Nasıl Daha İnce Bacaklara Sahip Olunur?


55
534 Paylaşım, 55 points

İnce bacaklara sahip olmak hemen her kadının hayalleri arasındadır. Bacakların ince olması, çok daha güzel bir görüntü sağlar. İnce bacaklı kişilerin giydikleri kıyafetler bile daha güzel görünür. Bu yazımızda nasıl daha ince bacaklara sahip olunur sorusuna cevap vereceğiz.

İnce bacaklar, kadınlar için önemli detaylardan birisidir. Giyilen pantolonun, taytın ya da bir eteğin güzel durması için ince bacaklara sahip olmak çok önemlidir. Günümüzde birçok ürün bacakları daha ince gösterme vaadinde bulunmaktadır. Bu tür ürünlere talep fazladır. Ancak bunlar geçici yöntemlerdir. Sürekli olarak ince bacaklara sahip olmak için bazı yöntemleri uygulamak gerekir.NASIL DAHA İNCE BACAKLARA SAHİP OLUNUR?

Daha ince bacaklara sahip olmak için sağlıklı beslenmek ile birlikte doğru egzersizleri de yapmak gerekir. Nasıl daha ince bacaklara sahip olunur sorusunun cevabı şu şekildedir;

DÜZENLİ YÜRÜYÜŞ YAPMAK

Bacakları inceltmenin ilk adımı yürüyüş yapmaktır. Her gün düzenli olarak yürüyüş yapan kişiler belirli bir süreden sonra bacaklarında incelme fark edecektir. Bacakların incelmesi için günlük 10 bin adımın yürümek gerekir. Düzenli yürüme ile 1 ay sonra sonuçları almaya başlanabilir.

KOŞUYA ÇIKMAK

Bacaklarından yağ yakmak isteyenler, bunu koşarak sağlayabilirler. Haftanın en az 3 günü koşuya çıkanların bacaklarında yağ yakımına bağlı incelme görülecektir. İnce bacaklara sahip olmak için bir anda koşuya başlamak doğru olmaz. Koşu miktarı azdan başlanıp yavaş yavaş artırılmalıdır. Kontrolsüz koşu, bacaklarda kas oluşumuna neden olabilir.

BİSİKLET SÜRMEK

Bacakları en iyi çalıştıran aktivitelerden birisi de bisiklete binmektir. İnce bacaklar için bisiklete binmek, bir saatte yaklaşık 500 – 600 kalori yakılmasını sağlayacaktır. Bisiklet sürerek bacakları inceltmek için oldukça tempolu sürmek ve kalp atışının en az %70 – %85’i kadar hızda gitmek gerekir.

BASİT YER EGZERSİZLERİ YAPMAK

Bacakları inceltmek için basit yer hareketleri yapmak da doğru sonuç verecektir. İnce bacaklara sahip olmak için yere sırt üstü yatılır. Kollar iki yana uzatılır ve dizin biri yerden yükseğe kaldırılır. Bacak diğer bacaktan destek alınarak en yükseğe doğru tekme attırılır. Aynı işlem diğer bacağa da tekrarlanır. Bu tekmeler 60 kere tekrarlanır.

LEG ROLL EGZERSİZİ YAPMAK

Leg Roll egzersizi için sağ tarafa doğru uzanılır ve sol kol denge için yere yerleştirilir. Sağ bacak sağ kalça seviyesinde kaldırılır ve daire çiziyormuş gibi hareket yapılır. Bu hareket 602 kere tekrarlandıktan sonra diğer bacağa geçilir.

LUNGE YAPMAK

Lunge egzersizi, bacaklara şekil vermenin en kolay yoludur. İnce bacaklar için Lunge yapmak için bacaklar omuz genişliğinde açılır ve ayakta dik durulur. Tek ayakla ileri doğru büyük bir adım atılır ve bacak dizden 90 derece kırılır. Bu hareket her iki bacak için de 10 – 15 kere tekrarlanır.

SQUAT YAPMAK

Squat, kalçaları ve bacakları şekillendirmek için kullanılır. İnce bacaklar için en güçlü egzersizlerden birisidir. squat yapmak için bacaklar omuz genişliğinde açılır ve ayakta dik durulur. Ardından oturacakmış gibi kalça yavaşça yere indirilir. Destek almak için kollar iki yana uzatılır. Bu hareket 10 – 15 kere 3 set halinde tekrarlanmalıdır.

YÜZMEYE GİTMEK

Yüzmek, kilo vermenin en kolay yollarından birisidir. İnce bacaklara sahip olmak için de yüzmek gerekir. Yüzmeye yavaş yavaş başlanmalıdır. Bir süre sonra tur atarak yüzmelere geçilir. Haftada 1 – 2 kere yapılan yüzme, bacakların incelmesinde etkilidir.

DOĞRU BESLENMEK

İnce bacaklara sahip olmak için doğru beslenmek de önemlidir. Bacaklarını inceltmek isteyen kişi doğru şekilde beslenerek vücutta depolanan yağ miktarını azaltabilir.  Günlük bol su içimi de ince bacaklara sahip olmak için önemlidir. Günlük 8 – 10 bardak su içilmesi gerekir. Bunun yanı sıra sağlıksız besinlerden uzak durmak, aşırı tuzlu yememek, hazır gıdaları tüketmemek,  ince bacaklara sahip olmak için önemlidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
534 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
124
Helal Olsun!
lol lol
37
lol
Aşk Aşk
25
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
121
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir