Papara Nedir, Güvenilir midir, Para Transfer Nasıl Yapılır?


78
754 Paylaşım, 78 points

Son yıllarda adını sıklıkla duymaya başladığımız Papara, internet üzerinden kullanılabilen Online bir cüzdandır. Papara ile günün her saatinde ödeme yapmak, para göndermek ve alışveriş yapmak mümkündür. Bu yazımızda Papara ile ilgili merak edeceğiniz tüm soruların cevaplarını bulacaksınız.

Papara Nedir?

Standart bankaların dışında bir hizmet olarak bilinen Papara, sadece internet üzerinden kullanılan bir cüzdandır. İnternet üzerinden para gönderme işlemi, alışveriş yapan birçok kişi artık Papara’ yı kullanmaktadır. Papara’ nın en büyük özelliği, hiçbir işlem için komisyon talep etmemesidir. Bu nedenle birçok kişi bu Online cüzdanı tercih etmektedir.İnternet kullanımının oldukça yoğunlaştığı son dönemlerde kullanıcıların birçoğu, internet üzerinden kullanabilecekleri bir ödeme aracı arama telaşına girdi. Bu dönemde piyasaya çıkartılan birçok farklı kart modeli, kullanıcıların isteklerinin tamamına cevap veremeyerek bir süre sonra gözden düşmeye başladı. Bunun üzerine herkesin talebine uygun ve dikkat çekici özelliklere sahip bir kart üzerinde çalışmalar başladı. Bu çalışmaların ardından Papara, ortaya çıktı. Üyelik ücreti ve komisyon ücreti almayan Papara, kısa sürede milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başladı.

Papara’nın Özellikleri Nedir?

Papara, birçok ekonomi kuralını tamamen ortadan kaldırmış oldukça farklı bir internet kartı olarak gösterilebilir. Online ödeme sistemleri içinde adeta bir mucize yaratan bu kart, kısa sürede ilgi odağı olmaya başladı. Papara’ nın özellikleri saymakla bitmiyor. Bu özellikleri biraz yakından inceleyelim…

 • Papara İle 7 / 24 Para Transferi Yapabilirsiniz!

Papara hesabına sahip olan bir kişi, haftanın her günü kesintisiz olarak para transferi yapabilmektedir. Papara, tüm banka hesapları ile çalışmaktadır. Bu sayede kullanıcılar EFT işlemi sırasında zorluk çekmez. Kişi, hangi banka hesabına sahip ise o hesap üzerinden Papara kullanarak EFT gönderebilir.

 • Papara İşlemlerden Komisyon Almaz

Papara hesabına yapılacak para gönderme, para çekme ya da para yatırma işlemlerinin tamamı ücretsizdir. Bu işlemler genel olarak diğer internet ödeme şekillerinde ücretlendirilmektedir. Papara üzerinden yapılan ödemelerde ücret ve komisyon ödemesi yapılmayacaktır.

 • Papara İnternet Üzerinden Güvenli Ödeme Sağlar

İnternet alışverişleri ne yazık ki her zaman güvenilir değildir. Güvenlik sorunu, birçok kullanıcının kafasını karıştırmaktadır. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde kişilerin bilgilerini ele geçirmek oldukça kolaydır. Papara, üçüncü kişiler ile bilgilerin paylaşılmasını tamamen engeller. Karşı tarafa kredi kartı bilgileri ve kimlik bilgileri ulaşmadığı için Papara güvenilir midir sorusunun cevabı kesinlikle ‘Evet’ olacaktır.

 • Papara İle ATM Üzerinden Para Çekilebilir

Papara, ilk piyasaya çıktığı dönemlerde ATM’lerden para çekme şansını sunmuyordu. Ancak sonradan üyelere hesaplarına 10 TL ücret yatırmaları sonucunda ATM’den para çekme hakkı sunulmuştur.

 • Papara İle Cep Telefonu Numarası İle Para Çekilebilir

Papara kullanıcıları, ellerinde bir kart olmada bile ATM’den para çekme hakkına sahiptir. Papara hesabı olanlar, cep telefonu numaralarını kullanarak ATM üzerinden istedikleri zaman para çekebilirler.

 • Sade Ara Yüzü Sayesinde Daha Kullanışlı

Papara, oldukça sade ve kullanışlı bir internet sitesine sahiptir. Bu site üzerinden Papara ile her türlü işlemi kısa sürede gerçekleştirmek mümkündür. Bunun yanı sıra hazırlanmış olan mobil uygulama üzerinden de işlemler gerçekleştirilebilir.

Papara’ ya Nasıl Üye Olabilirim?

Papara’ ya üye olmak sanıldığından daha kolay bir işlemdir. Üye olmak isteyenler Papara resmi internet sitesi üzerinden bu işlemi kısa sürede gerçekleştirebilmektedir. Bu işlem için; https://www.papara.com adresi kullanılabilir. Adrese giriş yapıldığı zaman ekranda ‘Ücretsiz hesap aç’ yazısı ile karşılaşılacaktır. Bu yazıya tıklandığı zaman üye olmak için bir panel açılır. Papara işlemleri için izlenecek olan yollar şu şekildedir;

 • Papara internet sitesine girilir
 • Ücretsiz hesap oluştura basılır
 • Açılan sayfada isim, soy isim, e – posta adresi ve şifre bilgileri girilir
 • Hesap aç yazan butona basılır
 • Hesabın güvenliği için e – posta ya da telefon üzerinden doğrulama onayı verilir
 • Hesap açmak için isteyen Facebook hesabı ile direkt giriş yapma hakkına sahiptir
 • Hesap açılır açılmaz siteden Papara Card isteyip istemediği sorulacaktır.
 • Hesabı aktif olarak kullanacak kişiler kart talep edebilir

Papara Hesabına Nasıl Para Yatırırım?

Papara hesabına para yatırmak için kişinin bazı seçimler yapması gerekmektedir. Bu sistem henüz otomatik hale gelmemiştir. Papara’ ya para yatırmak için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Üyelik girişi yapılır
 • Ekrana çıkan Papara Hesabım bölümüne girilir
 • Sekmenin altında hesap numaraları yer alır
 • Hesap numaraları açılarak gönderilebilecek hesaplar görüntülenir ve istenilen seçilir
 • EFT ve Havale ile para gönderme işlemi için açıklama kısmına Papara üyelik numarası yazılır
 • İşlemin ardından 10 – 15 dakika içerisinde para hesaba geçecektir.

Papara Hesabından Nasıl Para Çekerim?

Papara üzerinden para çekme işlemi de oldukça kısa ve kolaydır. Papara hesabından para çekmek için izlenecek olan yol şu şekildedir;

 • Papara hesabım menüsüne girilir
 • Para çekme sekmesine tıklanır
 • Açılan sayfada para çekmek istenilen hesabın IBAN numarası girilir
 • Dikkat edilmesi gereken, paranın çekileceği hesap ile Papara hesabının isimlerinin aynı olmasıdır

Papara Hesapları Arasında Nasıl Para Gönderilir?

Papara sisteminin en büyük özelliği, 7 / 24 işlem yapılabilme özelliğidir. Papara kullanıcıları birbirlerine çok kolay ve kısa sürede para gönderme şansına sahip olacaktır. Papara hesapları arasında para gönderme işlemi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

 • Papara hesabı açılır
 • Para gönderilecek olan kullanıcının hesap numarası, telefon numarası ya da mail adresinden birisi sisteme girilir
 • Gönderilecek para tutarı belirlenir
 • Para gönderme işlemi tamamlanır

Papara Güvenilir midir?

Online ödeme aracı olarak kullanılan Papara, kullanıcıların kafasında güvenilir olup olmadığı ile ilgili soru işaretleri yer almaktadır. Papara sistemi, BDDK tarafından tanınmış ve izin verilmiş bir sistemdir. Bu sistem ile ilgili olarak internet üzerinden de herhangi bir şikâyet konusu bulunmamaktadır. Bu durumda Papara sisteminin güvenilir olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Papara’nın Eksileri Nelerdir?

Hiçbir sistem kusursuz olamaz. Papara da kusursuz bir sistem elbette değildir. Papara’ nın en önemli eksikliklerinden birisi müşteri temsilcisi konusunda oldukça zayıf olmasıdır. Müşteri temsilcisi sisteminin zayıf olması nedeniyle Papara kullanıcıları yaşadıkları sorun karşısında kolaylıkla çözüm bulamayacaktır.

Papara Müşteri Temsilcisi Telefon Numarası Nedir?

Papara kullanıcılarının karşılaştığı herhangi bir sorun karşısında görüşebileceği Papara müşteri hizmetleri numarası +90 850 340 0 340 olarak söylenebilmektedir. Bu numara üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanılarak yaşanan sorun ile ilgili çözüm yolu aranabilmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
754 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
42
Şaşkın
Başarısız Başarısız
132
Başarısız
Komik Komik
117
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
41
Helal Olsun!
lol lol
78
lol
Aşk Aşk
63
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
38
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
125
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir