Netflix Türkiye’ Den Çekiliyor Mu?


50
484 Paylaşım, 50 points

Son yılların en önemli ve çok kullanılan platformlarından birisi olan Netflix ile ilgili olarak son dönemde ortaya birçok iddia atılıyor. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın açıklamalarının ardından Netflix Türkiye’ Den Çekiliyor Mu sorusu ortalarda dolaşmaya başladı. Bu yazımızda Netflix Türkiye’ Den Çekiliyor Mu sorusuna cevap vereceğiz.

Netflix, son dönemde özellikle pandemi nedeniyle evlere hapsolduğumuz günlerde en çok kullanılan platformlardan birisi haline geldi. Evde vakit geçirmek için kullanılan en keyifli araçlardan birisi olan Netflix ile ilgili son dönemde karışık haberler gelmeye başladı.NETFLİX TÜRKİYE’ DEN ÇEKİLİYOR MU?

Sosyal medya platformlarının amacının dışında kullanılmaya başlamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Parti tarafından hazırlanan düzenleme devreye girdi. Erdoğan’ ın konuşması sırasında Netflix hakkında da bazı cümleler kurmasının ardından Netflix ile ilgili düzenlemelerin de söz konusu olacağı gündeme gelmişti.

Kısa bir süre önce Netflix’ in Türkiye’ den çekiliyor iddiasının sosyal medya üzerinden yayılmasının ardından gözler bu konu hakkında yapılacak açıklamalara çevrildi. Netflix’ in Türkiye’ den çekilme kararı iddiası, kullanıcılarının büyük bir üzüntü yaşamasına neden oldu.

SOSYAL MEDYADA SAHTE ÇEKİLME TWEETİ OLAY OLDU

Sosyal medya üzerinden Netflix’in Türkiye’ den çekileceği ile ilgili iddiaların ardından Netflix’ den gelen bir Tweet ortalığın karışmasına neden oldu. Yapılan paylaşımda “Sevgili dostlar, maalesef ki bu bir veda tweetidir. Yaşanılan bazı problemlerden Netflix yönetimi TR altyapısını kapatma kararı aldı. 1 Ağustos 2020’den itibaren yollarımızı ayırmak durumundayız. Bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” yazılması üzerine konu sosyal medyada TT haline geldi.

Twitter üzerinden yapılan paylaşımın ardından Netflix kullanıcıları #NetflixTürkiye hashtagı ile TT listesine giren binlerce mesaj gönderdi. Yaşanan bu paylaşım olayının ardından Netflix cephesinden kullanıcılarının rahat bir nefes almasını sağlayacak bir açıklama geldi.

NETFLİX TÜRKİYE’DEN ÇEKİLME HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNDU

Netflix’ in Türkiye’ den çekilme kararı ile ilgili en net bilgi platformun yetkililerinden geldi. Netflix yetkilileri yaptıkları açıklamada; “Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” Diyerek kullanıcılarına Türkiye’ den çekilme gibi bir kararlarının olmadığını açıklamış oldu.

Netflix cephesinden gelen açıklamanın ardından bir açıklama da Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ dan geldi. Ünal, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında; “NetflixTurkey ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmi düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü. Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin iş birliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.” . diyerek Netflix’ in Türkiye’ den çekilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını teyit eden bir diğer isim olmuş oldu.

Netflix Türkiye’ Den Çekiliyor Mu sorusuna şu anlık hayır şeklinde cevap vermek mümkün görünüyor. Netflix kullanıcıları, Türkiye’ de herhangi bir sorun yaşamadan platform üzerinden yayınlanan dizi, film ve belgeselleri izlemeye devam edecekler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

50
484 Paylaşım, 50 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir