Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Belgeselleri


76
744 Paylaşım, 76 points

Son dönemin en popüler televizyon izleme platformlarından birisi olan Netflix, yayınladığı dizi ve filmler kadar belgeselleri ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. Belgesel izlemeyi sevenler, Netflix üzerinden birbirinden ilgi çekici belgesellere ulaşabiliyor. Bu yazımızda Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Belgeselleri hakkında bilgi vereceğiz.

Netflix, dizi ve film içerikleri kadar belgesel içerikleri ile de ilgi görmeye devam ediyor. Dikkat çekici belgesellere ev sahipliği yapan platform, birçok farklı özellikte ve türde belgeseller ile üyelerinin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor.ÖLMEDEN ÖNCE İZLEMENİZ GEREKEN EN İYİ NETFLİX BELGESELLERİ HANGİLERİDİR?

Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Belgeselleri şu şekilde sıralanır;

 • Dünyanın Sıra Dışı Evleri (2015) – IMDB: 5,5
 • Bir Katilin İfadeleri: Ten Bundy (2002) – IMDB: 5,9
 • Dünyanın En Zorlu Hapishaneleri (2016) – IMDB: 6,8
 • Uyuşturucu Baronları (2018) – IMDB: 6,8
 • Roman Empire (2016) – IMDB: 6,8
 • Trump: Bir Amerikan Rüyası (2017) – IMDB: 7,1
 • Dopa (2015) – IMDB: 7,2
 • Homecoming: A Film By Beyonce – IMDB: 7,4
 • Kötülük Dehası (2018) – IMDB: 7,6
 • Küba’ Nın Özgürlük Hikayesi (2016) – IMDB: 7,8
 • Explanied (2018) – IMDB: 7,9
 • Kirli Para (2018) – IMDB: 8,2
 • Vahşi Kırlar (2018) – IMDB: 8,2
 • Sunderland Til I Die (2018) – IMDB: 8,3
 • Chef’s Table (2015) – IMDB: 8,6
 • Mavi Gezegen (2001) – IMDB: 8,9

DÜNYANIN SIRA DIŞI EVLERİ BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Dünyanın sıra dışı evleri belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde, ödüllü mimarların yapmış olduğu inanılmaz ve etkileyici belgeseller anlatılmaktadır. 4 farklı ev tipi ile hazırlanan belgeselde deniz kıyısı evleri, dağ evleri, orman evleri ve yer altı evleri gösterilmektedir.

BİR KATİLİN İFADELERİ: TED BUNDY BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Bir katilin ifadeleri: Ted Bundy belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde, Amerika’ nın en azılı katilleri arasında yer alan Bundy’ nin işlediği cinayetler anlatılmaktadır. 30 cinayeti soğukkanlı bir şekilde işleyen bu caninin yaptıkları, tüyler ürpertici şekilde konu edilmektedir.

DÜNYANIN EN ZORLU HAPİSHANELERİ BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Dünyanın en zorlu hapishaneleri belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde, Brezilya, Ukrayna ve Papua Yeni Gine’ de bulunan ve kötü şöhretleri ile adından söz ettiren hapishanelerde yaşanan olaylar detaylı şekilde anlatılmaktadır.

UYUŞTURUCU BARONLARI BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Uyuşturucu baronları belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde, tarihin en azılı suç patronları ve onların tehlikeli adamlarının yaptıkları detaylı şekilde anlatılmaktadır. Kaliteli bir yapım olarak karşımıza çıkan bu belgeselde tüm ünlü suç baronları işlenmektedir.

ROMAN EMPİRE BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Roman Empire belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde, Dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan Roma İmparatorluğu’ nun en güzel dönemleri konu edilmektedir. Belgeselde özellikle Komodus ve Jül Sezar’ ın şiddet dolu uygulamaları detaylı şekilde anlatılmaktadır.

TRUMP: BİR AMERİKAN RÜYASI BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Trump: Bir Amerikan Rüyası belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ ın hayat hikayesi, halkın sevgisini nasıl kazandığı, nasıl ABD başkanı olduğu gibi hayatının her alanı hakkında ayrıntılı bilgi verilmektedir.

DOPE BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Dope belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Son yılların en başarılı ve dikkat çekici belgesellerinden birisi olarak gösterilen Dope, uyuşturucu tacirlerini, uyuşturucu kullanıcılarını ve uyuşturucu ile mücadele eden polisleri ayrı ayrı incelemeye almaktadır.

HOMECOMİNG: A FİLM BY BEYONCE BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Homecoming: A Film By Beyonce belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde, ünlü şarkıcı Beyonce’ nin 2018 Coachella performansı yakın bir açıdan detaylı olarak ele alınmakta ve izleyiciye sunulmaktadır.

KÖTÜLÜK DEHASI BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Kötülük Dehası belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde, 2003 yılında yaşanmış olan bombalı bir banka soygununun nasıl planlandığı, devreye sokulduğu ve soygun sırasında yaşanan olaylar detaylı şekilde ele alınmaktadır.

KÜBA’NIN ÖZGÜRLÜK HİKAYESİ BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Küba’ nın Özgürlük Hikayesi belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir.  Belgeselde, her zaman onuru ve özgürlüğü için savaş veren ülke olan Küba’da yaşanmış olan soğuk savaşlar, özgürlük savaşları, siyasi entrikalar ve ülkenin oldukça çalkantılı olan tarihi detaylı şekilde ele alınmaktadır.

EXPLAİNED BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Explained belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde, kripto paraların bir dönemde yaşadığı inanılmaz yükselişi, insanların uygulamış oldukları diyetlerin neden başarısızlıkla sonuçlandığı, K – popun çılgın dünyası gibi birbirinden farklı birçok konu ele alınmaktadır.

KİRLİ PARA BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Kirli para belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde, iş dünyasının en derinlerinde bulunan hırs ve açgözlülük, mahkeme kayıtları, belgeler gün yüzüne çıkmaktadır. Büyük karlar elde etmek için her türlü usulsüzlüğü yapan firmaların gerçek hikayelerinin konu edildiği belgeselde firmaların daha güçsüz firmaları nasıl saf dışı bıraktıkları gözler önüne serilmektedir.

VAHŞİ KIRLAR BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Vahşi Kırlar belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde tartışmalı bir tarikat ve o tarikatın liderinin Oregon çölünde yaşadıkları, kurdukları ütopik kent ve yerel halk ile tarikat üyeleri arasındaki çatışmalar konu edilmektedir.

SUNDERLAND TİL I DİE BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Sunderland Til I Die belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde İngiliz futbolunun köklü kulüplerinden birisi olarak bilinen Sunderlan’ın Premier Lid’ den düşmesi sonrasında tekrar toparlanmak için nasıl çaba harcadığı anlatılmaktadır.

CHEF’S TABLE BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

CHEF’S Table belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde dünyanın farklı bölgelerinden usta şeflerin mutfaklarına misafir olan izleyiciler, bu şeflerin hazırladıkları birbirinden lezzetli tatları izleme şansına sahip olmaktadır.

MAVİ GEZEGEN BELGESELİNİN KONUSU NEDİR?

Mavi Gezegen belgeseli, Netflix’ in en sevilen belgesellerinden birisidir. Belgeselde denizler alemi en bilindik ve bilinmedik yönleri ile ele alınmaktadır. Belgesel izleyicileri denizlerde yaşayan canlıları ve yaşam biçimlerini en detaylı şekilde anlatmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
744 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir