Nikotini Vücuttan Temizleme Yolları (Bitkisel Öneriler)


72
705 Paylaşım, 72 points

Nikotin, vazgeçilmesi en zor bağımlılıklardan birisi olmasının yanı sıra vücuda da oldukça zararlıdır. Sigara içenler nikotini bol bol alırlar. Ancak nikotin vücut için oldukça zararlı maddelerden birisi olduğu için mutlaka temizlenmesi gerekir. Bu yazımızda Nikotini Vücuttan Temizleme Yolları hakkında bilgi vereceğiz.

Nikotin, sigaranın vücuda verdiği en büyük zararlardan birisidir. Sigara tiryakilerinin bir sigara ile vücutlarına aldıkları nikotin, 3 gün boyunca vücutta kalır. Nikotin alımı başta kalp krizi ve felç olmak üzere birçok hastalığa neden olmaktadır.NİKOTİNİ VÜCUTTAN TEMİZLEME YOLLARI NELERDİR?

Nikotini Vücuttan Temizleme Yolları şu şekilde sıralanır;

 • Kivi
 • Isırgan
 • Havuç suyu
 • Su
 • Zencefil
 • Ispanak
 • Brokoli
 • Biber
 • Kayısı
 • Kara lahana
 • Çam yaprağı

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN KİVİ TÜKETMEK

Nikotini vücuttan atmak için kivi tüketmek, oldukça önemlidir. Kivi, içerdiği bolca C vitamini sayesinde nikotinin vücuttan daha kolay atılmasını sağlar. Sigara içenler bu süreçte kivi de tüketerek nikotinin zararlarından biraz olsun kurtulma şansına sahip olacaktır.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN ISIRGAN TÜKETMEK

Nikotini vücuttan atmak için ısırgan tüketmek, oldukça önemlidir. Isırgan otu, yüksek miktarda demir içermesinin yanı sıra dezenfektan özelliğine de sahiptir. Bu özelliği sayesinde vücutta bulunan nikotin gibi zararlı maddelerin dezenfekte edilmesini sağlar. Nikotinini vücuttan atılması için oldukça önemlidir.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN HAVUÇ SUYU TÜKETİMİ

Nikotini vücuttan atmak için havuç suyu tüketimi, oldukça önemlidir. Nikotin cilde oldukça zarar verir. Havuç tüketerek cildin yenilenmesi sağlanabilir. Nikotinin vücuttan atılması için havuç suyunun tüketilmesi mutlaka gerekir.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN SU TÜKETİMİ

Nikotini vücuttan atmak için su tüketimi, oldukça önemlidir. Su vücut için hemen her anlamda yararlıdır. Vücudun olmazsa olmazları arasında yer alan su, her gün tüketilmesi gereken içeceklerden birisidir. Su nikotinin vücuttan atılması için de oldukça önemlidir. Nikotinin atılabilmesi için vücudun susuz kalmaması gerekir.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN ZENCEFİL TÜKETİMİ

Nikotini vücuttan atmak için zencefil tüketimi, oldukça önemlidir. Zencefil özellikle yemeklere katılarak tüketilebilir. Zencefil kullanarak sigarayı bırakmak bile mümkündür. Nikotinin zararlarını vücuttan atmak isteyenlerin düzenli olarak zencefil tüketmesi toksinlerden temizlenmek için oldukça faydalıdır.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN ISPANAK TÜKETİMİ

Nikotini vücuttan atmak için ıspanak tüketimi, oldukça önemlidir. Ispanak çiğ olarak tüketildiği zaman çok daha fazla yarar sağlayacaktır. Ispanak pişirildiği zaman içerdiği vitaminler ve folik asit yok olur. Vitaminler ve folik asit, nikotinini vücuttan atılması için oldukça gereklidir. Bu nedenle ıspanağın çiğ olarak tüketilmesi çok daha faydalı olacaktır.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN BROKOLİ TÜKETİMİ

Nikotini vücuttan atmak için brokoli tüketimi, oldukça önemlidir. Brokoli, vücuttaki metalleri ve toksinleri atmak için kullanılabilir. Brokoli içerisinde C ve B5 vitaminleri yer alır. Bu vitaminler nikotinin atılması için en iyi kaynaklardan birisidir. Kanseri önleme konusunda da oldukça faydalı olan brokoli, nikotini atmak için tercih edilebilir.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN BİBER TÜKETİMİ

Nikotini vücuttan atmak için biber tüketimi, oldukça önemlidir. Biber de aynı ıspanakta olduğu gibi çiğ tüketilmelidir. Çiğ olarak doğranan ve salatalara eklenen biber, nikotinini vücuda verdiği tüm olumsuz etkilerden kurtulmak için kullanılabilir.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN KAYISI TÜKETİMİ

Nikotini vücuttan atmak için kayısı tüketimi, oldukça önemlidir. Kayısı, sigaranın vücutta azalttığı karotenin yeniden yerine konması için çok gereklidir. Kayısı tüketimi ile karoten vücutta yerine konulurken nikotinin zarar vermesi de engellenmiş olacaktır.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN KARA LAHANA TÜKETİMİ

Nikotini vücuttan atmak için kara lahana tüketimi, oldukça önemlidir. Kara lahana, C vitamini yönünden oldukça zengin bir besindir. Güçlü bir antioksidan kaynağı olan kara lahana içerdiği A ve E vitaminleri sayesinde vücutta bulunan nikotinin atılmasına yardımcı olur.

NİKOTİNİ VÜCUTTAN ATMAK İÇİN ÇAM YAPRAĞI TÜKETİMİ

Nikotini vücuttan atmak için çam yaprağı tüketimi, oldukça önemlidir. Çam yaprakları çay olarak demlenerek tüketildiği zaman sigaranın vücutta neden olduğu ağız ve boğaz enfeksiyonlarının zararını en aza indirir. Akciğer sağlığı için mutlaka tüketilmesi gereken çaylardan birisidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
705 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
49
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
100
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir