Okula Giden Çocuklu Ailelere Devlet Desteği Verilecek!


74
694 Paylaşım, 74 points

Devletin eğitim amaçlı sunduğu desteklere bir yenisi daha eklendi. Yeni destek ödemesi kapsamında okula giden çocuklu ailelere devlet desteği ödemesi verileceği açıklandı. Bu yazımızda Okula Giden Çocuklu Ailelere Devlet Desteği Verilecek! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Devlet ihtiyaç sahibi ailelerin hemen her türlü ihtiyacını karşılayacak destekler vermeye devam ediyor. Devlet tarafından bu sefer sunulan destek, okula giden çocuğu olan aileler için hazırlandı. Devlet, okula giden çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere 900 TL destek ödemesi yapacak.OKULA GİDEN ÇOCUKLU AİLELERE DEVLET DESTEĞİ VERİLECEK!

Devlet, 12 yıllık zorunlu eğitimin tamamlanması adına her türlü desteği vermeye devam ediyor. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitimine devam edebilmeleri için maddi destek sağlanıyor.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yeni bir devlet desteği açıklaması geldi. Açıklama kapsamında çocuğunu okula göndermek konusunda zorluk çeken ihtiyaç sahibi ailelere, çocuklarını okutma garantisi vermeleri karşılığında 900 TL yardım ödemesi yapılacak.

OKULA GİDEN ÇOCUKLU AİLELERE DEVLET DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Okula Giden Çocuklu Ailelere Devlet Desteği başvurusunda bulunmak isteyen aileler, başvuruları için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il müdürlükleri üzerinden gerçekleştirilebilecek. İl müdürlüğü üzerinden başvuru formunu doldurarak işlemini tamamlayan ihtiyaç sahipleri, şartlara uygun olmaları karşılığında 900 TL eğitim destek ödemesini alabilecekler.

Okula Giden Çocuklu Ailelere Devlet Desteği başvurusu için kaymakamlıkların içerisinde yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da kullanılabilecek. İsteyen vatandaşlar, bu vakıflar üzerinden hazırlanan destek başvuru formunu doldurarak kısa sürede yardım ödemesini alabilecekler.

OKULA GİDEN ÇOCUKLU AİLELERE DEVLET DESTEĞİ ÖDEMESİ NE KADAR OLACAK?

Okula Giden Çocuklu Ailelere Devlet Desteği ödemesi ne kadar olacak? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; devlet, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamında eğitim masrafı gün geçtikçe artan öğrencilerin okul ihtiyaçlarının daha kolay karşılanabilmesi için yardım ödemesi yapma kararı aldı.

Okula Giden Çocuklu Ailelere Devlet Desteği ödemeleri şu şekilde yapılacak;

  • Okul öncesi çocuklara destek ödemesi: 500 TL
  • İlköğretim öğrencisi çocuklara destek ödemesi: 750 TL
  • Ortaöğretim öğrencisi çocuklara devlet ödemesi: 800 TL
  • Üniversite öğrencisi çocuklara devlet ödemesi: 900 TL

Söz konusu ödemeleri alabilmek için ihtiyaç sahibi ailelerin öncelikle belirlenen kurumlar üzerinden başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru sonrasında olumlu değerlendirilen tüm ailelere çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak için belirlenen tutarda ödeme yapılmaktadır.

OKULA GİDEN ÇOCUKLU AİLELERE DEVLET DESTEĞİ ÖDEMESİ NASIL ALINIR?

Okula Giden Çocuklu Ailelere Devlet Desteği ödemesi alma hakkından faydalanma hakkı kazanmış olan aileler ödemelerini Ziraat Bankası ya da PTT şubeleri üzerinden alabilecekler. Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan ihtiyaç sahibi ailelerin hesaplarına eğitim masrafı otomatik olarak yatırılmaktadır.

Ziraat Bankası hesabı bulunmayan ihtiyaç sahibi aileler ise PTT şubeleri üzerinden kimlik belgeleri ile kısa sürede çekebilirler. Okula Giden Çocuklu Ailelere Devlet Desteğinden faydalanan ihtiyaç sahibi vatandaşların bu yardımı almaları karşılığında çocuklarının zorunlu eğitim sürecini tamamlamaları gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
694 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
125
Şaşkın
Başarısız Başarısız
88
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
132
Helal Olsun!
lol lol
38
lol
Aşk Aşk
25
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
122
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
85
Kazandım!
Pinar

6 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2 ögrencim var 1 i 1inci sınıfa gidiyor diyeri kuran kursuna ve altından kalkamıyorz servis yok köyün minibüsleri ile getir götür yapıyorum gider gerçekten cok yetişemiyoruz

  2. 12 8 ve 6 sınıfa giden Çocuğum var yalınız Bir Anne olarak çok zorlanıyorum yardımdan bende faydalanmak istiyorum