Nikotini Vücuttan Temizlemenin 8 Bitkisel Yöntemi


64
634 Paylaşım, 64 points

Sigara, içerdiği nikotin nedeniyle insan vücuduna birçok zarar vermektedir. Vücutta biriken nikotini atmak ve temizlenmek için bazı yöntemleri kullanmak mümkündür. Bu yöntemlerden bazıları bitkisel olarak uygulanabilir. Bu yazımızda Nikotini Vücuttan Temizlemenin 8 Bitkisel Yöntemi hakkında bilgi vereceğiz.

Sigara, insanların en vazgeçilmez bağımlılıklarından birisidir. Tiryakilik yapan sigara kullanımı, her geçen gün daha küçük yaş gruplarına kadar inmeyi başarmıştır. Sigaranın içerisinde bulunan en etkili maddelerden birisi olan nikotin, insan vücudundan 3 gün boyunca atılamaz.NİKOTİNİ VÜCUTTAN TEMİZLEMENİN 8 BİTKİSEL YÖNTEMİ NELERDİR?

Sigara tüketen bir kişinin tek bir sigaradan aldığı nikotin, 3 gün boyunca vücuttan atılamaz. Kişinin günde 2 – 3 paket sigara tükettiği düşünülürse vücutta biriken nikotin miktarı da oldukça yüksek olacaktır. Nikotin insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Kalp krizi ve felcin başlıca nedenlerinden birisi olarak gösterilebilir. Bu nedenle nikotinin vücuttan mutlaka atılması gerekir.

Nikotini Vücuttan Temizlemenin 8 Bitkisel Yöntemi şu şekilde sıralanır;

  • Nikotini Vücuttan Temizlemek için kivi kullanmak
  • Nikotini Vücuttan Temizlemek için ısırgan otu kullanmak
  • Nikotini Vücuttan Temizlemek için havuç suyu kullanmak
  • Nikotini Vücuttan Temizlemek için su kullanmak
  • Nikotini Vücuttan Temizlemek için zencefil kullanmak
  • Nikotini Vücuttan Temizlemek için ıspanak kullanmak
  • Nikotini Vücuttan Temizlemek için brokoli kullanmak
  • Nikotini Vücuttan Temizlemek için biber kullanmak

NİKOTİNİ VÜCUTTAN TEMİZLEMEK İÇİN KİVİ KULLANMAK

Nikotini Vücuttan Temizlemek için kivi kullanmak, en doğru yöntemlerden birisidir. Kivi, içerdiği bol miktardaki vitamin sayesinde nikotinin vücuttan kolaylıkla atılmasını sağlar. Sigara içen kişilerin düzenli olarak kivi tüketmesi, nikotinin zararlarını biraz olsun azaltmak için kullanılabilir.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN TEMİZLEMEK İÇİN ISIRGAN KULLANMAK

Nikotini Vücuttan Temizlemek için ısırgan kullanmak, en doğru yöntemlerden birisidir. Isırganın içerisinde çok fazla demir bulunur ve dezenfektan özelliğine de sahiptir. Sigara içen kişilerin ısırgan tüketmesi, vücuttaki nikotinin dezenfekte edilmesini ve böylece nikotinin zararlarından kurtulmayı sağlayacaktır.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN TEMİZLEMEK İÇİN HAVUÇ SUYU KULLANMAK

Nikotini Vücuttan Temizlemek için havuç suyu kullanmak, en doğru yöntemlerden birisidir. Havuç suyu, nikotinin cilde verdiği zararları azaltmak için kullanılabilir. Sigara içenlerin havuç suyu tüketmesi, ciltte oluşan zararların azaltılması ve cildin yenilenmesi için sıklıkla kullanılabilir. Havuç suyu, nikotinin vücuttan atılmasını da sağlamaktadır.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN TEMİZLEMEK İÇİN SU KULLANMAK

Nikotini Vücuttan Temizlemek için su kullanmak, en doğru yöntemlerden birisidir. Su, her yönüyle vücuda yarar sağlayan içeceklerin başında gelmektedir. Vücuttaki nikotinin atılması için de sudan yararlanmak mümkündür. Sigara içen kişilerin su içmeye daha fazla özen göstermesi gerekir. Böylece nikotin birikimi az da olsa engellenecektir.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN TEMİZLEMEK İÇİN ZENCEFİL KULLANMAK

Nikotini Vücuttan Temizlemek için zencefil kullanmak, en doğru yöntemlerden birisidir. Zencefil, vücuttaki nikotinin atılmasının yanı sıra sigarayı bırakmak amacıyla da sıklıkla kullanılmaktadır. Zencefilin sigaranın zararlarını azaltmak ve vücudu temizlemek konusunda oldukça etkili olduğu yapılan araştırmalarda da ortaya konmaktadır.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN TEMİZLEMEK İÇİN ISPANAK KULLANMAK

Nikotini Vücuttan Temizlemek için ıspanak kullanmak, en doğru yöntemlerden birisidir. Ispanak, çiğ olarak kullanıldığı zaman vücutta biriken nikotinin temizlenmesi için kullanılabilir. Ispanak pişirilerek tüketildiği zaman içerdiği vitamin ve folik asidi ne yazık ki kaybetmektedir. Bu nedene nikotin temizliği için mümkün olduğunca çiğ tüketmek faydalı olacaktır.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN TEMİZLEMEK İÇİN BROKOLİ KULLANMAK

Nikotini Vücuttan Temizlemek için brokoli kullanmak, en doğru yöntemlerden birisidir. Brokoli, vücuttaki metal ve toksinleri yok etmek konusunda oldukça etkilidir. Kansere karşı da koruyucu etki sağlayan brokoli, C ve B5 vitaminleri yönünden oldukça zengindir. Nikotinin vücuttan atılması için kullanılabilecek besinlerin başında gelmektedir.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN TEMİZLEMEK İÇİN BİBER KULLANMAK

Nikotini Vücuttan Temizlemek için biber kullanmak, en doğru yöntemlerden birisidir. Biber, çiğ tüketildiği zaman vücutta biriken nikotinin kolaylıkla atılmasını sağlayacaktır. Özellikle salatalara eklenerek tüketilebilen biber, tütünün verdiği tüm olumsuz etkilerle savaşacak vitaminleri içermektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
634 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
13
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir