscope güncellemelerini otomatik almak için ayarlar bölümünden ‘Uygulamaları Otomatik Güncelle’ seçeneğinin işaretlenmesi gerekmektedir. Böylelikle Periscope güncelleme için herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmayacaktır.

İOS ÜZERİNDEN PERİSCOPE GÜNCELLEMESİ NASIL YAPILIR?

İOS kullanıcıları Periscope güncellemesi için bazı adımları izlemek zorundadır. İOS üzerinden Periscope güncelleme işlemi şu şekilde gerçekleştirilir;

Birinci Adım

Telefon üzerinden ayarlar – iTunes – APP Store adımları takip edilir

İkinci Adım

Açılan menü içerisinden otomatik indirmeler başlığı altında yer alan Güncellemeler seçeneği aktif hale getirilir. Güncellemeleri el ile yapmak için bu seçenek pasif duruma getirilmelidir.

Üçüncü Adım

Seçilen duruma göre güncellemeler telefona otomatik olarak gelecek ya da el ile güncelleme yapılacaktır.

ANDROİD ÜZERİNDEN PERİSCOPE GÜNCELLEME NASIL YAPILIR?

Android cihazlar üzerinden Periscope güncellemek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

Birinci Adım

Android telefon üzerinden ayarlar – güncellemeler bölümüne gelinir.

İkinci Adım

Açılan menüden otomatik güncelleme için seçenek aktif hale getirilir. Eğer manuel güncelleme isteniyorsa bu seçenek pasif hale getirilir.

Üçüncü Adım

Otomatik güncelleme seçeneğinde Periscope düzenli olarak güncellenecektir. Kullanıcının bir şey yapmasına gerek kalmaz. Manuel güncelleme seçeneğinde ise kullanıcının uygulama mağazası üzerinden elle güncelleme yapması gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
685 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir