Netflix De Yayınlanan En İyi 14 Komedi Dizisi


61
594 Paylaşım, 61 points

Netflix farklı türde dizileri ile dikkat çeken son zamanların en popüler platformlarından birisi. Yayınladığı filmler kadar dizileri ile de adından söz ettirmeyi başaran Netflix, özellikle komedi dizileri ile büyük beğeni topluyor. Bu yazımızda Netflix De Yayınlanan En İyi 14 Komedi Dizisi hakkında bilgi vereceğiz.

Netflix, komedi dizilerine bünyesinde sıklıkla yer veriyor. Kullanıcılarının eğlenceli vakit geçirmesini isteyen platform, birbirinden eğlenceli komedi dizileri ile izleyicilerini kahkahalara boğuyor. Netflix bünyesinde çok sayıda komedi dizisi bulmak mümkün.NETFLİX DE YAYINLANAN EN İYİ 14 KOMEDİ DİZİSİ HANGİSİDİR?

Netflix De Yayınlanan En İyi 14 Komedi Dizisi şu şekilde sıralanır;

 • Full House
 • Sick Note
 • You Me Her
 • Maniac
 • Shameless
 • Russian Doll
 • The Kominsky Method
 • Grace and Frankie
 • Sex Eduticion
 • Brooklyn Nine – Nine
 • Suits
 • How I Met Your Mother
 • Better Call Saul
 • Leyla İle Mecnun

FULL HOUSE (1987 – 1995) – IMDB: 6,7

Full House, 1987 yılında televizyonlarda gösterilmiş ve milyonlarca kişi tarafından izlenmiş kült komedi dizilerinden birisidir. Bekar bir baba, 2 erkek kardeşi ve 3 kızının komik maceralarının anlatıldığı dizi, Netflix izleyicileri için yeniden ekranlara taşınmıştır. Nostaljik komedi arayanların kaçırmaması gereken dizilerden birisidir.

SİCK NOTE (2017 – DEVAM) – IMDB: 6,8

Sick Note, İngiliz yapımı komedi dizisidir. Yalan söylemek doğasında olan ve kötü bir ilişki yaşayan Daniel Glass’ ın ilişkisi ve kahrını çektiği berbat işi arasında yaşadığı komik olayları konu edinmektedir. Bu dizi, netflix’ in en komik dizileri arasında yer almaktadır.

YOU ME HER (016 – DEVAM) – IMDB: 7,0

You Me Her, farklı türde komedi arayanlara özel yayınlanan komedi dizilerinden birisidir. Dizide evli bir çiftin başka bir kadınla polyamory ilişkisi yaşaması ve bu hem eşini hem de sevgilisini çok seven kadının yaşadığı komik olayları konu edinmektedir. Oldukça ilgi çekici bu komedi mutlaka izlenmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

MANİAC (2018 – DEVAM) – IMDB: 7,9

Maniac, netflix’ in orijinal komedi dizilerinden birisidir. Online olarak yayına başlayan dizi, komedi ve bilim kurguyu bir arada sunmaktadır. Dizide bizim dünyamıza çok benzeyen bir dünyada hayatından hiç memnun olmayan ve gizemli bir ilacın testi için karşı karşıya gelmiş olan Annie Landsberg ve Owen Milgrim isimli karakterlerin yaşadıkları olaylar konu edilmektedir.

SHAMELESS (2004 – 2013) – IMDB: 8,0

Shameless, seks, uyuşturucu, eğlence, şiddet ve sokak kültürünü izleyiciye bir arada sunan komedi dizilerden birisidir. Dizinin en masum karakterinin bile her türlü suça bulaştığı bu dizi, her türlü sapkınlık, sapıklık ve suç ile ilgili bir konuya sahip olan dizilerden hoşlananlar için doğru seçeneklerden birisi olacaktır.

RUSSİAN DOLL (2019 – DEVAM) – IMDB: 8,0

Russian Doll, son zamanların en başarılı komedi dizilerinden birisidir. Dizide Nadia adındaki genç bir kadının New York City’de geçirdiği oldukça sıra dışı bir gece ve bu geceden bir türlü kurtulamayışının komik hikayesi konu edilmektedir.

THE KOMİNSKY METHOD (2018 – DEVAM) – IMDB: 8,2

The Kominsky Method, yaşamın hem güldüren hem hüzünlendiren taraflarını konu edinmektedir. Dizide yaşlanmış olmanın verdiği sorunlarla boğuşmak zorunda olan eski bir aktör ve onun menajerinin Los Angeles’ ta yaşadıkları onu edilmektedir.

GRACE AND FRANKİE ( 2015 – DEVAM) – IMDB: 8,3

Grace and Frankie, yayınlandığı ülkelerde büyük etki yaratan komedi dizilerinden birisidir. Dizide kocaları aynı avukatlık bürosunda çalışmasına rağmen birbiri ile bir türlü arkadaş olamayan iki kadının kocalarının kendilerini terk etmesiyle başlayan komik yaşamlarını anlatmaktadır.

SEX EDUCATİON ( 2019 – DEVAM) – IMDB: 8,3

Sex Education, netflix’in yeni komedi dizilerinden birisidir. Dizide sex terapisi olan ailesiyle yaşayan ve onlardan cinsellik ile ilgili birçok bilgi edinmiş olan ergen Otis Milburn’ un arkadaşı Meave ile birlikte arkadaşlarının sex sorunlarını çözümlemek için açtıkları gizli sex terapisi ve bu işte yaşadıkları komik olayları konu edinmektedir.

BROOKLYN NİNE – NİNE (2013 – DEVAM) – IMDB: 8,4

Brooklyn Nine – Nine, en güzel komedi dizilerinden birisi olarak gösterilmektedir. Dizide Jake adı verilen bir polisin başından geçen komik olaylar anlatılmaktadır. Dizide ciddiyetsiz ve prensipsiz bir polisin yeni gelen patronun tüm rozetleri toplaması ve sadece hak edenlere vereceğini söylemesi sonrasında yaşadığı komik olaylar anlatılmaktadır.

SUİTS (2011 – DEVAM) – IMDB: 8,6

Suits, komedi ve dramı iç içe sunan farklı dizilerden birisidir. Dizide çocukluk hayallerini bir türlü yerine getirememiş olan çok zeki ve inanılmaz hafızaya sahip olan Mike’ nin başkalarının yerine sınavlara girerek geçimini sağlaması ve kendisine asistan arayan New York’ un en iyi avukatlarından birisi olan Harvey Specter ile yollarının kesişmesinin ardından yaşadığı komik olaylar konu edilmektedir.

HOW I MET YOUR MOTHER (2005 – 2014) – IMDB: 8,7

How I Met Your Mother, tüm zamanların en iyi komedi dizileri arasında gösterilmektedir. Netflix’  in de ilgi gören dizileri arasında yer almaktadır dizide oldukça duygusal bir adam olan Ted Mosby’ nin kendine ideal eşi bulmak için çıktığı yolda tanıştığı kadınlar ile yaşadığı komik hikayeler anlatılmaktadır.

BETTER CALL SAUL ( 2015 – DEVAM) – IMDB: 9,0

Better Call Saul, hem komedi hem de dramı bir arada sunan dizilerden birisidir. Dizide Breaking Bad dizisinde de karşımıza çıkan Saul Goodman’ ın avukatlık yaptığı yıllarda başından geçen komik ve dramatik olaylar konu edilmektedir.

LEYLA İLE MECNUN (2011- 2014) – IMDB: 9,2

Leyla ile Mecnun, Türk televizyon tarihinin en komik dizileri arasında yer almaktadır. 2014 yılında final yapan dizinin birçok sahnesi hala paylaşılmaktadır. Dizide beşik kertmesi olan ancak birbirinden hiç haberi olmayan Leyla ve Mecnun karakterlerinin başlarından geçen komik olaylar konu edilmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir