Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 25 Müzikal Film Önerisi


74
724 Paylaşım, 74 points

Filmlerin müzik ve dansla birleştirilmiş hali olan müzikaller, birçok sinema tutkununun vazgeçilmez filmleri arasında yer almaktadır. Filme eğlence katan müzikleri ve dansları ile dikkat çeken müzikal filmlerin özellikle izlenmesi gerekenleri bulunmaktadır. Bu yazımızda Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 25 Müzikal Film Önerisi hakkında bilgi vereceğiz.

Müzikal filmleri farklı içerikleri, kullandıkları birbirinden eğlenceli müzikler ve dans gösterileri ile dikkat çekmektedir. Sinema dünyasında mutlaka izlenmesi gereken birbirinden iddialı müzikal filmler bulunmaktadır.MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ 25 MÜZİKAL FİLM HANGİLERİDİR?

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 25 Müzikal Film şu şekilde sıralanır;

 • Ma Rainey: Blues’ Un Annesi (2020) – IMDB: 7,1
 • Müslüm (2019) – IMDB: 7,7
 • The High Note (2020) – IMDB: 6,4
 • Bill & Ted Face The Music (2020) – IDB: 6,1
 • Eurovision Şarkı Yarışması: Fire Saga’ Nın Hikayesi (2020) – IMDB: 6,5
 • I Am Woman (2019) – IMDB: 6,5
 • Soul (2020) – IMDB: 8,1
 • Metalin Sesi – Sound Of Metal (2019) – IMDB: 7,8
 • Work It (2020) – IMDB: 6,1
 • Wild Rose (2018) – IMDB: 7,2
 • Mamma Mia (2008) – IMDB: 6,3
 • Beauty And The Beast (2017) – IMDB: 7,1
 • Chiccago (2002) – IDB: 7,1
 • The Phantom Of The Opera (2004) – IMDB: 7,4
 • West Side Story (1961) – IMDB: 7,5
 • Singin’ İn The Rain (1952) – IMDB: 7,5
 • Hair (1979) – IMDB: 7,6
 • Les Miserables 82012) – IMDB: 7,6
 • Dancer İn The Dark (2000) – IMDB: 7,8
 • Cabaret – Elveda Berlin (1972) – IMDB: 7,8
 • Memories Of Matsuko (2006) – IMDB: 7,9
 • Ny Fair Lady (1964) – IMDB: 7,9
 • La La Land 82016) – IMAV 8,0
 • Lagaan (2001) – IMDB: 8,0
 • The Nightmare Before Christmas (1993) – IMDB: 8,0

MA RAİNEY: BLUES’ İN ANNESİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ma Rainey: Blues’ un Annesi filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, Blues’ in annesi olarak bilinen Rainey, Chiccago’ da bulunan kayıt stüdyolarında yeni albüm çalışmalarını yapmaktadır. Bir grup arkadaşı ile sakin bir hayat süren Rainey’ in arkadaşları ile yaşadığı sorunlar karşısında bazı önemli kararlar alması gerekmektedir.

MÜSLÜM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Müslüm filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, Türk arabesk müziğin en önemli isimlerinden birisi olan Müslüm Gürses’ in gerçek hayat hikayesi anlatılmaktadır. Gürses’ in çocukluğunda yaşadığı zorlu mücadele, sonrasında müzik hayatına adım atışı ve özel hayatı ayrıntılı şekilde anlatılmaktadır.

THE HİGH NOTE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The High Note filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, Los Angeles’ta kendi müzik kariyerini başlatmak için çalışmalara başlamış genç bir kadın ve hala asistanlığını devam ettirdiği ünlü şarkıcı genç adamın arasında başlayan bir aşk hikayesi konu edilmektedir.

BİLL & TED FACE THE MUSİC FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Bill & Ted Face the Music filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, Bill Ve Ted adlı rock müzik tutkunu iki yakın dostun dünyayı kurtarmak için özel bir şarkı yapması sonrasında şarkılarının işe yarayıp yaramadığını görmek için geleceğe gitmeleri ve bu sırada yaşadıkları fantastik olaylar konu edilmektedir.

EUROVİSİON ŞARKI YARIŞMASI: FİRE SAGA’ NIN HİKAYESİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Eurovision Şarkı Yarışması: Fire Saga’ nın Hikayesi filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, 1956 yılında dünyanın en büyük şarkı yarışması olan Eurovision Şarkı Yarışmasına katılma hakkı kazanmış olan kasabadan çıkmış iki şarkıcının verdikleri zorlu ve komik mücadele konu edilmektedir.

I AM WOMAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

I Am Woman filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, 1970’ li yılların önde gelen müzisyenlerinden olan Helen Reddy’ nin küçüklükten itibaren süper star olma hayalleri kurması ve ardında hayalini gerçekleştirmek için çıktığı zorlu yolda engelleri aşma mücadelesi konu edilmektedir.

SOUL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Soul filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, ortaokulda müzik öğretmenliği yapan Joe Gadner’ ın bir gün New York sokaklarında gezerken kanalizasyona düşmesi ve ardından yepyeni fantastik bir dünyayı keşfetmesiyle yaşadığı birbirinden ilgi çekici olaylar konu edilmektedir.

METALİN SESİ – SOUND OF METAL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Metalin Sesi – Sound Of Metal filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, karavanları ile dünyayı dolaşan ve gittikleri yerlerde konser veren Ruben ve kız arkadaşı Lou’ nun ruben’ in bir gün rahatsızlanması ve artık işitme engelli olacağını öğrenmesi üzerine hayatlarının alt üst olması konu edilmektedir.

WORK IT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Work It filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, Quinn Ackerman adındaki genç kızın hayalindeki üniversiteye girebilmek için dans yarışmasını kazanmak zorunda olmasının ardından bu sınavda başarılı olmak için verdiği komik ve dramatik mücadele konu edilmektedir.

WİLD ROSE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Wild Rose filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, müzisyen olma hayali kuran ancak işlediği suç nedeniyle hapse giren Rose’ nin şartlı tahliye edildikten sonra bir yandan çocuğunun sorumluluğunu alma bir yandan hayalini gerçekleştirmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

MAMMA MİA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mamma Mia filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, babasının kimliğini keşfetmeye çalışan Sophie Sheridan isimli genç kızın, çok çapkın bir kadın olan annesinden gerçek babasının kim olduğunu öğrenmeye ve babasını bulmaya çalışma mücadelesi konu edilmektedir.

BEAUTY AND THE BEAST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Beauty And The Beast filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, Belle isimli genç kızın babasının yolculuk sırasında kaldığı boş bir şatoda bir kırmızı gül koparmasıyla ortaya çıkan bir canavarın adamdan kızını istemesi ve bu canavarla evlenmek zorunda kalan Belle’ nin sonrasında yaşayacağı büyük aşk konu edilmektedir.

CHİCCAGO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Chiccago filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, bir ev hanımı ve sahne yıldızının cinayet nedeniyle tutuklanması ve bir anda birbirlerini rakip olarak görerek manşetlere çıkmak için hikayelerini daha ilginç hale getirme çabaları konu edilmektedir.

THE PHANTOM OF THE OPERA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Phantom Of The Opera filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, fantastik bir opera canavarının French Opera House’ da çalışanların başına bela olması ve bu durumun Christine isimli opera sanatçısının bir anda yıldız olmasını sağlaması konu edilmektedir.

WEST SİDE STORY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

West Side Story filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, trajik bir aşk hikayesinin sokak çetelerinin kavgaları arasında verdiği zorlu mücadele anlatılmaktadır. Birbirini seven Romeo ve Juliet, bu sefer çetelerin arasında kalarak aşk hikayelerini sürdürmek zorundadır.

SİNGİN’ İN THE RAİN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Singin’ in The Rain filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, Amerikan müzikal komedi örneklerinin en iyisine yer verilmiştir. Sadece kendi döneminde değil günümüzde de sinema tarihinin en önemli müzikali olarak görülmektedir.

HAİR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hair filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, New Yort sokaklarında ve parklarında sıra dışı hippi müziğini yaşatmak için mücadele veren bir grup gencin yaşadıkları müzikal bir tarzda anlatılarak konu edilmiştir.

LES MİSERABLES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Les Miserables filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, Jean Valjean’ ın oldukça zor geçen ve hüzünlü hayat hikayesine yer verilmiştir. Film özellikle ünlü oyuncuları ve birbirinden etkileyici müzikleri ile dikkat çekmektedir.

DANCER İN THE DARK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dancer İn The Dark filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, yaşadığı genetik bir hastalık nedeniyle her gün görme yetisini biraz daha kaybeden genç bir kadının aynı sorunu oğlunun da yaşamasından korktuğu için ameliyat parası biriktirmeye çalışması ve bunun için müziği kullanması konu edilmektedir.

CABARET – ELVEDA BERLİN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Cabaret – Elveda Belin filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, Kit – Kat isimli müzik kulübünde çalışan Sally Bowles’ in 1930’ lu yıllarda Almanya2 da halkın çektiği zorlukları ve sıkıntıları anlatması konu edilmektedir.

MEMORİES OF MATSUKO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Memories of Matsuko filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, müzisyen olmak için yola çıkan ve bir anda kendisini iç içe bir takım cinayetlerin içerisinde bulan Kiraware Matsuko isimli karakterin yaşadığı zorlu mücadlee konu edilmektedir.

MY FAİR LADY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

My Fair Lady filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, küfürbaz bir çiçek satıcısı olan Eliza Doolittle’ ın bir gün opera sonrası dilbilimci Higgins ve Pickering ile tanışması ve sonrasında hayatının bir anda muhteşem şekilde değişmesi konu edilmektedir.

LA LA LAND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

La La Land filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, müzik kariyerine devam etmek için çabalayan ancak bir türlü başarılı olamayan Sebastian ile bir restoranda yolu kesişen Mia’ nın hem aşk hem müzik dolu romantik hikayesi konu edilmektedir.

LAGAAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Lagaan filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, İzgiliz sömürgesinde olan Hindistan’ ın köylerinde uygulanan Lagaan isimli verginin iptal edilmesi için köy halkının verdiği zorlu mücadele müzikal olarak anlatılmaktadır.

THE NİGHTMARE BEFORE CHRİSTMAS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Nightmare Before Christmas filmi, en iyi müzikal filmlerden birisidir. Filmde, Christmastown’a yolu düşen Jack isimli kralın burayı beğenmesi ve kendi hanedanlığını buraya benzetmek için birbirinden ilginç fikirleri uygulamaya koyması konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir