Parfüm Nasıl Daha Kalıcı Hale Getirilir? İşte 10 Etkili Yöntem!


84
824 Paylaşım, 84 points

Parfüm hemen herkes tarafından en çok kullanılan kozmetik ürünlerden birisidir. Güzel kokmak ve etrafa güzel kokular saçmak için gün içerisinde sıklıkla kullanılan parfüm, bazı yöntemler ile çok daha kalıcı bir hale getirilebilir. Bu yazımızda Parfüm Nasıl Daha Kalıcı Hale Getirilir? İşte 10 Etkili Yöntem hakkında bilgi vereceğiz.

Parfüm kullanan kişilerin parfümlerini daha kalıcı hale getirmeleri mümkündür. Sadece belirli konularda dikkatli olarak daha uzun süre dayanan bir parfüme sahip olunabilir. Parfümü daha kalıcı hale getirmek için kullanılabilecek etkili yöntemler bulunmaktadır.PARFÜM NASIL DAHA KALICI HALE GETİRİLİR?

Parfüm Nasıl Daha Kalıcı Hale Getirilir? Sorusuna verilecek cevaplar şu şekildedir;

  • Parfümü doğru yerde saklamak
  • Kuru ciltler için vücut losyonu kullanmak
  • Nabız noktalarına vazelin sürmek
  • Vücudun sıcak yerlerine parfüm sıkmak
  • Saç fırçasına parfüm sıkmak
  • Parfümü temiz vücuda sıkmak
  • Cildi nemlendirmek
  • Parfümün kapağını kapalı tutmak
  • Parfüm seçimine dikkat etmek

PARFÜMÜ DAHA KALICI HALE GETİRMEK İÇİN PARFÜMÜ DOĞRU YERDE SAKLAMAK

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için parfümü doğru yerde saklamak gerekir. Sıcak ve nemli yerlerde muhafaza edilen parfümler koku kalitesini kısa sürede kaybederler. Bu durumda kalıcı olmak bir yana parfüm kullanılamaz hale gelebilir. Parfümü serin ve kuru yerlerde saklamak çok daha doğru olacaktır.

PARFÜMÜ DAHA KALICI HALE GETİRMEK İÇİN KURU CİLTLER İÇİN VÜCUT LOSYONU KULLANMAK

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için kuru ciltler için vücut losyonu kullanmak gerekir. Parfüm her zaman yağlı ciltlerde daha kalıcı bir hale gelir. Cildi kuru kişilerin parfüm sıkmadan önce parfüm sıkılacak bölgelerine vücut losyonu sürmesi ve ardından parfüm sıkması çok daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

PARFÜMÜ DAHA KALICI HALE GETİRMEK İÇİN NABIZ NOKTALARINA VAZELİN SÜRMEK

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için nabız noktalarına vazelin sürmek gerekir. Vazelin, kokuyu hapsetme özelliğine sahiptir. Bu nedenle özellikle nabız noktalarına sürülen vazelinin ardından parfüm sıkmak, çok daha kalıcı bir parfüm elde etmeyi sağlar. Bir diğer püf noktası ise parfüm sürülen noktaların birbirine sürtülmemesidir. Sürtülme işlemi parfümün çabuk uçmasına neden olmaktadır.

PARFÜMÜ DAHA KALICI HALE GETİRMEK İÇİN VÜCUDUN SICAK YERLERİNE PARFÜM SIKMAK

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için vücudun sıcak yerlerine parfüm sıkmak gerekir. Vücudun en sıcak yerleri bilekler, boyun ve dirsek içleridir. Bu bölgelere parfüm sıkılması, çok daha kalıcı bir parfüm elde etmeyi sağlayacaktır.

PARFÜMÜ DAHA KALICI HALE GETİRMEK İÇİN SAÇ FIRÇASINA PARFÜM SIKMAK

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için saç fırçasına parfüm sıkmak gerekir. Parfümün direkt olarak saça sıkılması, saçın zarar görmesine neden olacaktır. Bu nedenle önce saç fırçasına parfüm sıktıktan sonra saçları taramak hem zararı engeller hem de saçların parfüm kokmasını sağlar.

PARFÜMÜ DAHA KALICI HALE GETİRMEK İÇİN PARFÜMÜ TEMİZ VÜCUDA SIKMAK

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için parfümü temiz vücuda sıkmak gerekir. En sık yapılan hatalardan birisi temiz olmayan vücuda parfüm sıkmaktır. Duş aldıktan sonra vücut losyonu sürmek ve ardından parfüm sıkmak, parfümün uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır. Parfümü sıktıktan sonra o bölgeyi ovalamamak ve mümkün olduğunca teması kesmek, kalıcılığını artıracaktır.

PARFÜMÜ DAHA KALICI HALE GETİRMEK İÇİN CİLDİ NEMLENDİRMEK

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için cildi nemlendirmek gerekir. İyi nemlendirilmiş bir cilt, kokunun daha iyi saklanmasını sağlar. Bu nedenle parfüm kullanmadan önce bir nemlendirici uygulanması daha kalıcı ve etkili bir parfüm sağlayacaktır. Parfümün vücut kremini kullanmak, daha etkili bir sonuç sağlayacaktır.

PARFÜMÜ DAHA KALICI HALE GETİRMEK İÇİN PARFÜMÜN KAPAĞINI KAPALI TUTMAK

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için parfümün kapağını kapalı tutmak gerekir. Parfümün kalıcılığını korumak için kapağının her daim kapalı kalması önemlidir. Kapağı açık bırakılmış bir parfümün esansı kısa sürede uçar ve kalıcılığını kaybeder. Parfümün daha kalıcı olması için kutusunda saklanması d doğru olacaktır.

PARFÜMÜ DAHA KALICI HALE GETİRMEK İÇİN PARFÜM SEÇİMİNE DİKKAT ETMEK

Parfümü daha kalıcı hale getirmek için parfüm seçimine dikkat etmek gerekir. Parfümler farklı esans seviyelerine sahiptir. Uzun süre dayanan kalıcı bir parfüm için EDP olan parfümleri tercih etmek gerekir. Parfüm kokusu konusunda ise en kalıcı kokular odunsu notalara sahip olan kokulardır. Turunçgil aromalı kokular ise çok kısa sürede kalıcılığını yitirmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

84
824 Paylaşım, 84 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
121
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir