Netflix’te Rekorlar Kıran En İyi 10 Dizi!


57
554 Paylaşım, 57 points

Netflix, birbirinden iddialı dizilere ev sahipliği yapan platformlardan birisidir. Netflix üyeleri, platformda rekorlar kıran birçok diziyi izleme şansına sahip olmaktadır. Bu yazımızda Netflix’ te Rekorlar Kıran En İyi 10 Dizi! Hakkında bilgi vereceğiz.

Netflix, son dönemin en popüler platformlarından birisi haline geldi. Çok sayıda üyesi olan ve her geçen gün üye sayısı artan platform üzerinde birçok dizi de yayınlanmaktadır. Yayınlanan bu diziler, izlenme rekorları kırması ile dikkat çekmektedir.NETFLİX’ TE REKORLAR KIRAN EN İYİ 10 DİZİ NELERDİR?

Netflix’ te Rekorlar Kıran En İyi 10 Dizi şu şekilde sıralanır;

  • Stranger Things (2016 – ) – IMDB: 8,9
  • The Crown (2016 – ) – IMDB: 8,7
  • Dark (2017 – ) – IMDB: 8,6
  • The Haunting Of Hill House (2018 – ) – IMDB: 8,7
  • La Casa De Papel (2017 – ) – IMDB: 8,6
  • Marvel’s The Punisher (2017 – 2019) – IMDB: 8,6
  • Last Chance U (2016 – ) – IMDB: 8,5
  • Mindhunter 82017 – ) – IMDB: 8,5
  • Anne With An E (2017 – ) – IMDB: 8,4
  • Sex Educition (2019 – ) – IMDB: 8,4

STRANGER THİNGS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Stranger Things dizisi, Netflix ‘ in rekorlar kıran dizilerinden birisidir. Dizide, kaybolmuş bir genç kız ve onu bulmaya çalışan annesinin hikayesi konu edilmektedir. 80’ li yılları fon olarak kullanan dizi fantastik gerilim türünde hazırlanmıştır.

THE CROWN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Crown dizisi, Netflix ‘ in rekorlar kıran dizilerinden birisidir. Dizide, 2. Dünya Savaşı sonrasında İngiltere’ de yaşanan siyasi karışıklık ve bu zorlu süreçte 2. Elizabeth’ in tahta geçmesinin ardından yaşanan olaylar konu edilmektedir.

DARK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Dark dizisi, Netflix ‘ in rekorlar kıran dizilerinden birisidir. Dizide, bir kasabada kayıp çocuk olayı yaşanmasının ardından bu çocuğu bulmak için çabalayan dört ailenin aramaları sonucunda farklı sırları ortaya çıkarması ve bu sırların kasabanın hayatını değiştirmesi konu edilmektedir.

THE HAUNTİNG OF HİLL HOUSE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Haunting of Hill house dizisi, Netflix ‘ in rekorlar kıran dizilerinden birisidir. Dizide, herkes tarafından perili köşk olarak bilinen bir evde büyüyen 5 kardeşin yollarının ayrılması ve yıllar sonra bir araya gelen 5 kardeşin tekrar bir araya geldikleri bu evde hayaletler ile yüzleşmesi konu edilmektedir.

LA CASA DE PAPEL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

La Casa De Papel dizisi, Netflix ‘ in rekorlar kıran dizilerinden birisidir. Dizide, profesör olarak adlandırılan bir suç dehasının tarihin en büyük soygununu planlaması ve işlerinde uzman olan 8 kişiden oluşan bir ekip kurarak İspanya Kraliyet Darphanesine girmek için çabalaması konu edilmektedir.

MARVEL’S THE PUNİSHER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Marvel’s The Punisher dizisi, Netflix ‘ in rekorlar kıran dizilerinden birisidir. Dizide, karısının ve çocuklarının öldürülmesinin ardından intikam almak için yola çıkan ve New York’ un yeraltı dünyasına giren bir adamın insanlar için adaleti sağlamak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

LAST CHANCE U DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Last Chance U dizisi, Netflix ‘ in rekorlar kıran dizilerinden birisidir. Dizide, zorlu bir geçmişe sahip olan seçkin atletlerin hayatlarını düzene koymak ve hayallerini gerçekleştirmek için üniversite futbolu oynamaya karar vermeleri ve ardından yaşananlar konu edilmektedir.

MİNDHUNTER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Mindhunter dizisi, Netflix ‘ in rekorlar kıran dizilerinden birisidir. Dizide, FBI’ da özel bir birimde görev yapan ajan Holden Ford ve ortağı Bill Tench’ in oldukça kötü bir şöhrete sahip olan katilleri ve tecavüzcüleri araştırma görevini üstlenmesi ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

ANNE WİTH AN E DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Anne With An E dizisi, Netflix ‘ in rekorlar kıran dizilerinden birisidir. Dizide, sahip olduğu hayal gücü ile dikkat çeken anne isimli kızın hemen herkes için geçerli olan kimlik, cinsiyet ayrımcılığı, zorbalık ve ön yargı gibi sorunlar karşısında sergilediği yaşan sevincini konu edinmektedir.

SEX EDUCATİON DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sex Education dizisi, Netflix ‘ in rekorlar kıran dizilerinden birisidir. Dizide, içine kapanık bir çocuk olan Otis’ in seks terapisti olan anne ve babasından öğrendiği bilgileri kullanarak okulun sıra dışı kızı Maeve ile birlikte liseli gençlere terapistlik yapması konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
554 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir