Numaradan Yer Tespiti Mümkün Mü, Nasıl Tespit Edilir?


71
699 Paylaşım, 71 points

Cep telefonları ile birçok işlemi yapmak mümkündür. Telefonların özellikleri sayesinde kullanıcının nerede olduğunu bulmak gibi işlemler de kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu yazımızda Numaradan Yer Tespiti Mümkün Mü? Nasıl Tespit Edilir? Sorularına cevap vereceğiz.

Cep telefonu sahipleri, telefonlarında bulunan GPS özelliği sayesinde konumlarının kolayca bulunmasını sağlayabilirler. Cep telefonuna yüklenen birçok uygulama konum bilgisini kullanmak için izin istemektedir. Telefon numarası kullanılarak bir kişinin nerede olduğu kolayca tespit edilebilir.NUMARADAN YER TESPİTİ MÜMKÜN MÜ?

Numaradan Yer Tespiti Mümkün Mü? Sorusuna elbette evet şeklinde cevap verilebilir; numaradan yer tespiti ile istenilen kişilerin nerede olduğunu belirlemek oldukça koladır. Kişiler çocuklarını, eşlerini ya da sevgililerini, yaşlı ya da yardıma ihtiyacı olan akrabalarını, başının derde girmesinden endişelendikleri bir yakınlarını numaraları üzerinden kolayca tespit edebilirler.

Yer tespiti yapmak bazı durumlarda oldukça önemlidir. Bir anne ya da baba çocuğunu numaradan yer tespiti ile kolayca takip edebilir. Böylece çocuğunun nerede olduğunu ve hayati tehlikesinin olup olmadığını belirleyebilir.

Bunun yanı sıra yaşlı olan ve takipte tutulması gereken büyüklerin dışarı çıktıklarında güvenle gezmeleri için de takip etmek gerekebilir. Böyle durumlarda da numaradan yer tespiti özelliği ile kişinin nerede olduğunu belirlemek mümkündür.

Eşi ya da sevgilisi konusunda bazı şüpheleri olanlar da numaradan yer tespiti yaparak bu şüphelerinde haklı olup olmadıklarını belirleyebilirler. Eşin ya da sevgilinin ruhu bile duymadan numaradan yer tespiti yaparak nerelere gittiğini görmek oldukça kolay olacaktır. Birçok kişi eşinin ya da sevgilisinin gün içerisinde uğradığı konumları görüntülemek istemektedir.

NUMARADAN YER NASIL TESPİT EDİLİR?

Numaradan yer nasıl tespit edilir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; numaradan yer tespiti yapmak için kullanılabilecek farklı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar üzerinden karşı tarafın haberi bile olmadan yer tespiti yapılabilmektedir.

Numaradan yer tespiti yapan uygulamalar şu şekilde sıralanır;

  • mSpy
  • mobi
  • Find My iPhone

MSPY UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

mSpy uygulaması, numaradan yer tespiti yapmak için kullanılan en popüler uygulamalardan birisidir. Bu uygulama sayesinde herhangi bir telefonun konum bilgilerine, geçmişine ulaşması mümkündür. Uygulama bunun yanı sıra sadece konum bilgisi değil telefonda yapılan tüm hareketleri izleyerek karşı tarafa rapor etmektedir.

Bu uygulamanın kullanılabilmesi için öncelikle hedefteki telefona uygulamanın yüklenmesi gerekmektedir. Yazılım yüklendikten sonra kayıt yapılarak telefondan uygulama silinebilir. Böylece telefon sahibinin haberi bile olmadan takibe almak mümkün olmaktadır.

mSpy uygulaması sayesinde yüklendiği telefona gelen mesajlar, aram kayıtları, sosyal medya hesapları, e – postalar, görseller tamamen görüntülenebileceği gibi uzaktan kontrol etmek de mümkündür. 7 / 24 hizmet sunan bu uygulama her bütçeye uygun fiyatları ile talep görmektedir.

LOCALİZE.MOBİ UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Localize.mobi uygulaması, numaradan yer tespiti yapmak için kullanılan en popüler uygulamalardan birisidir. Diğer takip programlarından daha kolay bir uygulama olan bu uygulamaya giriş için sadece karşı tarafın numarasını bilmek yeterli olmaktadır. Programın kullanılabilmesi için telefona gönderilen linke onay vermek zorunludur. Aksi halde uygulamanın kullanılması mümkün değildir.

Localize.mobi uygulaması sayesinde gerçek zamanlı olarak takip yapmak mümkündür. Herhangi bir kurulum gerekmediği için yüklenmesi ve çalıştırılması son derece kolaydır. Uygulama telefona yüklendikten sonra sadece gelen linke onay vermek yeterli olacaktır. Linke onay verilmesinin ardından bu casus yazılım istenen telefonu takip etmeye ve isteyen kişiye güvenli şekilde aktarmaya başlayacaktır.

FİND MY İPhone UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Find My iPhone uygulaması, numaradan yer tespiti yapmak için kullanılan en popüler uygulamalardan birisidir. iPhone marka cep telefonu kullananlar için hazırlanmış olan bu uygulamayı kullanmak için iCloud hesabına sahip olmak gerekmektedir. iPhone telefon sahipleri iCloud hesabına girerek hesap içerisinde bulunan Find My iPhone yazan seçeneğe tıkladıktan sonra buraya daha önce eklenmiş olan tüm cihazların konum bilgilerine ulaşabilmektedir.

Find My iPhone uygulamasının kullanılabilmesi için iCloud şifresinin bilinmesi ve iCloud ile entegre edilmesi gerekmektedir. Aksi halde konum bilgisine ulaşmak mümkün olmayacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
699 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
123
Şaşkın
Başarısız Başarısız
85
Başarısız
Komik Komik
73
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
121
Helal Olsun!
lol lol
37
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
121
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir