Netflix’in Gözden Kaçan IMDB Puanı Yüksek Efsanevi Filmleri


77
754 Paylaşım, 77 points

Netflix’ te yayınlanan ve muhteşem senaryosuna rağmen gözden kaçan birçok film bulunmaktadır. Bu filmler, az bilinmelerine rağmen IMDB puanı yönünden oldukça yüksektir. Bu yazımızda Netflix’in Gözden Kaçan IMDB Puanı Yüksek Efsanevi Filmleri hakkında bilgi vereceğiz.

Netflix, film kategorisinde abonelerine yüzlerde dikkat çekici film sunuyor. Bu filmler arasında bazıları çok dikkat çekici olurken bazıları ne kadar yüksek IMDB puanına sahip olursa olsun izleyicilerin gözünden kaçmıştır.NETFLİX’İN GÖZDEN KAÇAN IMDB PUANI YÜKSEK EFSANEVİ FİLMLERİ HANGİLERİDİR?

Netflix’in Gözden Kaçan IMDB Puanı Yüksek Efsanevi Filmleri şu şekilde sıralanır;

 • 18 Present (2020) – IMDB: 6,7
 • The Hater (2020) – IMDB: 7,1
 • I Am Mother 82019) – IMDB: 6,7
 • The Drug King (2018) – IMDB: 6,2
 • Gun City 82018) – IMDB: 6,3
 • The Ritual 82017) – IMDB: 6,3
 • Fractured (2019) – IMDB: 6,4
 • Tigertail (2020) – IMDB: 6,5
 • Tallulah (2016) – IMDB: 6,7
 • I Don’t Feel At Home İn This World Anymore (2017) – IMDB: 6,9
 • First They Killed My Father 82017) – IMDB: 7,2
 • The Ballad Of Buster Scruggs 82018) – IMDB: 7,3
 • Okja 82017) – IMDB: 7,3
 • Dolemite Is My Name (2019) – IMDB: 7,3
 • Durante La Tormenta (2018) – IMDB: 7,4
 • The Two Popes (2019) – IMDB: 7,6
 • The Boy Who Harnessed The Wind (2019) – IMDB: 7,6
 • Beast Of No Nation (2015) – IMDB: 7,7
 • Crip Camp (2020) – IMDB: 7,8
 • Marriage Story (2019) – IMDB: 8,0

18 PRESENT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

18 Present filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, genç bir kızın doğduğu günden bu yana her doğum gününde ölen annesinden hediye alması ve 18 yaşına geldiğinde fantastik bir şekilde annesinin kendisine hamile olduğu zamana gitmesi ve hediyeleri nasıl hazırladığını tek tek görmesi konu edilmektedir.

THE HATER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Hater filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, hukuk öğrencisi olan Tomasz isimli bir gencin sevdiği kız olan Gabi’ yi ve ailesini etkilemek için sosyal medyada karalama taktikleri geliştiren bir şirkette işe girmesi ve bu iş sırasında yaptığı tüm yanlışlıklar ile yüzleşmesi konu edilmektedir.

I AM MOTHER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

I Am Mother filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, Distopik bir dünyada robotların yönetimi ele geçirmesi ve insanlığın sonunu getirmek üzere olması karşısında robotlar tarafından büyütülmüş olan genç bir kızın gerçek hayatını öğrenmesi ile birlikte annesini bulmak için harekete geçmesi konu edilmektedir.

THE DRUG KİNG FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Drug King filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, yasa dışı uyuşturucu ticareti yaparak para kazanan küçük çaplı bir kaçakçının önüne çıkan fırsatları değerlendirerek Japonya ve Kore arasında yaptığı ticaret üzerinden uyuşturucu kralı oluşu konu edilmektedir.

GUN CİTY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gun City filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, 1920’ li iç savaş çıkartacak kadar büyük bir silah deposunun soyulmasının ardından polisler ve anarşistler arasında yaşanan çatışmalar konu edilmektedir.

THE RİTUAL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Ritual filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, üniversite yıllarından beri çok Sıkı dost olan 4 arkadaşın İskandinav ormanlarını keşfetmek için çıktıkları gizemli yolculukta kaybolmaları ve ormanda belanın bu dört arkadaşın peşine düşmesi konu edilmektedir.

FRACTURED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fractured filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, küçük kızı ve karısı ile bir gezintiye çıkan Ray Monroe isimli karakterin yolda geçirdikleri kaza sonucunda yakınlardaki bir hastaneye gitmesi ve burada MR için bir odaya alınan karısı ve kızının bir anda ortadan kaybolması sonrası yaşananlar konu edilmektedir.

TİGERTAİL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Tigertail filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, çocukluk ve gençlik yıllarını fakirlik içerisinde geçirdikten sonra daha iyi bir hayat yaşamak için Tayvan’ dan New York’ a gelen ve tüm sevdiklerini geride bırakan Grover isimli karakterin yıllar sonra kızı ile tekrar bir ilişki kurmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

TALULLAH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Talullah filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, sevgilisi ile bir türlü anlaşamadığı için ayrılan LU isimi karakterin annesi tarafından bakılmayan bir bebeğe sahip çıkması ancak tecrübesiz olduğu için ayrıldığı erkek arkadaşının annesinden yardım alması sonrası yaşanan olaylar konu edilmektedir.

I DON’T FEEL AT HOME İN THİS WORLD ANYMORE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

I Don’t Feel At Home İn This World Anymore filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, sakin bir hayat yaşarken genç kadın hırsızlar tarafından soyulan ve ardından bu hırsızların peşine düşen ve bu zorlu yolculukta garip karakterli komşusundan da yardım alan genç bir adamın yaşadığı maceralar konu edilmektedir.

FİRST THEY KİLLED MY FATHER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

First They Killed My Father filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, Kamboçya’ da yaşanan 4 yıllık soykırım ve saldırıların ülkede yaşanan 5 yaşındaki bir kızın gözünden anlatılması konu edilmektedir.

THE BALLAD OF BUSTER SCRUGGS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Ballad of Buster Scruggs filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, iç savaşın son dönemlerinde Vahşi Batı’ da yaşanan western tadında birbirinden farklı 6 hikaye konu edilmektedir.

OKJA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Okja filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, Mija adındaki genç bir kız ve onun en yakın arkadaşı olan Okja adındaki büyük bir hayvanın duygu dolu arkadaşlıkları konu edilmektedir. Film, Cannes Film Festivalinde birçok ödüle aday gösterilmiştir.

DOLEMİTE IS MY NAME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dolemite Is My Name filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, 1970’ li yılların ünlü komedyenlerinden Rudy Ray Moore’ un hayatı konu edilmektedir. Filmde Dolemite’ nin albümlerine de sıklıkla yer verilmektedir.

DURANTE LA TORMENTA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Durante La Tormenta filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, yeni evlerine taşınan ve mutlu yaşayan Vera ve David çiftinin evlerine taşındıktan sonra Vera’ nın evin eski sahibine ait bir kaset bulması ve bu kaseti izlerken esrarengiz bir şekilde ölen bu kişi ile iletişim kurmaya başlaması konu edilmektedir.

THE TWO POPES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Two Popes filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, kendisinden sonra görevi devralacak ve yerine geçecek olan kardinal ile sıkı bir dostluk kuran Papa’ nın hikayesi konu edilmektedir.

THE BOY WHO HARNESSED THE WİND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The boy who Harnessed The Wind filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, afrika2 da yoksullukla ve bir yandan da kuraklıkla mücadele eden halk için el yordamı ile bir rüzgâr tribünü hazırlayan ve halkı sıkıntılarından kurtaran William Kamkwamba isimli karakterin hikayesi konu edilmektedir.

BEAST OF NO NATİON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Beast Of No Nation filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, Afrika’ da yaşanan iç savaş sırasında ailesinden kopartılmış ve askerlik yapmaya zorlanmış Agu isimli çocuğun yaşadığı zorlu mücadele konu edilmektedir.

CRİP CAMP FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Crip Camp filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, engelli gençler için düzenlenmiş bir kampta yaşanan olaylar ve gençlerin bir çoğunun bu kamp sonrası hayatının değişmesi konu edilmektedir.

MARRİAGE STORY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Marriage Story filmi, Netflix’ in gözden kaçan filmlerinden birisidir. Filmde, evli olan bir çiftin çatışmalarla geçen zorlu evlilikleri ve ardından gelen sancılı boşanma süresi konu edilmektedir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
754 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir