Netflix Otomatik Fragman Oynatma Özelliğini Kapatma


67
654 Paylaşım, 67 points

Netflix, kuşkusuz son dönemin en popüler platformlarından birisi oldu. Çok sayıda abonesi bulunan bu platformda yayınlanan bazı dizi ve film fragmanlarının rahatsız edici olması, birçok kullanıcının otomatik fragman oynatma özelliğini kapatmasına neden oldu. Bu yazımızda Netflix Otomatik Fragman Oynatma Özelliğini Kapatma hakkında bilgi vereceğiz.

Dijital platform dendiği zaman akla ilk gelen adreslerden birisi elbette ki Netflix oluyor. İçeriğindeki yüzlerce film ve dizi ile milyonlarca kişini kendisine bağlamayı başaran Netflix, ne yazık ki son günlerde yayınlama kararı aldığı bazı film ve diziler nedeniyle eleştirilerin de odağında yer almaya başladı.NETFLİX OTOMATİK FRAGMAN OYNATMA ÖZELLİĞİNİ KAPATMA

Netflix’ in uygun olmayan ve özellikle ülkemizde rahatsızlık yaratan bazı programlara bünyesinde yer verme kararının ardından birçok Netflix kullanıcısı fragmanların otomatik oynatılması özelliğini kapatma kararı aldı.

Dizi ve filmlerin fragmanlarının otomatik olarak oynatılmasını istemeyen birçok kullanıcı, bu işlemi nasıl yapabileceğini araştırmaya başladı. Netflix otomatik fragman oynatma özelliği, eski sürümlerde ne yazık ki mümkün değildir. Ancak yeni sürümü kullanan aboneler artık rahat bir şekilde bu özelliği kapatabilecek.

NETFLİX OTOMATİK FRAGMAN OYNATMA ÖZELLİĞİNİ KAPATMA NASIL YAPILIR?

Netflix Otomatik Fragman Oynatma Özelliğini Kapatma nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

  • Birinci Adım

Netflix açılır ve abonelik bilgileri ile platforma giriş yapılır.

  • İkinci Adım

Netflix girişinin ardından profil yönetimi yazan menüye girilir.

  • Üçüncü Adım

Ekrana gelen menüde “Hesap Adı” yazan butona basılır.

  • Dördüncü Adım

Açılacak olan yeni sayfada “İçeriklere göz atarken önizlemeleri tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” yazan seçeneğin yanında yer alan kutucuktaki işaret kaldırılır.

  • Beşinci Adım

Kutucuktaki işaretin kaldırılmasının ardından en altta yer alan “Kaydet” butonuna basarak işlem kaydedilir ve sayfadan çıkılır.

Bu adımların izlenmesiyle birlikte Netflix kullanıcıları fragmanların otomatik olarak oynatılmasını tamamen kapatmış oluyor. Ayarların tüm cihazları kapsıyor olması, aynı kullanıcı adı ile girilen tüm hesaplarda bir kere işlem yapmanın yeterli olması anlamına geliyor. Aynı kullanıcı adı ile işlem yapılan tüm cihazlarda bu onayın ardından bir daha fragmanlar otomatik olarak oynatılmıyor. Fragmanı görmek için abonenin elle fragmanı izleme özelliğini açması gerekiyor.

NETFLİX OTOMATİK FRAGMAN OYNATMA ÖZELLİĞİ HALA OTOMATİK OLARAK ÇALIŞIYOR

Netflix Otomatik Fragman Oynatma Özelliği hala otomatik olarak çalışıyor ise o zaman farklı bir hesapla giriş yapıldığını düşünmek gerekir. Netflix otomatik fragman kapatma özelliği sadece bir hesap için geçerli olmaktadır. Aynı cihazdan farklı bir hesapla giriş yapıldıysa o hesapta ayar yapılmadığı için fragmanlar yine otomatik olarak oynatılmaya devam edecektir.

Kullanılan tüm Netflix hesaplarında otomatik fragman oynatma özelliğini kapatmak için tüm kullanılan hesaplarda aynı işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Cihazın aynı olması hesapların hepsinde otomatik oynatmanın kapanması anlamına gelmemektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
654 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir