Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 13 Yeşilçam Komedi Filmi


75
734 Paylaşım, 75 points

Yeşilçam dendiği zaman akla hep birbirinden eğlenceli filmler gelmektedir. Unutulmaz klasiklerin yer aldığı Yeşilçam filmleri, defalarca izlense de bıkılmayan filmlerin başında gelmektedir. Bu yazımızda Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 13 Yeşilçam Komedi Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

Türk komedisi dendiğinde temeli oluşturan Yeşilçam komedileri her yaştan geniş bir hayran kitlesine sahiptir. İzleyicileri ekrana kilitleyen bu filmler, uzun yıllardır popülerliğinden hiçbir şey kaybetmemiştir.MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN EN İYİ 13 YEŞİLÇAM KOMEDİ FİLMİ HANGİLERİDİR?

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 13 Yeşilçam Komedi Filmi şu şekilde sıralanır;

 • Mavi Boncuk (1974) – IMDB: 7,9
 • Sakar Şakir (1977) – IMDB: 8,1
 • Şekerpare (1983) – IMDB: 8,1
 • Çiçek Abbas (1982) – IMDB: 8,2
 • Köyden İndim Şehre (1974) – IMDB: 8,4
 • Kibar Feyzo (1978) – IMDB: 8,7
 • Gülen Gözler (1977) – IMDB: 8,6
 • Neşeli Günler (1978) – IMDB: 8,8
 • Züğürt Ağa (1985) – IMDB: 8,8
 • Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (1976) – IMDB: 9,0
 • Süt Kardeşler (1976) – IMDB: 9,0
 • Tosun Paşa (1976) – IMDB: 9,1
 • Hababam Sınıfı (1975) – IMDB: 9,4

MAVİ BONCUK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mavi boncuk filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde Emel Sayın’ ı dinlemek için gazinoya giden ancak gelen hesabı ödeyemeyince garsonlardan dayak yiyen bir grup arkadaşın gazino patronundan intikam almak için Emel Sayın’ ı kaçırması ve sonrasında yaşanan komik olaylar konu edilmektedir. Mavi Boncuk filminde Emel Sayın, Tarık Akan, Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Münir Özkul, Adile Naşit ve Halit Akçatepe rol almıştır.

SAKAR ŞAKİR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sakar Şakir filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde İstanbul’ daki amcasından kalan mirası almak için İstanbul’ a gelen Şakir’ in burada mirası elinden almak isteyen ve kendisini ortadan kaldırmak için türlü tuzaklar kuran akrabalarının oyunlarını bilmeden bozması komik bir şekilde anlatılmaktadır. Sakar Şakir filminde Kemal Sunal ve Adile Naşit rol almıştır.

ŞEKERPARE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Şekerpare filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde Galata’ yı haraca bağlamış olan Baş komiser Ziver ve Hurşit’ in yanına bekçi olarak gönderilen oldukça dürüst Cumali’ nin yaşadığı birbirinden komik olaylar konu edilmektedir. Şekerpare filminde Şener Şen, İlyas Salman ve Yaprak Özdemiroğlu rol almıştır.

ÇİÇEK ABBAS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Çiçek Abbas filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde sahtekar bir minibüs şoförü olan Şakir’ in yanında çalışan ve Şakir’ in sürekli aldattığı nişanlısı Nazlı’ ya aşık olan Abbas’ ın hayalini kurduğu minibüse sahip olarak Şakir’e kafa tutması komik bir şekilde anlatılmaktadır. Çiçek Abbas filminde İlyas Salman, Şener Şen ve Ayşen Gruda rol almıştır.

KÖYDEN İNDİM ŞEHRE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Köyden İndim Şehre filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde Kayseri’ nin bir köyünde yaşayan dört kardeşin buldukları bir haritadan yola çıkarak defineye ulaşmak için İstanbul a gelmeleri ve burada define ararken başlarına gelen komik olaylar konu edilmektedir.  Köyden İndim Şehre filminde Metin Akpınar, Zeki Alasya, Kemal Sunal ve Halit Akçatepe rol almıştır.

KİBAR FEYZO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kibar Feyzo filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde askerden döner dönmez sevdiği kız olan Gülo ile evlenmek isteyen ancak başlık parası olmadığı için İstanbul’ a gelerek çeşitli işlerde çalışan ve bu sırada ağalık sisteminin yanlışlarını fark eden feyzo’ nun komik hikayesi anlatılmaktadır. Kibar Feyzo filminde Kemal Sunal, Şener Şen, Müjde Ar, dile Naşit ve Erdal Özyağcılar rol almıştır.

GÜLEN GÖZLER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gülen Gözler filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde erkek çocuk hayali kuran ancak 4 tane kızı olan Yaşar Usta ve Nezaket hanımın kızlarını sevdikleri ile evlendirmek isterken yaşanan birbirinden komik olaylar konu edilmektedir. Gülen Gözler filminde Münir Özkul, Adile Naşit, Müjde Ar, Ayşen Gruda, Itır Esen rol almıştır.

NEŞELİ GÜNLER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Neşeli Günler filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde turşu neden yapılır konusu yüzünden büyük bir kavga eden ve 3’er çocukla boşanan çiftin yıllar sonra çocuklarının çabaları ile tekrar bir araya gelmesi konuk bir şekilde anlatılmaktadır. Neşeli Günler filminde Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen, Ayşen Gruda, Oya Aydoğan rol almıştır.

ZÜĞÜRT AĞA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Züğürt Ağa filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde oldukça yaşlı olan ve kan davası güden babası gerdek gecesi hayatını kaybettikten sonra yanaşmanın kızı ile birlikte kalan ve sürekli dolandırılan Haraptar Köyü ağasının İstanbul’ da yaşadığı komik ve bir o kadar zorlu hikayesi konu edilmektedir. Züğürt Ağa filminde Şener Şen, Erdal özyağcılar ve Nilgün Nazlı rol almıştır.

HABABAM SINIFI SINIFTA KALDI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde sahte diploma ile Mahmut Hoca’ yı kandıran Hababam sınıfının mezun olamadığının anlaşılması sonrasında sınıfın yakışıklısı Ferit’ in baba olması ve bebeği mecburen okula getirmesi ile başlayan komik olaylar konu edilmektedir. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminde Münir Özkul, Kemal Sunal, Tarık Akan, Şener Şen, adile Naşit ve Halit Akçatepe rol almıştır.

SÜT KARDEŞLER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Süt Kardeşler filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde Osmanlı döneminde bahriye olan Şaban ve Ramazan’ ın sütannesinin yanına gitmesi sonrasında İstanbul’ daki konağa gitmeleri ile başlayan birbirinden komik olayları anlatmaktadır. Süt Kardeşler filminde Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Adile Naşit, Şener Şen ve Hale Soygazi rol almıştır.

TOSUN PAŞA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Tosun Paşa filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde Seferoğulları ve Tellioğulları arasında yıllardır devam eden Yeşil Vadi kavgasının bitmesi için Daver Bey’ in kızı Leyla ile evlenmek ve Yeşil Vadi’ yi almak isteyen Lütfü’ nün ailenin uşağı olan Şaban’ ı Tosun Paşa kılığına sokması ve sonrasında yaşanan komik olaylar konu edilmektedir. Tosun Paşa filminde Şener Şen, Kemal Sunal, Adile Naşit, Müjde Ar rol almıştır.

HABABAM SINIFI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hababam Sınıfı filmi, mutlaka izlenmesi gereken en iyi Yeşilçam komedi filmlerinden birisidir. Filmde Özel Çamlıca Lisesi’nde okuyan ve babalarının parası ile haytalık yapan Hababam Sınıfı öğrencilerinin hocaları bezdiren ve tüm kuralları alt üst eden komik olayları anlatılmaktadır. Hababam sınıfı filminde Münir Özkul, Adile Naşit, Kemal Sunal, Tarık Akan ve Halit Akçatepe rol almıştır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
734 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir