Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir


60
646 Paylaşım, 60 points

Düşen faizler, kredilerdeki masraf kesintileri ve birçok kalemin BDDK tarafından kaldırılması ve fiyatlarının düşmesi sunucunda bankaların gelir düzeyinde düşüş olması, bankaları farklı kalemlerde yeni müşteri arayışına yönlendirmiştir. Bunlardan birisi de öğrenci kredi kartları olmuştur. Yazımızda öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve öğrenci kredi kartı özellikleri hakkında, detaylara yer verdik.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar, şunlardır.
  • TEB
  • Yapı Kredi
  • Garanti Bankası
  • Ziraat Bankası
  • HSBC
  • Türkiye İş Bankası

TEB Öğrenci Kredi Kartı

TEB öğrencilerin genel ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde verdiği öğrenci kredi kartı ile, öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alıyor. Ortalama olarak 300 TL limit tanımlayan banka, öğrenci olduğunu belgeleyen ve kara listede bulunmayan 18-25 yaş arasındaki öğrencilere kredi kartı vermektedir. ÜniversiTEB adıyla verilen kredi kartları, üniversite öğrencilerinin en fazla tercih ettiği kartlar arasında yer alıyor.Ziraat Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, aynı zamanda devlet tarafından verilen bursların öğrencilere ulaştırılmasından sorumlu bankalardan birisidir. Öğrencilerin banka hesabı açtırırken alacakları Genç Bankkart’a kredi kartı özelliği ve nakit avans çekme özelliği ekletebilmeleri mümkündür.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Ortalama olarak 400 TL limit tanımlayan Türkiye İş Bankası, 18-25 yaş arasındaki öğrencilere kredi kartı veren bankalar arasındadır.

Garanti Bankası Öğrenci Kredi Kartı

Öğrencilerin küçük ihtiyaçlarını karşılamaları için kredi kartı imkanı sunan Garanti Bankası da, yine 18-25 yaş arasındaki üniversite öğrencilerine bu hizmeti sunmaktadır. Ortalama olarak 400 TL limit tanımlanan kartı, kara listede olmayan tüm öğrenciler alabilmektedir. Kartın diğer kredi kartlarına göre ekstra özelliği, öğrenci kredi kartını kullananların Bonus Kart kampanyalarından yararlanmalarına imkan tanımasıdır.

HSBC Campus Öğrenci Kredi Kartı

Campus Kart adıyla öğrencilere kredi kartı veren HSBC, 700 TL’ye kadar limitli kredi kartı vermektedir. Sunmuş olduğu yüksek limitle en yüksek öğrenci kredi kartı limitlerinden birini sunan HSBC Campus kart ile, harcamalarınıza taksit yapabilir ve nakit avans çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı

Başlangıçta 500 TL limit tanımlanmasına rağmen, ödemelerin düzenli olması halinde ileriki zamanlarda bu limit 2 Bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Limit artırımı için bankaya başvurmak yeterli olup, ödemelerin düzenli olması gerektiği unutulmamalıdır.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar her ne kadar limitleri düşük tutsa da, düzenli ödemeler sonucunda kart limitlerini banka artırabilmektedir. Daha yüksek kart limitine sahip olmak için, kart borçlarının bir süre düzenli bir şekilde ödenmesi gerekir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
646 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
110
Başarısız
Komik Komik
102
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
29
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
49
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
110
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir