Netflix Film İzleme Geçmişi Nasıl Silinir?


61
584 Paylaşım, 61 points

Netflix, son yılların en çok kullanılan izleme platformlarının başında geliyor. Birbirinden ilgi çekici film, dizi ve belgeselleri içeren Netflix, her gün yeni aboneler kazanıyor. Netflix kullanıcılarının platform üzerinden izlediği filmler, platformun geçmişine otomatik olarak kaydediliyor. Ancak isteyen kullanıcılar bu izleme geçmişini temizleyebiliyor. Bu yazımızda Netflix Film İzleme Geçmişi Nasıl Silinir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Netflix kullanıcıları, platform üzerinden hemen her türlü içeriğe sahip filmi kolaylıkla bulabilir. Platform üzerinden izlenen filmler, izleme geçmişi bölümüne kaydedilir. Netflix kullanıcıları, istedikleri zaman izleme geçmişi üzerinden hangi filmlerin izlendiğini görüntüleyebilirler.NETFLİX FİLM İZLEME GEÇMİŞİ SİLİNİR Mİ?

Netflix film izleme geçmişi silinir mi? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Netflix kullanıcıları, izledikleri filmlerin izleme geçmişini istedikleri zaman temizleme şansına sahiptir. İzleme etkinliği üzerinden silinen içerikler bir daha geçmiş bölümünde asla görüntülenmez. Bununla birlikte Netflix, izleme geçmişinden silinmiş olan filmleri bir daha öneriler içerisinde kullanıcılara sunmazlar.

Netflix, film izleme geçmişini silme işlemini gerçekleştirdiği andan itibaren sildiği filmler öneriler ile birlikte izleme etkinliği sayfasından da kaldırılmaktadır. Geçmişi silen bir kullanıcının platformu üzerinden silinen filmler “İzlemeye Devam Et” satırı üzerinde de görüntülenmezler.

NETFLİX FİLM İZLEME GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR?

Netflix Film İzleme Geçmişi Nasıl Silinir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Bir web tarayıcısı üzerinden Netflix sitesi açılır ve hesap bilgileri ile giriş yapılır.

  • İkinci Adım

Netflix hesabına giriş yaptıktan sonra profilin “Profil ve Ebeveyn Kontrolleri” bölümüne giriş yapılır.

  • Üçüncü Adım

Kontroller bölümü içerisinde yer alan “İzleme Etkinliği” bölümü açılır.

  • Dördüncü Adım

İzleme Etkinliği sayfasına giriş yapıldıktan sonra silinmek istenen filmler seçilir ve filmlerin yanında yer alan simgeye tıklanır. Simgeye tıklanmasının ardından o film izleme geçmişinden tamamen silinmiş olacaktır.

  • Beşinci Adım

Netflix izleme geçmişinde yer alan tüm filmleri silmek için ise İzleme Etkinliği bölümüne giriş yaptıktan sonra sayfanın en altında bulunan “Tümünü Gizle” seçeneğine basılarak tüm film içeriği silinmiş olur.

NETFLİX FİLM İZLEME GEÇMİŞİ SİLME İLE İLGİLİ DETAYLAR NELERDİR?

Netflix film izleme geçmişi silme ile ilgili detaylar şu şekildedir;

  • Netflix izleme geçmişi silme işlemi sonrasında listede seçilen filmlerin tamamı geri gelmeyecek şekilde kaldırılır.
  • Netflix izleme geçmişinde yer alan filmlerin öneriler ya da tekrar izleme sayfasında görüntülenmesi mümkün olmayacaktır.
  • Netflix izleme geçmişi silme işleminin ardından silme işlemi 24 saat içerisinde gerçekleştirilir. Silinen film sayısına göre süre belirlenecektir.
  • Netflix izleme geçmişi silme işlemi eğer Netflix Çocuk profili üzerinden gerçekleştiriliyorsa silme işlemi gerçekleştirilemez.
  • Netflix üzerinden herhangi bir şeyi silmek için ise internet sitesi üzerinde yer alan “Etkinliğim” sayfasına girilerek listede yer alan programların yanındaki “X” işaretine basmak yeterli olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
584 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
85
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir