Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 15 Hint Dizisi


63
614 Paylaşım, 63 points

Ülkemizde özellikle son yıllarda Hint dizilerine olan ilgi artmaya başladı. Bu ilgi nedeniyle televizyonlarda da birbirinden ilgi çekici Hint dizileri yayına girdi. Bu yazımızda Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 15 Hint Dizisi hakkında bilgi vereceğiz.

Hint dizileri işledikleri farklı konular, aşklar ve bolca draması ile birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmaktadır. Hint dizileri, çok ilgi gördüğü için sıklıkla ülkemizde yayınlanmaktadır. Bazı Hint dizileri vardır ki yüksek IMDB puanı ile dikkat çekmeye devam etmektedir.MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ 15 HİNT DİZİSİ NELERDİR?

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 15 Hint Dizisi şu şekilde sıralanıyor;

 • Sacred Games (2018 – ) IMDB: 8,8
 • Kota Factory (2019 – ) IMDB: 9,3
 • Satyamev Jayate (2012 – ) IMDB: 8,9
 • Lust Stories (2018) IMDB: 6,5
 • Breate (2018 – ) IMDB: 8,5
 • Mirzapur (2018) IMDB: 8,5
 • Delhi Crime (2018 – ) IMDB: 8,5
 • Permanent Roommates (2014 – ) IMDB: 8,6
 • Humorously Yours (2016 – ) IMDB: 8,7
 • Smoke (2018 – 2019) IMDB: 8,8
 • Coldd Lassi Aur Chicken Masala (2019 – ) IMDB: 8,9
 • Humsafar (2011 – 2012) IMDB: 9,0
 • TVF Pitchers (2015) IMDB: 9,2
 • Collage Romance (2018 – ) IMDB: 9,3
 • Yeh Meri Family (2018 – ) IMDB: 9,3

SACRED GAMES DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sacred Games dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, bir şehirdeki ekonomik koşulların ardında yatan organize suç ağı, yozlaşma, politik durumu ve yapılan ihbarlara yer verilmektedir. Vikram Chabdra isimli Hint romanından uyarlanmış ve dizi haline getirilmiştir.

KOTA FACTORY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Kota Factory dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, 17 yaşında olan Vaibhav isimli gencin hayatı ve çevresinde yaşanan olaylar konu edilmektedir. Bu dizi Hindistan’ ın ilk siyah beyaz dizisidir.

SATYAMEV JAYATE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Satyamev Jayate dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, müfettiş olarak görev yapan Shivansh isimli karakterin şehirde yaşanan polis cinayetleri sonrasında araştırmaya başlaması ve katili yakalayabilmek için verdiği büyük ve zorlu mücadele konu edilmektedir.

LUST STORİES DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Lust Stories dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, birbirinden güzel ve farklı konulara sahip olan 4 kısa film anlatılmaktadır. Bombay Talkies dizisinin devamı niteliğinde hazırlanmıştır.

BREATHE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Breathe dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, Mumbai’ de en parlak subaylardan birisi olan Kabir Sawant’ ın şehrin suç şebekesi tarafından işlendiği düşünülen birbiri ile bağlantılı olan ölümleri araştırması ve ortaya çıkarmaya çalışması konu edilmektedir.

MİRZAPUR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Mirzapur dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, halı ihracatından para kazanan Mirzapur masyasının üyesi olan Demir yumruklu Akhandanand Tripathi’ nin hayatı konu edilmektedir.

DELHİ CRİME DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Delhi Crime dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, 2012 yılında yaşanan işlenmiş bir suç ve bu suçu işleyenleri bulmak için tüm gücü ile çabalayan soruşturma memuru Varthika Chaturvedi’ nin yaşadıkları konu edilmektedir.

PERMANENT ROOMMATES DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Permanent Roommates dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, iki gencin arasında yaşanmış olan romantik ve oldukça komik bir aşk konu edilmektedir. Bu dizi, yüksek IMDB puanı ile de dikkat çekmektedir.

HUMOROUSLY YOURS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Humorously Yours dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, Hntli bir stand up komedyeni olan Vipul Goyal’ in hayatı konu edilmektedir. Dizide hem gülmek gem de duygusal ve hüzünlü anlar geçirmek mümkündür.

SMOKE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Smoke dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, suçlarla dolu bir bölgede yaşayan üç farklı karakterin yaşadıkları farklı hayatlar konu edilmektedir. Suç dünyasında yer alan bu üç ismin hayatları derinlemesine anlatılmaktadır.

COLDD LASSİ AUR CHİCKEN MASALA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Coldd Lassi Aur Chicken dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, birbirine aşık olan ve bu aşkı klasik şeklin dışında yaşayan iki aşçının romantik hikayesi konu edilmektedir. Dizi, ilk bölümü ile izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarmaktadır.

HUMSAFAR DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Humsafar dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, birbirinden tamamen farklı zıt karakterlere sahip olan iki kişinin duygusal aşkı konu edilmektedir. 106 bölümlük bu Hint dizisi en çok izlenenler arasında yer almaktadır.

TVF PİTCHERS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

TVF Pitchers dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, 4 genç girişimcinin günlük koşturmacalarının yanı sıra bir araya gelerek yeni bir işle uğraşması ve internet üzerinden yapacakları girişim üzerine gerçekleştirdikleri etkileyici çalışmalar konu edilmektedir.

COLLAGE ROMANCE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Collage Romance dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, 3 kız ve 3 erkekten oluşan 6 kişilik bir grubun birbirleri ile yaşadıkları romantik aşk hikayelerinin komik, dramatik ve romantik şekilde anlatılmasını konu edinmektedir.

YEH MERİ FAMİLY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Yeh Meri Family dizisi, mutlaka izlenmesi gereken Hint dizilerinden birisidir. Dizide, bir ailenin komik, dram yüklü hikayesi müzikal tarzda anlatılmaktadır. Tüm dünyada büyük bir etki sağlayan bu dizi, türünün en iyi örneklerinden birisidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir