Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır, Para Kazandıran Oyunlar Hangileridir?


92
904 Paylaşım, 92 points

Para kazanmanın en eğlenceli yolu, kuşkusuz oyun oynayarak para kazanmaktır. Günümüzde hemen herkes kendisine uygun bir oyunu sürekli olarak oynar. Hem oyun oynayarak eğlenmeyi hem de para kazanmayı kim istemez ki? Bu yazımızda oyun oynayarak nasıl para kazanılır, para kazandıran oyunlar hangileridir sorularına cevap vereceğiz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilgisayar, tablet hatta cep telefonu üzerinden sayısız oyun oynamak mümkün hale geldi. Oldukça etkili ve insanların bağımlısı olduğu birçok oyun, eğlendirmenin yanı sıra para da kazandırıyor. Eğlenceyi ticaretle birleştiren insanlar, belirli oyunları tercih ederek kazanç da elde edebiliyor.OYUN OYNAYARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Birçok oyunu oynayarak para kazanılabiliyor. Oyunda amaç, başarılı bir oyuncu olmaktır. Bir oyuncu başarılı bir oyun sergileyerek belirli bir seviyeye kadar yükselmeyi başardığı zaman para kazanmaya başlayacaktır.

Oyun oynayarak nasıl para kazanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; para kazanılan oyunlarda genel olarak her oyuncunun bir hesabı bulunur. Oyun oynamak için bu hesapla giriş yapmak gerekir. Bir oyuncu oldukça zorlu oyunlarda belirlenmiş bir seviyeye kadar çıktıktan sonra, sahip olduğu bu hesabı satarak kazanç elde edebilir.

OYUN SATIN ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Para kazandıran oyunlar genel olarak belirli bir ücret karşılığında satın alınabilirler. Bu oyunlar bazen çok yüksek fiyatlara satılmasına karşılık, bazen de indirimden uygun fiyata satın alınabilir. Para kazandıran oyunları satın almak için öncelikle en büyük oyun satın alma platformu olan Steam ’in indirilmesi gerekir. Steam indirme işleminin ardından siteye üye olarak istenilen oyunu satın almak mümkündür. Satın alınan oyunlar üzerinden zamanla para kazanma başlayacaktır.

STEAM ÜYELİĞİ İÇİN TIKLAYIN

PARA KAZANDIRAN OYUNLAR HANGİLERİDİR?

Para kazandıran oyunlar şu şekilde sıralanabilir;

COUNTER STRİKE GLOBAL OFFENSIVE NEDİR?

Türkiye’nin hatta Dünyanın en çok oynadığı oyun olan Counter Strike Global Offensive, oyunculara ciddi anlamda para kazandırma özelliğine sahiptir. Kısaca CS:GO olarak bilinen bu oyun indirildikten sonra bir hesap açarak oynanmaya başlanabilir. Savaş oyunu olan CS:GO, oyunculara seviye atladıkça belirli rütbeler verir. Rütbesi yüksek olan bir oyuncunun para kazanmaya başlaması mümkün olacaktır.

Oyunda 5 – 10 bölüm ilerleme sağladıktan sonra KUTU ya da META adı verilen ve parasal değeri olan ürünler kazanılmaya başlar. Oyun içerisinde verilen bazı bıçakların parasal değeri 1000 dolara kadar çıkmaktadır.

LEAGUE OF LEGENDS / LOL PARA KAZANMA NEDİR?

Dünyanın en çok para kazandıran oyunlarından birisi de League of Legends olarak bilinir. Bu oyunda LOL seviyelerinde yükselerek para kazanılabilir. Birbirinden değerli parçalar kazanan ve karakterini yükselten oyuncular, sahip oldukları hesapları 10 bin TL’ye kadar satabilmektedir. Oyunda kısa sürede yükselme sağlamak mümkündür.

DOTA 2 NEDİR?

Rekabetin fazlasıyla yaşandığı para kazandıran oyunlardan birisi de DOTA 2 oyunudur. Oyun içerisinde sunulan kutuların en küçüğü 20 dolardan alıcı bulur. Bazılarının 200 dolara kadar satılması mümkündür. Oyun içerisinde dönem dönem düzenlenen turnuvalara katılarak da ciddi paralar kazanmak mümkündür. Turnuvalara katılmak için en iyi 100 – 200 oyun arasına girmek gerekir.

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGRAUNDS NEDİR?

Kısa adı PUBG olarak bilinen ve oldukça popüler olan bu oyun, kısa sürede milyonlarca kişi tarafından oynanmaya başladı. savaş ve strateji oyunu olarak bilinen PUBG’de amaç iniş yapılan adada yer alan herkes, öldürmek ve oyunu kazanmaktır. Steam üzerinden indirilen bu oyun, başarılı oldukça bazı ödüller verir. Bu ödülleri Steam üzerinden satmak ve para kazanmak mümkündür.

DEPTH NEDİR?

Steam’da satılan ilginç oyunlardan birisidir. Oyuncu sayısı her geçen gün artan bu oyun, birçok ödül vermesiyle bilinir. Oyuncu, sahip olduğu ödülleri istediği zaman Steam üzerinden satabilir. Son dönemin en popüler ve dikkat çekici oyunlarından birisi olan DEPTH, oldukça fazla para kazandıracaktır.

H1Z1 NEDİR?

Zombi oyunlarından hoşlananlara yönelik olarak hazırlanmış olan H1Z1, zombilerle savaştan galip çıkmayı hedefleyen bir oyundur. Oyunda başarılı olan oyuncular, kazandıkları kutu ve kasaları kullanarak para kazanabilir. Bazı kutuları 2 – 3 bin dolara satmak mümkündür.

RUST NEDİR?

Hayatta kalma oyunu olarak bilinen RUST, 2003 yılından bu yana ilgi görmeye devam eden oyunlardandır. Oyunda oyuncuların karşısına birbirinden farklı zorluk seviyelerine sahip seviyeler çıkar. Bu zorlukları aşarak ilerlemek gerekir. Zekanın da fazlasıyla kullanıldığı bu oyun,  300 dolara kadar eşya satma hakkını da vermektedir.

TEAM FORTRESS 2 NEDİR?

Kısa adı TF2 olarak bilinen bir nişancılık oyunudur. Takımlar halinde oynanan bu oyunda takım olarak başarı elde etmek gerekir. 3 – 4 kişilik bir takımla oynanacak oyunda başarılı olanlar oldukça iyi para kazanacaktır.

SWAGBUCKS NEDİR?

Platform oyunu olarak hazırlanmış olan Swagbucks, Online küçük oyunlar oynanarak para kazanma şansı verir. Platfom üzerinden anket doldurarak, video izleyerek ya da internette sörf yaparak da para kazanmak mümkündür.

POGO NEDİR?

İlginç Online oyunlardan birisi olan POGO, paza kazanmak için 7 dolarlık Premium üyeliğini almak gereken bir oyundur. Bu oyun hem bilgisayar hem de oyun konsolları üzerinden kolaylıkla oynanabilir. Bu oyun sayesinde ciddi anlamda para kazanmak mümkündür.

PAID GAME NEDİR?

Online oynanabilen oyunlardan birisi olan Paid Game, turnuvalara katılarak para kazanma üzerine kuruludur. Oyun içerisinde 800’den fazla mini oyun yer alır. Bu oyunlarda gelir oranları farklıdır.

EXODUS 3000 NEDİR?

Çok oyunculu oyunlardan birisi olan Exodus 3000, Mars’ta geçen bir hayatta kalma mücadelesini anlatmaktadır.  Oldukça uzun soluklu oyunlar arasında yer alır. Bu oyunda bugüne kadar 300 bin liralık para ödülü dağıtılmıştır.

SECOND LIFE NEDİR?

Second Life, Online dünya platform oyunudur. Şu anda 3 milyondan fazla kişi tarafından oynanan bu oyun, gerçek bir hayat kurma ve bu hayat sayesinde gelir elde etme fırsatını sunar. Oyun içerisinde ev sahibi olan bir kişi bu evi kiralayabilir, kurduğu atölyedeki ürünleri satabilir. Ancak bunu başarmak için oyuncunun ilk etapta kendisinin bir ürün alması gerekir.

INDEX DOLLARS NEDİR?

Oyun oynayarak para kazanmak isteyenler için farklı bir alternatif olan Index Dollars, oyun oynamanın yanı sıra anket doldurarak da para kazanma şansı sunar. Sitedeki tüm oyunlar ücretsizdir. Turnuvalara katılarak para kazanılabilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

92
904 Paylaşım, 92 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir