Netflix’in En İyi 20 Filmi, Netflix Film Önerileri


68
666 Paylaşım, 68 points

Sinemaseverlerin son dönemde film izlemek tercih ettiği adreslerin başında Netflix geliyor. Hemen her türden film içeriğinin yer aldığı Netflix, sinema izlemeyi bir tutku haline getirmiş ve farklı film seçeneklerini bir arada görmek isteyenler için en doğru seçenekleri sunuyor. Bu yazımızda Netflix’in en iyi 20 filmi hakkında bilgi vereceğiz.

NETFLİX’İN EN İYİ 20 FİLMİ NEDİR?

Sinemaseverlerin vazgeçilmez adreslerinden birisi olan Netflix, oldukça beğeni toplayan ve ilgi ile izlenen filmleri bir arada sunuyor. Netflix’in en iyi 20 film listesi belli oldu. İşte Netflix film önerileri;BLACK MİRROR: BANDERSNATCH (2018) – IDMB: 8.9

Son yılların en iyi dizilerinden birisi olarak bilinen Black Mirror dizisi gördüğü yoğun ilginin ardından film haline getirildi. Black Mirror: Bandersnatch adı ile yayınlanan filmde 1980’li yıllar anlatılır. Genç bir programcının maceralarının anlatıldığı filmde programcı tarafından yazılan bir fantastik romanın video oyunu haline getirilmesi ve ardından hayatının alt üst olması anlatılır.

TRİPLE FRONTİER (2019) – IDMB: 8. 9

Kolombiya polisi ve uyuşturucu çeteleri arasındaki kanlı mücadelenin anlatıldığı Triple Frontier isimli  filmde yıllarını bu mücadeleye adamış ancak hiçbir şey elde edememiş olan 5 özel eğitimli polisin devletten gizli operasyon hazırlamaları ve bu kararın ardından yaşadıkları anlatılır.

GALAKSİNİN KORUYUCULARI (GUARDIANS OF THE GALAXY – 2014) – IDMB: 8.1

Aksiyon türünde filmlerden hoşlananlara göre en iyi filmlerden birisi olan galaksinin koruyucuları, tamamen uzayda geçen olayları anlatır. Galaksinin Koruyucuları Filminde Star – Lord lakaplı olan kişinin esrarengiz bir küreyi ele geçirmesi ve ardından düşman Ronan ile yaşadığı olaylar konu edilir.

KARAYİP KORSANLARI SERİSİ (2003 – 2017) – IDMB: 8.0

Aksiyon ve macera türünde oldukça etkileyici bir film olarak karşımıza çıkan Karayip Korsanları serisi, mutlaka izlenmesi gereken filmler arasındadır. Korsan Jack Sparrow’un maceralarının anlatıldığı filmde en hızlı korsan gemisi olarak bilinen Siyah İnci ve Jack’in başından geçen maceralar anlatılır. Bu filme ait bütün seriler Netflix’de bulunabilir.

DİRİLİŞ (THE REVENANT – 2015) – IDMB: 8.0

19. yüzyıl Amerika sınırında yaşanan bir hayatta kalma mücadelesinin anlatıldığı Diriliş filminde tehlikeli ve oldukça gizemli bir hikaye anlatılıyor. 12 dalda Oscar adayı olan bu film, Leonardo DiCaprio’ya ilk kez “En iyi erkek oyuncu” ödülünün verilmesini sağlamıştır. Filmde 1820 yılında kürklerini almak için hayvanlara tuzak kuran bir avcı ve onu Missouri Nehri kıyısına ölüme terk etmiş olan paralı askerler arasındaki acımasız intikam öyküsü anlatılıyor.

GEÇMİŞİ OLMAYAN ADAM (2002) – IDMB: 7.9

Tüm zamanların en iyi filmlerinden birisi olarak gösterilen Geçmişi Olmayan Adam, en iyi film serisi olarak da bilinir. Aksiyon tarzında bir film olan Geçmişi Olmayan Adam, ölü zannedilen bir CIA ajanının tekrar ortaya çıması ve tüm planların alt üst olmasını anlatır. Filmin en ilgi çekici yanı ise düşmanların bilmemesine karşılık ortaya çıkan bu ajanın hiçbir şey hatırlamıyor olmasıdır.

SHERLOKS HOLMES SERİSİ (2009 – 2011) – IDMB: 7.6

Aksiyon filmlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan Sherloks Holmes, Netflix’de yayınlanan en iyi aksiyon filmlerinden birisidir. Filmde Sherlock Holmes ve en yakın arkadaşının yaşadığı maceralar konu edilir.

GÖREVİMİZ TEHLİKE 5 (2015) – IDMB: 7.4

Netflix üzerinden izlenebilecek en iyi aksiyon filmlerinden birisi Görevimiz Tehlike 5’dir. 2015 yılında gösterilen bu film, serinin en başarılı filmi olarak bilinir. Müzikleri ile de çok konuşulan bu filmin oyuncu kadrosu da oldukça güçlüdür. Filmde, imkansız görevlerin peşinde koşmaya devam eden Ajan Hunt ve maceraları anlatılmaktadır.

JOHN WİCK (2014) – IDMB: 7.3

Aksiyon dendiğinde ilk akla gelen filmlerden birisi olan John Wick, bir kadınla tanışıp evlendikten sonra bütün kötü ve karanlık işleri bir kenara bırakan John Wick’in karısını kanserden kaybetmesi ve ardından sahip olduğu köpeğin öldürülmesi ile intikam peşine düşmesini anlatır.

SİHİRBAZLAR ÇETESİ (NOW YOU SEE ME – 2013) – IDMB: 7.3

Dünyanın en iyi 4 sihirbazının bir araya gelerek ekip kurmasını ve bir kişiyi dünyanın öbür ucuna göndererek bir banka soydurmalarını konu alan filmde sihirbazlar ve peşlerine düşen FBI ajanlarının maceraları anlatılır.

JACK REACHER (2012) – IDMB: 7.0

Aksiyon tarzında bir film olarak karşımıza çıkan Jack Reacher,  nehir kenarında öldürülen 5 kişi ve katillerinin konuşmak yerine sadece bir kağıda “Jack reacher’i bulun” yazdığı filmde eski bir asker olan Jack Reacher’in maceraları anlatılır.

HAYDUT KRAL (OUTLAW KING – 2018) – IDMB: 7.0

Netflix platformuna özel olarak çekilmiş olan Haydut Kral, İngiltere Kralı 1. Edward’ın mücadelelerini ve fedakarlıklarını anlatır.

İTALYAN İŞİ (THE ITALIAN JOB – 2003) – IDMB: 7.0

En iyi aksiyon filmlerinden birisi olan İtalyan İşi, dünyanın en iyi soygununu konu edilmiştir. Filmde birbirinden ünlü oyuncular ve enfes planlanmış bir soygun izleyicinin karşısına sunulur.

DÜNYALAR SAVAŞI ZOMBİ (WORLD WAR Z – 2013) – IDMB: 7.0

Zombi filmlerine farklı bir şekilde yaklaşan Dünyalar Savaşı Zombi filminde Zombi Gerry Lane ve ailesinin başından geçen olaylar anlatılır. Yoğun bir trafiğin ardından şehirde bir anda yaşanan kaos ve insanların kendilerini kaybetmeleri arasında ailesini korumak için mücadele eden kahramanın virüsten korunmak için sergilediği mücadele konu edilir.

DÜŞMANI KORURKEN (SAFE HOUSE – 2012) – IDMB: 6.8

Aksiyon tarzında filmlerden birisi olan Düşmanı Korurken filminde genç bir CIA ajanı olan Matt Weston’ın tehlikeli bir suçluyu bulunduğu yerden daha güvenli bir yere götürme macerası anlatılır. Büyük bir tehlikede olan bu ilginç ikili, kendilerini kimin öldürdüğünü bilmeden büyük bir panikle hayatta kalmaya çalışacaktır.

MOGLİ: ORMAN ÇOCUĞU (MOWGLİ LEGEND OF THE JUNGLE – 2018) – IDMB: 6.5

Netflix’in orijinal filmlerinden birisi olan Mogli: Orman Çocuğu, bir kitaptan filme uyarlanmıştır. Filmde ormanda hayvanlar tarafından büyütülmüş bir çocuğun yaşadıkları konu edilir.

HIZLI VE ÖFKELİ 8 (FAST & FURIOUS 8 – 2017) – IDMB: 6.5

Hızlı ve Öfkeli serisinin 8. Filmidir. Bu filmde acımasız bir siber terörist örgütünün Dom ile çalışmak istemesi ve bunun üzerine Dom’un mecbur kalarak ailesine sırtını dönmesini konu eder. ancak bu duruma ailesinin sessiz kalmaya hiç niyeti yoktur.

BRİGHT (2017) – IDMB: 6.4

Gelecek zamanın konu edildiği Bright filmde insanların, orkların, elflerin ve perilerin yaşadıkları olaylar anlatılır. Bu ırkların arasında unutulduğu sanılan bir kutsal emaneti koruma görevi verilmiş wark ve ork Jakoby’nin maceraları konu edilir.

POLAR (2019) – IDMB: 6.3

Netflix’in orijinal filmlerinden birisi olan Polar, mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer alır. 2019 yılının en iyi filmlerinden birisi olarak gösterilen Polar, normal bir adam olarak görülmesine karşılık dünyanın en iyi suikastçısı olan black Kaiser’in maceralarını anlatır.

TÜKENİŞ (EXTINCTION – 2018) – IDMB: 5.8

Bir aile babası olan Peter’ın en büyük korkusu olan uzaylılarla yüzleşmesi ve istila altında kalan dünyada ailesini korumaya çalışmasını konu eden oldukça gerilimli bir aksiyon filmidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

68
666 Paylaşım, 68 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
49
Şaşkın
Başarısız Başarısız
15
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
50
Helal Olsun!
lol lol
86
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
50
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
14
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir