Netflix’te Yayınlanan En İyi Zombi Dizileri


60
574 Paylaşım, 60 points

Netflix, hemen her türlü yapıma ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Korku tarzı dizilerden hoşlananların en çok tercih ettiği zombi dizilerini de Netflix üzerinden izlemek mümkün. Bu yazımızda Netflix ‘te Yayınlanan En İyi Zombi Dizileri hakkında bilgi vereceğiz.

Netflix üzerinden yayınlanan çok sayıda zombi dizisi bulunmaktadır. Farklı konusu ile izleyenlerin tüylerini ürpertecek bir hava sağlayan zombi dizileri, her saniyesi ile soluksuz şekilde izlenmektedir.NETFLİX ‘TE YAYINLANAN EN İYİ ZOMBİ DİZİLERİ HANGİLERİDİR?

Netflix ‘te Yayınlanan En İyi Zombi Dizileri şu şekilde sıralanır;

  • Betaal (2020 – ) – IMDB: 5,3
  • Reality Z (2020 – ) – IMDB: 5,3
  • Black Summer (2019 – ) – IMDB: 6,4
  • La Révolution (2020 – ) – IMDB: 6,5
  • Daybreak (2019) – IMDB: 6,7
  • Z Nation (2014 – 2018) – IMDB: 6,7
  • Glitch (2015 – 2019) – IMFB: 7,6
  • Santa Clarita Die (2017 – 2019) – IMDB: 7,8
  • The Walking Dead (2010 – ) – IMDB: 8,2
  • Kingtom (2019 – ) – IMDB: 8,3

BETAAL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Betaal dizisi, Netflix’ in en iyi zombi dizilerinden birisidir. Dizide,  İngiliz askerlerinin yanlışlıkla zombilerin saldırısına uğraması konu edilmektedir. Kendileri için kabile köylülerini bulundukları yerden çıkarmak isteyen İngiliz askerleri, bu sırada lanetli zombi ordusunun bulunduğu yer açarlar. Zombi askerlerin serbest kalmasıyla birlikte gerilim ve aksiyon dolu hikaye de başlamaktadır.

REALİTY Z DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Reality Z dizisi, Netflix’ in en iyi zombi dizilerinden birisidir. Dizide, bir reality programı stüdyosunun zombi istilasına girmesi ve stüdyoda bulunanların hayatta kalmak için verdikleri amansız mücadele konu edilmektedir. stüdyoda yaşanan zombi istilasından kurtulmak hiç de kolay olmayacaktır.

BLACK SUMMER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Black Summer dizisi, Netflix’ in en iyi zombi dizilerinden birisidir. Dizide, zombi istilası olan bir dönemde kızını korumak için zorlu bir mücadele veren bir annenin yaşadıkları anlatılmaktadır. Kızını zombilerden korumaya çalışan anne, bu amaçla katılacağı mülteci grubunda kızından ayrılmak zorunda kaldıktan sonra tehlikeli ve acımasız kararlar almak zorunda kalacaktır.

LA RéVOLUTİON DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

La Révolution dizisi, Netflix’ in en iyi zombi dizilerinden birisidir. Dizide, giyotinin gelecekteki mucidinin mavi kan hastalığına neden olan yeni bir virüsün varlığını keşfetmesi ve insanları zombiye çeviren bu hastalığın aristokratlara bulaşmasının ardından aristokratların halka saldırılarını konu edinmektedir.

DAYBREAK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Daybreak dizisi, Netflix’ in en iyi zombi dizilerinden birisidir. Dizide, Jash isimli bir gencin zombilerin olduğu bir dünyada kız arkadaşı olan Sam’ i arama mücadelesi konu edilmektedir. Okul hayatında sürekli olarak dışlanan Jash, kaybolan kız arkadaşını bulmak için çıktığı yolda çeteler ile karşılaşması ve tüm zorluklara karşılık kız arkadaşını arama fikrinden vazgeçmemesi anlatılmaktadır.

Z NATİON DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Z Nation dizisi, Netflix’ in en iyi zombi dizilerinden birisidir. Dizide, dünyada zombi virüsünün bulaşmadığı tek kişiyi ülkenin diğer ucuna götürmek ve burada koruma görevini üstlenmek zorunda olan bir ekibin hem kendilerini zombilerden korumak için verdikleri zorlu mücadele anlatılmaktadır.

GLİTCH DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Glitch dizisi, Netflix’ in en iyi zombi dizilerinden birisidir. Dizide, sevdiği kişinin de aralarında olduğu ölmüş yedi kişinin mezarlarından inanılmaz şekilde kalkmasına şahit olan bir polis memurunun bu gizemli olayı çözmek için verdiği çaba ve bu arada yaşanan akıl almaz olaylar anlatılmaktadır.

SANTA CLARİTA DİET DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Santa Clarita Diet dizisi, Netflix’ in en iyi zombi dizilerinden birisidir. Dizide, şehrin en iyi emlakçıları olarak bilinen Joel ve Sheila ‘ nın yaşadıkları bir trajedi sonrasında ölüm kavramı ile tanışmaları ce sonrasında yaşanan tuhaf olaylar komik bir şekilde anlatılmaktadır.

THE WALKİNG DEAD DİZİSİNİNİ KONUSU NEDİR?

The Walking Dead dizisi, Netflix’ in en iyi zombi dizilerinden birisidir. Dizide, vurulduğu için hastanede tedavi altına alınan polis şefi Rick Grimes’ in iyileştiğinde tüm dünyaya yayılmış olan bir zombi virüsü ile karşı karşıya kalması ve virüsten kurtulmayı başarmış bir gruba katılarak yaşayan ölüler ile mücadele vermesi konu edilmektedir.

KİNGTOM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Kingtom dizisi, Netflix’ in en iyi zombi dizilerinden birisidir. Dizide, hanedanlığı etkisi altına alan ve bulaştığı herkesi bir zombiye çeviren bir salgından kurtulmak için halkın son çaresi olan veliaht prensin bu virüsü yok etmek için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
574 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir