Öğrencilere Burs Veren İş Adamları Kimlerdir?


70
636 Paylaşım, 70 points

Karşılıksız burs almak isteyen öğrencilerin yakinen takip ettikleri ve öğrencilere burs veren iş adamları kimlerdir? Şeklinde sordukları soruların cevaplarını, yazımızın devamında bulabilirsiniz. Yazımızın devamında öğrencilere burs veren işadamları ile dernek, vakıf ve kuruluşlar hakkında bilgiler yer almaktadır.

Öğrencilere Burs Veren İş Adamları Kimlerdir?

Hacı Ömer Sabancı Vakfı

30 yılı aşkın bir süredir neredeyse her yıl 24000 öğrenciye burs veren Hacı Ömer Sabancı Vakfı, belirlemiş olduğu taban fiyatı yakalayan öğrencilere karşılıksız olarak burs vermektedir. Vakfın amacı başarılı olmasına karşın maddi imkanı yetersiz olan öğrencilerin, okumalarını sağlamaktır. Burs başvurularını 15 Eylül ve 15 Ekim arasında kabul eden Hacı Ömer Sabancı Vakfı, yükseköğrenim süresi boyunca her yıl 9 aylık süre içerisinde burs vermektedir.

Hacı Ömer Sabancı Vakfı’nın vermiş olduğu karşılıksız bursların yanı sıra, geri ödeme şartıyla fazla muhtaç olmayan öğrencilere de verdiği burslar bulunmaktadır.Toplum Gönüllüleri Vakfı

Toplum Gönüllüleri Vakfı da, öğrencilere burs veren vakıflar arasında yer almaktadır. Ancak bu vakfın burs verme koşulu, diğer vakıflardan biraz daha farklıdır. Bu vakıftan burs alabilmek için öğrencinin haftada en az 4 saat boyunca, herhangi bir toplumsal sorumluluk projesi içerisinde gönüllü olarak yer alması gerekir. Vakfın burs vermesin de ki diğer bir kriter ise, burs alacak kişinin akademik başarısıdır. Yani öğrencinin burs almaya devam edebilmesi için, başarısının da devam etmesi gerekmektedir. Her yıl yaklaşık olarak 130 milyon lira burs Veren Toplum Gönüllüleri Vakfı, Verdiği burslar için geri ödeme talep etmemektedir.

Ali Ağaoğlu

Ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu da her yıl binlerce öğrenciye karşılıksız olarak burs vermektedir. Ali Ağaoğlu geri ödemesiz burs vermek için, öğrencilerin maddi imkânlarının yetersiz olmasını ve eğitimlerinde başarılı olmasını şart koşmaktadır.

Galatasaray Üniversitesi

Öğrencilere burs veren kurumlar arasında yer alan Galatasaray Üniversitesi, verdiği burslardan sadece bilgisayar mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümü öğrencilerini yararlandırmaktadır. Verilen burslar karşılıksız olup, sonradan geri ödeme yapmanız gerekmemektedir. Galatasaray Üniversitesi bursu alabilmek için aynı zamanda alt sınıftan herhangi bir dersinizin bulunmaması ve son sınıf öğrencisi olmanız gerekmektedir. Öğrencinin derslerinde başarılı bir profil çizmesi de, Galatasaray Üniversitesi bursu şartları arasında yer almaktadır.

Burak Kızılhan

Öğrencilere burs veren işadamları arasında yer alan Burak Kızılhan, her yıl düzenli bir şekilde binlerce öğrenciye karşılıksız burs vermektedir. İş adamının burs verme şartları arasında, öğrencinin başarı devamlılığının olması ve gerçekten maddi durumunun kötü olması gibi şartlar bulunmaktadır. Ünlü iş adamı aynı zamanda Türkiye’nin en hayırsever iş adamları, arasında yer almaktadır.

Ekrem Akyiğit

Ekrem Akyiğit de öğrencilere burs veren işadamları listemizde yer alan, bir başka hayırsever işadamımızdır. Çeşitli hayır kurumlarına yaptığı bağışlarla adını duyuran Ekrem Akyiğit, öğrencilere vermiş olduğu karşılıksız burslar ile de bilinmektedir. Ünlü işadamı maddi imkanı yetersiz olan ve başarılı olan öğrencilere burs vermektedir.

Şenol Şenkaya

Maddi imkanı yetersiz başarılı öğrencilere burs veren Şenol Şenkaya, bir hayır kurumuna yapmış olduğu 600 bin TL’lik yardımla adından söz ettirmiştir. Maddi imkanı olmayan öğrencinin okuduğu bölümde başarılı olması halinde karşılıksız olarak burs veren Şenol Şenkaya, her yıl düzenli olarak binlerce öğrenciye burs veren işadamları listesindedir.

Sadettin Saran

Türkiye’nin en medyatik iş adamları arasında yer alan Sadettin Saran, öğrencilere burs veren iş adamlarımızdan birisidir. Düzenli olarak burs vermeye devam eden sadettin saran, öğrencilerden verdiği bursların karşılığında başarılı olup okumalarını talep etmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
636 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
33
Şaşkın
Başarısız Başarısız
131
Başarısız
Komik Komik
105
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
64
Helal Olsun!
lol lol
78
lol
Aşk Aşk
56
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
32
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
116
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

6 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ne olur çok zor durumdayız çocuklarım için burs istiyorum kızım lisede okuyor oğlum ilk okulda yardımlarınızı bekliyorum

  2. Kars’tan, İstanbul’a Maltepe üniversitesi çocuğumuzu göndereceğiz mümkünse bizde yardımcı olabilirseniz çok seviniriz teşekkür ederim.