Patates ve Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?


70
688 Paylaşım, 70 points

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada üreticinin elinde kalan tüm patates ve soğanın devlet tarafından satın alınıp ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı müjdesini verdi. Bu açıklama, ihtiyaç sahibi ailelerin heyecanlanmasına neden oldu. Bu yazımızda Patates ve Soğan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüsle mücadele kapsamında restoran, lokanta ve kafe gibi alanların kapalı kalması, normal şartlarda satılan patates ve soğanın üreticinin elinde kalmasına neden oldu. Üretici elindeki patates soğan stokunu eritemeyince imdada devlet yetişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üreticinin elinde kalan tüm patates soğanın devlet tarafından satın alınacağını ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını açıkladı.PATATES VE SOĞAN YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Patates ve Soğan Yardımından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, öncelikle yardım başvurusunda bulunmak zorundadır. Patates ve Soğan Yardımı Başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

İhtiyaç sahibi vatandaşlar devlet tarafından ücretsiz olarak verilecek olan patates soğan yardımından faydalanmak için öncelikle bulundukları mahalledeki muhtara giderek başvuruda bulunarak yardımdan faydalanma hakkına sahip olacaklardır.

Bunun yanı sıra ikamet edilen adresin bağlı olduğu kaymakamlık ya da belediye bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden de başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. İhtiyaç sahiplerine patates soğan yardımı İl Valilikleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

PATATES VE SOĞAN YARDIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Devlet tarafından ücretsiz olarak verilecek olan patates ve soğan yardımı başvurusunda bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlar ne zaman yardım dağıtımının başlayacağını merak etmektedir. Patates ve soğan yardımı ne zaman başlayacak? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik verilecek olan patates ve soğan yardımının Ramazan Bayramı öncesinde dağıtılacağı düşünülmektedir. Patates ve soğan yardımının en kısa sürede dağıtılmasını sağlamak için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından toprak Mahsulleri Ofisi görevlendirilmiştir. Devlet yardımı kapsamında tüm illerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuruda bulunmak ve patates soğanı ücretsiz olarak almak mümkün olacaktır.

PATATES VE SOĞAN YARDIMI BAŞVURUSU SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Patates ve Soğan Yardımı Başvurusunda bulunan ihtiyaç sahibi aileler, başvurularının olumlu değerlendirilip değerlendirilmediğini öğrenmek için sorgulama yapabilmektedir. Patates ve Soğan Yardımı Başvurusu sorgulaması için e – devlet sistemi kolaylıkla kullanılabilir.

Patates ve Soğan Yardımı Başvurusu sorgulaması yapmak isteyen ihtiyaç sahipleri, Patates ve Soğan Yardımı Başvurusunu yaptıktan sonra e – devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra yardımdan faydalanma sorgulamasını kolaylıkla yapabileceklerdir. Sorgulama sonrasında patates ve soğan yardımı alma hakkı kazanmış olan ihtiyaç sahiplerine yardımları en kısa sürede ulaştırılacaktır.

PATATES VE SOĞAN YARDIMI NE KADAR YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın açıklamasının ardından üreticiden satın alanın patates ve soğanların ihtiyaç sahiplerine dağıtımı en kısa sürede gerçekleştirilecek. Satın alınmış olan patates ve soğan çuvallarının sevkiyatları hızlı bir şekilde 81 il genelinde başlatıldı.

Patates ve Soğan Yardımı ne kadar yapılacak sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; devletten ücretsiz patates ve soğan satın almak isteyen ihtiyaç sahiplerine 10 kilo kuru soğan ve 20 kilo patates çuvalı gönderilmektedir. Patates ve Soğan Yardımı dağıtımı, 81 il genelinde belirlenmiş olan ilçelerde Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmış olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
688 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
49
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
121
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
49
Helal Olsun!
lol lol
85
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir