Netflix’te Yayınlanan IMDB Puanı Yüksek En İyi Gençlik Dizileri


82
804 Paylaşım, 82 points

Gençlik dizileri, eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için en doğru dizi seçeneklerinden birisidir. senaryoları ile ilgi çeken ve kendisini izleten bu diziler özellikle Netflix üzerinden yayımlanmaktadır. Bu yazımızda Netflix’ te Yayınlanan IMDB Puanı Yüksek En İyi Gençlik Dizileri hakkında bilgi vereceğiz.

Netflix, gençlik dizilerinin sıklıkla yayınlandığı platformlardan birisidir. Netflix üzerinden farklı senaryolara sahip çok sayıda gençlik dizisini izlemek mümkündür. Oldukça popüler olan gençlik dizileri her yaştan kişiye hitap etmektedir.NETFLİX’ TE YAYINLANAN IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ GENÇLİK DİZİLERİ HANGİLERİDİR?

Netflix’ te Yayınlanan IMDB Puanı Yüksek En İyi Gençlik Dizileri şu şekilde sıralanır;

 • The Society (2019 -) – IMDB: 7,0
 • Locke & Key (2020 – ) – IMDB: 7,4
 • Dedikoducu Kız – Gosslip Girl (2007 – 2012) – IMDB: 7,4
 • Sassy Go Go (2015) – IMDB: 7,5
 • Ragnarok (2020 – ) – IMDB: 7,5
 • Elite (2018 – ) – IMDB: 7,6
 • I Am Not Okay With This (2020 – ) – IMDB: 7,6
 • Chilling Adventures Of Sabrına (2018 – ) – IMDB: 7,6
 • 13 Teasons Why (2017 – ) – IMDB: 7,8
 • On My Block (2018 – ) – IMDB: 8,1
 • Skins (2007 – 2013) – IMDB: 8,2
 • Sex Education (2019 – ) – IMDB: 8,3

THE SOCİETY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Society dizisi, 2019 yılından bu yana Netflix ‘ te yayımlanmaktadır. Dizide zengin bir kasabada yaşayan genç insanların hayatta nasıl kalacaklarını öğrenmeleri anlatılmaktadır. Senaryosu ile dikkat çeken bu dizide kasabada yaşayan yetişkin insanların gizemli şekilde ortadan kaybolması ve gençlerin bu sırrı çözmeye çalışması anlatılmaktadır.

LOCKE & KEY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Locke & Key dizisi, Netflix ‘ in yeni dizilerinden birisidir. Dizide 3 kardeş buldukları bir anahtarla doğa üstü güçlere sahip olmaları ve bu anahtar sayesinde girdikleri büyük macera konu edilmektedir. anahtarla maceralara atılan kardeşlerin peşine anahtarı isteyen şeytan düşecektir.

DEDİKODUCU KIZ – GOSSİP GİRL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Dedikoducu Kız, Gossip Girl dizisi, Netflix ’ in fenomen dizilerinden birisidir. Dizide New York’ un zengin mahallelerinde yaşayan bir grup lise öğrencisinin aşkları, yaşamları, ayrılıkları, kavgaları ve dedikoduları anlatılmaktadır. 6 sezon yayınlanan dizide oyuncuların kullandığı kıyafetler ve aksesuarlar bir dönem modayı belirlemiştir.

SASSY GO GO DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sassy Go GO dizisi, Güney Kore yapımı en beğenilen Netflix dizilerinden birisidir. Romantizm ve komedinin bir arada yer aldığı dizide bir grup lise öğrencisinin aşk hayatları ve birbirleri ile gerçekleştirdikleri rekabet anlatılmaktadır.

RAGNORAK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Regnorak dizisi, Netflix ‘ in yeni gençlik dizilerinden birisidir. Dizide Norveç’ in küçük bir kasabasında yaşanmış fantastik olaylar anlatılmaktadır. Kasabada kıyametin yaklaştığını fark eden Edda kendisinde fark ettiği olağan üstü güçleri kullanarak kötülüğü engellemeye çalışmaktadır.

ELİTE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Elite dizisi, Netflix yapımı gençlik dizilerinden birisidir. Dizide ülkenin en seçkin okuluna zorunlu şekilde gitmek zorunda kalan 3 gencin hikayesi anlatılmaktadır. Gençler, ilk dönemde bu okula gelmenin büyük bir şans olduğunu düşünse de ilerleyen zamanlarda bunun yanlış bir düşünce olduğunun farkına varacaktır.

1 AM NOT OKAY WİTH THİS KONUSU NEDİR?

I Am Not Okay With This dizisi, hayatının en güzel çaplarında olan 15 yaşındaki Sydney’ in telekinetik güçlere sahip olduğunu fark etmesi ve bunun ardından hayatının karmaşaya dönmesi konu edilmektedir. Henüz yeteneklerini nasıl kullanması gerektiğini bilmeyen Sydney, lise hayatında oldukça zorlu bir safhadan geçecektir.

CHİLLİNG ADVENTURES OF SABRİNA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Chilling Adventures Of Sabrina dizisi, genç bir kız olan Sabrina ‘ nın yarı cadı yarı ölümlü olduğunu fark etmesinin ardından başının bir türlü beladan kurtulmamasını anlatmaktadır. Dizide Sabrina kendisini tehdit eden ve öldürmeyi düşünen şeytani güçlere karşı zorlu bir mücadele verecektir.

13 REASONS WHY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

13 Reasons Why dizisi, Netflix ‘ in en iyi gençlik dizilerinden birisidir. Dizide lise çağlarında olan Clay’ in okuldan döndüğü anda odasında bulduğu gizemli bir kaseti dinlemesi ile olaylar başlamaktadır. Kasette 2 hafta önce intihar eden sevgilisi Hannah ile ilgili 13 rakamını fark eden ve bundan sonra yeni bir döneme başlayan Clay’ in yaşadıkları anlatılmaktadır.

ON MY BLOCK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

On My Block dizisi, Netflix ‘ in en sevilen gençlik dizilerinden birisidir. Dizide liseye yeni başlayan 4 arkadaşın yaşadığı birtakım sıkıntılar ve bu sıkıntıları el birliği ile atlatma çabaları konu edilmektedir. Komedi ve dram sahnelerinin ağırlıklı olduğu dizi oldukça eğlenceli yapımlardan birisidir.

SKİNS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Skins dizisi, Netflix ‘ in sevilen gençlik dizilerinden birisidir. Dizide aşk ve arkadaşlık ilişkilerini çalkantılı bir şekilde yaşanan öğrencilerin hayatlarını konu edinmektedir. Okullarının son iki yılında olan bu öğrenciler, eğlenceli olduğu kadar oldukça zorlu bir hayat da yaşamaktadır.

SEX EDUCATİON DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sex Education dizisi, Netflix ‘ in en yeni gençlik dizilerinden birisidir. Oldukça popüler olan bu dizide Otis ve Maeve isimli iki yakın arkadaşın başından geçen olaylar anlatılmaktadır. İlk başlarda içine kapanık olan bu çocuklardan Otis’ in okulun en sorunlu kızına aşık olmasıyla hayatlarının değişmesi anlatılmaktadır.

 

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
804 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir