Mutlu Bir Evlilik İçin Neler Yapmalı, Mutlu Evliliğin Sırları Nelerdir?


91
894 Paylaşım, 91 points

Belirli bir yaşa gelen her insan, evlenip bir yuva kurmak ister. Her evli çiftin hayali, mutlu bir evlilik yapmak, eşiyle mutlu mesut yaşamaktır. Ancak mutlu evlilik için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu yazımızda mutlu bir evlilik için neler yapılmalı, mutlu evliliğin sırları hakkında bilgi vereceğiz.

İnsanlar iyi günde, kötü günde diyerek bir evliliğe başlar. Evlenme kararı almak, çiftin hayatını birleştirmesinin yanı sıra büyük sorumluluk aldığı bir durumdur. Mutlu bir evliliğe sahip olmak için karşılıklı sevgi, saygı ve fedakarlık gerekir.MUTLU BİR EVLİLİK İÇİN NELER YAPILMALIDIR?

Mutlu bir evlilik için her iki tarafında çabalaması gerekir. Tek taraflı yapılan hiçbir şey çözüm yolu getirmez. Elbette ki iki farklı düşüncenin bir araya gelmesi ve bir hayat kurması oldukça zorlayıcı bir durumdur. Ancak anlaşmazlıkları ve problemleri doğru şekilde çözerek bu sıkıntılardan kurtulmak mümkün olacaktır.

Mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanır;

İKİ TARAFTAN BİRİSİ SUSMALI

Tartışma anında iki tarafın da sürekli olarak konuşması, ortamın daha gergin bir hale dönüşmesine neden olur. Taraflardan birisi susarsa, tartışma daha fazla uzamadan bitecektir. Sinirli iken ağızdan istenmeyen ve çok kırıcı sözler çıkabilir. Bu nedenle evli çiftler tartışma anında sakin olmalı ve sinirleri geçene kadar konuşmamaya özen göstermelidir.

CİNSEL SORUNLARDA UZMAN YARDIMI

Evlilikte problem cinsel sorunlardan kaynaklanıyor ise ve çift bu duruma bir türlü çözüm yolu bulamıyor ise mutlaka bir uzmandan yardım almalıdır. Cinsel hayatı olmayan bir evlilik, eninde sonunda bitmeye mahkumdur. Eşlerin özel paylaşacak bir şey bulamaması, birbirlerinden soğumalarına ve sevgilerinin bitmesine neden olacaktır.

 

SORUNLARLA BİRLİKTE SAVAŞMAK

Her evlilikte büyük ya da küçük sorun yaşanabilir. Evlilikte yaşanan sorunlar, asla tek tarafın mücadelesi ile çözümlenemez. Sorunların çözülmesi için iki tarafında çabalaması gerekir. Sorunları tek başına çözmeye çalışan taraf bir süre sonra hem yorulur hem de bu evlilikten soğur. Sıkıntılı zamanlarda eşler birlikte savaşarak birbirini yalnız bırakmamalıdır.

SAYGILI OLMAK

Saygı, bir evliliğin temellerini kuvvetlendiren en önemli olgudur. Eşlerin birbirine saygı duymaması, bir süre sonra sevginin de bitmesi anlamına gelir. Birbirine saygı duyan eşler kötü söz söylemekten, hakaret etmekten ya da ses yükseltmekten uzak duracaktır. Bir evlilikte saygı bitti ise her şey bitmiş demektir.

HER KOŞULDA YANINDA OLMAK

Evli çiftler her koşulda birbirlerinin yanında olmak için söz verirler. Evlenirken söylenen iyi günde – kötü günde sözü bu amaçla söylenir. Çiftlerden birisinin yaşadığı sıkıntı durumunda en büyük desteği eşinden bekleyecek, göremezse büyük bir hayal kırıklığı ve yalnızlık duygusu hissedecektir. Evlilikte çiftlerin birbirinin yanında olması daha güçlü olmaları anlamına gelir.

 

EŞLERİN BİRBİRİNİ TAKDİR ETMESİ

Eşler, yaptıkları her işte sevdikleri kişinin övgü dolu sözlerini duymak ve takdir edilmek isterler. Çabalarının karşılığında takdir görmeyen taraf, hayal kırıklığı yaşar ve bir süre sonra evlilikten uzaklaşmaya başlar. Eşlerin evlilik süresinde birbirlerinin yaptıklarını takdir etmesi, mutlu bir evlilik için önemlidir.

GEREKLİ YERDE ÖZÜR DİLEMEK

Evlilik hayatı boyunca mutlaka hata yapılacaktır. Önemli olan hata yapmak değil yapılan hatayı kabul edip özür dilemeyi bilmektir. Evlilikte özür dileyen taraf, karşı tarafın gönlünü alacak ve bu durumda sorun çok uzun sürmeyecektir.

KÜÇÜK SÜRPRİZLER YAPMAK

Eşlerin mutlu bir evlilik hayatına sahip olması için arada küçük sürprizler yapması gerekir. Sürprizlerle dolu bir evlilik, çiftin heyecanını hiç kaybetmemesi anlamına gelir. Eşler birbirlerine çiçek alarak, küçük sürprizler yaparak, romantik bir sofra hazırlayarak evliliğini renklendirebilir.

MUTLU EVLİLİĞİN SIRLARI NEDİR?

Mutlu bir evlilik hayatına sahip olmak için bazı konularda dikkatli olmak gerekir. Mutlu evliliğin sırları şu şekilde sıralanır;

  • Mutlu bir evlilik için iletişim önemlidir. Çiftin doğru şekilde iletişim kurması, sorunları kısa sürede çözmek anlamına gelir.
  • İlgili eş, her zaman mutlu evliliğin anahtarıdır. İlgisizlik, evlilikte mutsuz olmak ve evliliğin noktalanması sürecine kadar gider. Eşler birbirine ilgi göstermelidir.
  • Eşin en yakın arkadaşı eşidir. Eşler, birbirine anne – babalarından daha yakın olur. Yakın bir arkadaş gibi olan eş, her zaman mutlu evliliğin anahtarlarından birisidir.
  • Eşlerin birbirini iyi dinlemesi çok önemlidir. Mutlu ve neşeli bir durumda eşin dinlememesi, karşı tarafı hayal kırıklığına uğrayacak ve hevesini kursağında bırakacaktır.
  • Evliliğe heyecan katmak, mutlu bir evliliğin sırrıdır. Çiftler, fırsat buldukça birlikte tatile giderek, arkadaş grupları ile buluşarak, baş başa yemeğe çıkarak evliliklerine heyecan katabilir.
  • Dozunda kıskançlık, her evlilikte olması gerekir. Eşlerin birbirini kıskanması birbirlerine olan sevginin göstergesidir. Ancak kıskançlığın dozunun çok iyi ayarlanması gerekir. Aşırı kıskançlık, tarafların bunalması ve evlilikte sorunların yaşanması anlamına gelecektir.
  • Sadakat, evliliğin temel taşlarından birisidir. Eşler her daim birbirine sadık olmak zorundadır. Sadakatin olmadığı bir evliliğin devam etmesi mümkün değildir.
  • Eşler, yataklarını asla ayırmamalıdır. Küs dahi olsa yatağa küs girmeyen eşler, mutlu bir evliliğin ilk sırrını öğrenmiş demektir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

91
894 Paylaşım, 91 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir