OpenVPN İle Bedava İnternet Nasıl Yapılır?


59
596 Paylaşım, 59 points

Bedava internet kullanmak için kullanılan yöntemlerden birisi de OpenVPN yöntemidir. İnterneti olmayan ya da kotası dolmuş olan kişilerin internet bağlantısı için tercih ettiği yöntemlerin başında Open VPN gelmektedir. Bu yazımızda OpenVPN ile bedava internetin nasıl kullanılabileceğini detaylı şekilde anlatacağız.

Open VPN Nedir, Ne İşe Yarar?

Open VPN, uzaktan bilgisayar sunucularına bağlanarak bedava internet kullanmanın bir yoludur. Bu sistem sayesinde yurt dışında bulunan bir bilgisayara bağlantı sağlayan kişiler, ücretsiz olarak internet kullanma hakkına kavuşur. Open VPN programı, açık kaynakla kodlanmıştır. Açık kodlu uygulamalarda mutlaka güvenlik zafiyetinden söz edilecektir. Bu nedenle Open VPN programını kullanırken çok dikkatli olmak gerekmektedir.Open VPN programını farklı kullanıcı adları ve şifreleri ile kullanmak mümkündür. Bu bilgiler sık aralıklarla değiştirilmektedir. Şifreleri değiştirmek için günlük, 5 günlük ya da haftalık seçenekler tercih edilebilir. Her şifre yenilenmesinde programı kullanan kişinin de şifre değişikliği yapması gerekmektedir.

OpenVPN programı modem gibi kullanılamamaktadır. Sadece tek bir cihaz için kullanılabilen bu programı cep telefonuna indiren bir kişinin VPN dosyasını mutlaka bilgisayara atmanız gerekir.

Cep Telefonu Üzerinden OpenVPN Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Ülkemizdeki tüm telefon operatörleri üzerinden Open VPN programını indirmek mümkündür. Bunun için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir;

  • Öncelikle APN ayarları düzenlenir. Ayarlarda isim Sibercell olarak kullanılmalıdır. Kullanıcı adı, APN ve şifre kısmına ise MMS olarak değiştirmek gerekir.
  • APN türü default olarak seçilmesi ve MMS olarak ayarlanmalıdır
  • Ayarlamaların ardından Google Play Store üzerinden OpenVPN Connect uygulaması indirilmelidir.
  • Uygulamanın indirilmesinin ardından gerekli ayarlamalar yapılır. Bu ayarlar için TCSİBERCELL Ayar Dosyası indirilmelidir.
  • Dosyanın indirilmesinin ardından TCPVPN sitesinden bir hesap açmak gerekir. Açılan hesaplar 5 gün geçerlidir. Süresi dolan hesapların yenilenmesi gerekir.
  • Hesap yenilemek için sınır yoktur ve tamamen ücretsiz bir işlemdir

OpenVPN Connect Hesabı Nasıl Alınır?

OpenVPN kullanımı için Connect hesabı almak isteyenlerin öncelikle hesap açma sitesine gitmesi gerekir. Hesap açma işleminin tamamlanmasının ardından sunucu ‘Avrupa’ olarak seçilmelidir. Sıralanan Avrupa ülkeleri listesinden ‘Almanya’ seçilir.

Seçim yapıldıktan sonra Almanya sunucularına bağlanmak için kullanıcı adı ve şifre oluşturmak gerekir. Bu aşamada kullanıcının karşısına ‘Sunucu TCP VPN Almanya’ yazan mavi bir ekran çıkacaktır. Bu ekrandan kullanıcı adı ve şifre oluşturulabilir.

Hesap açma işleminin tamamlanmasının ardından açılacak olan yeni sayfada kullanıcı adı, şifre ve hesap açılış tarihi gibi bilgiler yer alacaktır. Bu bilgiler mutlaka kaydedilmelidir.

Open VPN Connect Uygulaması Nasıl Ayarlanır?

Hesap açma işleminin ardından indirilmiş olan Open VPN Connect uygulamasının ayarlamasına sıra gelecektir. Uygulamayı açınca ilk ekranın sağ üst köşesinde ‘daha Fazla’ seçeneği yer alır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra açılan ekranda ‘Import’ seçeneği açılır. Yeni ekranda ‘Import Profile From SD Card’ yazan seçeneğe basılır. Bu ekranda indirilecek olan TCPSİBERCELL ayar dosyası yer alacaktır. Dosyayı seçerek Select sekmesine tıkladıktan sonra Profile Imported bölümüne alınmış olan kullanıcı adı ve şifresi girilir. Bilgilerin girilmesinin ardından Connect seçeneği tıklanarak ayarlar tamamlanmış olur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
596 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
130
Şaşkın
Başarısız Başarısız
122
Başarısız
Komik Komik
82
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
135
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
32
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
130
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
92
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir