N11 Mağaza Nasıl Açılır?


43
414 Paylaşım, 43 points

E ticaret sitesi dendiği zaman akla ilk gelen sitelerden birisi N11 internet sitesidir. Yüzlerce mağazanın bünyesinde satış yaptığı e ticaret sitesinde mağaza olmak ve müşteri sayısını artırmak mümkündür. Bu yazımızda N11 Mağaza Nasıl Açılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

N11 son yılların en popüler e ticaret sitelerinden birisidir. Firmaların kendim mağazalarını açarak satış yaptıkları bu site üzerinden açılan mağaza sayısı her geçen gün daha da artış göstermektedir. Birçok girişimci, sahip oldukları mağazayı N11 sitesi üzerinden açmayı düşünmektedir.N11 MAĞAZA NASIL AÇILIR?

N11 e ticaret sitesinin bir parçası olmak ve sitede bir mağaza açarak satış yapmak için sitenin belirlemiş olduğu adımları izlemek gerekmektedir. N11 üzerinden mağaza açmak oldukça kolay bir işlemdi.

N11 Mağaza Nasıl Açılır? Sorusuna şu adımlarla cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

N11 sitesinde ücretsiz mağaza açmak için öncelikle N11.com internet sitesine girdikten sonra ana sayfanın en altında yer alan “Ücretsiz mağaza aç” butonuna tıklamak gerekmektedir.

 • İkinci Adım

Açılan yeni sayfa üzerinden mağaza açmak ile ilgili her türlü bilgiye, sıkça sorulan sorulara ve N11 dünyasının avantajlarına ulaşmak mümkündür.

 • Üçüncü Adım

Ücretsiz mağaza açma sayfasına geçtikten sonra sayfada yer alan kullanıcı adı ve şifre bilgilerinden başlayarak üyelik bilgilerinin doldurulması gerekmektedir. Bu bilgiler doldurulurken aktif bir e posta adresi girilmesi gerekmektedir. Bu kısma yazılan e posta adresi, site ve mağaza arasında iletişimin kurulması amacı ile kullanılmaktadır.

 • Dördüncü Adım

Sayfada bulunan “Mağaza Adı” kısmına site içerisinde müşterilerin görmesi için bir mağaza adı girilmesi gerekmektedir.

 • Beşinci Adım

Üyelik türü seçimi aşamasında şahıs şirketleri için “Şahıs”, anonim limited komandit kollektif ve adi ortaklık türlerinden birisi var ise “Şirket” seçeneği belirlenmelidir.

 • Altıncı Adım

Üyelik bilgilerinin tamamlanmasından sonra satış yapılacak ana kategori ve alt kategori seçimleri yapılmalıdır. Birden fazla kategoride satış yapacak olan firmaların en çok satış yapacakları kategoriyi ana kategori olarak belirlemesi gerekmektedir.

 • Yedinci Adım

Şirket bilgileri doldurulurken “İmza yetkilisi bilgileri” bölümüne imza sirkülerinde yer alan kişinin bilgileri girilmelidir. İmza yetkilisi ve iletişim yetkilisi aynı kişi ise ilgili kutucuk işaretlenmelidir.

 • Sekizinci Adım

Tüm bilgilerin girilmesi sonrasında üyelik aşamasında girilen e postaya N11 tarafından aktivasyon linki gönderilmektedir. Bu linke tıklayarak üyelik bilgileri kısmına kullanıcı adı ve şifre girilmelidir. Böylece aktivasyon işlemi tamamlanacaktır.

 • Dokuzuncu Adım

Açılacak olan yeni sayfa üzerinden “Evrak yönetimi” aşamasına geçerek mağaza açma işlemlerine devam edilecektir. Bu aşamada yüklenecek olan evraklar farklılık göstermektedir. Yüklenmesi istenen evrakları “Evrak yönetimi” sayfası üzerinden görmek mümkündür.

 • Onuncu Adım

Bilgilerin tam olarak girilmesi sonrasında N11 sitesine ait iki adet sözleşmenin imzalanması gerekmektedir. Sözleşmelerin çıktısı alındıktan sonra sözleşmede yer alan her sayfanın şirket kaşesi ve imza yetkilisi tarafından imzalanması ve tekrar sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

 • On Birinci Adım

Tüm belgelerin yüklenmesi sonrasında gönderilen evraklar 24 saat içerisinde onaylanmaktadır. Evraklarda bir hata olması durumunda reddedilecektir. Evraklar reddedildiyse yorum bölümünden reddedilme sebebi öğrenilerek gerekli düzeltme adımlar atılmalıdır.

 • On İkinci Adım

Tüm evrakların onaydan geçmesi sonrasında mağaza satışa açık hale getirilmektedir. Bu aşamadan sonra mağazaya ürün yükleyerek satışa başlamak mümkün olacaktır.

N11 MAĞAZA AÇMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

N11 Mağaza Açmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Oldukça popüler e ticaret sitelerinden birisi olan N11 üzerinden mağaza açarak müşteri sayısını kısa sürede artırmak mümkündür. N11 Mağaza Açmanın avantajları şu şekilde sıralanıyor;

 • N11 sitesinden açılan mağazadan yapılacak alışverişin ödemeleri 7 gün sonra mutlaka hesaba geçmektedir. Bu süre içerisinde para N11 güvencesi altında tutulmaktadır.
 • N11 sitesi kargo firmaları ile özel anlaşmalar yaptığı için çok daha uygun kargo ücretleri ile gönderim yapmak mümkündür.
 • N11 sitesinde mağaza açınca 1000 ürüne kadar ücretsiz yükleme yapmak mümkündür.
 • N11 reklam platformu üzerinden sunulan farklı reklam modelleri kullanılarak satışlar kısa sürede artırılabilir.
 • Eminönü, İstoç, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya’ da bulunan bölge ofislerinde ürünlerin ücretsiz fotoğraf çekimi hizmetinden yararlanmak mümkündür.
 • N11 üzerinden tek bir tıkla e ihracat yapılabilir ve yurt dışı pazara açılmak mümkündür.
 • N11 sitesi üzerinden farklı mağazalar açmadan aynı mağaza üzerinden farklı kategorilerde satış yapılabilmektedir.
 • N11 mağaza yönetim paneli üzerinden uygulama indirilerek mağazaya her an her yerden ulaşmak mümkündür.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

43
414 Paylaşım, 43 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir