Netflix En Beğenilen 10 Belgesel Film Önerisi


61
594 Paylaşım, 61 points

Netflix son dönemin en popüler platformlarından birisi. Filmleri ve dizileri ile olduğu kadar yayınladığı belgesel filmlerle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu yazımızda Netflix En Beğenilen 10 Belgesel Film Önerisi hakkında bilgi vereceğiz.

Netflix her geçen gün izleyici sayısını artırmayı başarıyor. Hemen her yaşa hitap eden içeriğe sahip olan Netflix, bu özelliği ile benzer birçok platformu geride bırakmış durumda. Netflix kullanıcılarının en beğendiği içeriklerin başında ise belgesel filmler geliyor.NETFLİX EN BEĞENİLEN 10 BELGESEL FİLM ÖNERİSİ

Netflix üzerinden izlenebilecek birbirinden eğlenceli ve ilgi çekici belgesel bulunuyor. Bu belgeseller arasında bazıları var ki oldukça ön planda bulunuyor. Netflix En Beğenilen 10 Belgesel Film Önerisi şu şekilde sıralanıyor;

  • You vs. Wild: Doğaya Karşı Mücadele
  • Chef’s Table
  • Mars Jenerasyonu
  • Jack Whitehall: Babamla Yolculuklar
  • Make a Murderer
  • Gelibolu
  • Rise of Empires: Ottoman
  • Cooked
  • Nova: Rakamlarla Tahmin
  • Hitler: Bir Kariyer

YOU VS. WİLD: DOĞAYA KARŞI MÜCADELE BELGESEL KONUSU NEDİR?

You vs. Wild: Doğaya Karşı Mücadele belgeseli, 2019 yılından bu yana Netflix’ te gösterilen belgesel filmlerden birisidir. Bear Grylls’ in zorlu ve korkunç ortamlarda hayatta kalma mücadelesi ve görevleri tamamlamasını konu edinen bir yapımdır.

CHEF’S TABLE BELGESEL KONUSU NEDİR?

Chef’s Table belgeseli, ilk orijinal Netflix belgeseli olarak hazırlanmıştır. David Gelb’in yapımcılığını üstlendiği bu belgesel, Jiro Dreams of Sushi belgeselinin devamı niteliğinde hazırlanmıştır. Gurme kavramını baştan yazan belgeselde dünyanın farklı lezzetleri tanıtılmaktadır.

MARS JENERASYONU BELGESEL KONUSU NEDİR?

Mars Jenerasyon belgeseli, 2017 yılından bu yana Netflix’ te gösterilen belgesel filmlerden birisidir. Belgeselde Michael Barnett’in Uzay Kampına astronot olmak için gelen gençlerin nasıl eğitimlerden geçtiği ayrıntılı şekilde gösterilmektedir.

JACK WHİTEHALL: BABAMLA YOLCULUKLAR BELGESEL KONUSU NEDİR?

Jack Whitehall: Babamla Yolculuklar belgeseli, ünlü komedyen Jack Whitehall ve babasının çıktıkları eğlenceli yolculuğu konu alan bir belgesel filmdir. Toplamda 13 bölümden oluşan bu seride izleyiciler oldukça keyifli vakit geçirmektedir.

MAKE A MURDERER BELGESEL KONUSU NEDİR?

Make A Murderer belgeseli, Netflix’ in gerçek suç türünde hazırlanmış bir belgesel filmidir. Belgeselde Laura Ricciardi ve Moria Demos tarafından yazılmış olan Amerika’ nın gerçek suçluları yer almaktadır. Gerçekten yaşanmış cinayetleri izlemeyi seven Netflix kullanıcıları için kaçırılmayacak yapımlardan birisidir.

GELİBOLU BELGESEL KONUSU NEDİR?

Gelibolu belgeseli, 2005 yılında yapılmış bir Türk yapımı belgeseldir. Tolga Örnek’in yönetmenliğini üstlendiği bu belgeselde 1915 Çanakkale Savaşı hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Belgesel filmde hem Türkler hem de İngiliz askerleri ile Anzaklar yer almaktadır.

RİSE OF EMPİRES: OTTOMAN BELGESEL KONUSU NEDİR?

Rise of Empires: Ottoman belgeseli, türk yapımı belgesellerden birisidir. Netflix’ in ilk türk orijinal belgeseli olan bu yapımın yönetmenliğini Emre Şahin üstlenmiştir. 6 bölümden oluşan bu belgesel tek bir sezon olarak yayınlanmıştır.

COOKED BELGESEL KONUSU NEDİR?

Cooked belgeseli, tabiatın 4 elementinden esinlenilerek hazırlanmış bir belgesel filmdir. Mutfak kültürünü anlatan bu belgeselde pişirme teknikleri, kullanılan malzemelerin tarihçesi, yeme içme alışkanlıkları gibi konular ele alınmaktadır.

NOVA: RAKAMLARLA TAHMİN BELGESEL KONUSU NEDİR?

Nova: Rakamlarla Tahmin belgeseli, olasılık biliminin gelişmesini, istatistikleri, algoritmayı anlatmaktadır. Makine öğrenimindeki ilerlemeleri ve hayatımızı giderek daha kolay hale getiren makineler hakkında hazırlanan bu belgesel, farklı konusu ile dikkat çekmeyi başarmıştır.

HİTLER: BİR KARİYER BELGESEL KONUSU NEDİR?

Hitler: Bir Kariyet belgeseli, Almanya’ nın sert yöneticilerinden Adolf Hitleri’n hayatını konu edinmektedir. Hitler’ in ses getiren yaşantısı, nasıl işlere imza attığı ve dünyayı ele geçirmek için hazırladığı planların detaylı anlatıldığı bu belgesel, oldukça dikkat çekmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir