Mutlaka İzlenmesi Gereken Efsane 15 Tarihi Dizi


62
604 Paylaşım, 62 points

Tarihi diziler her bölümü ile ilgi uyandıran ve büyük bir merakla beklenen türde yayınlanmaktadır. Tarihi diziler tarihle yakından ilgili olan kişiler için özel bir yere sahiptir. Bu nedenle tarihi olayların konu edildiği çok sayıda dizi bulunmaktadır. Bu yazımızda Mutlaka İzlenmesi Gereken Efsane 15 Tarihi Dizi hakkında bilgi vereceğiz.

Tarihi diziler, tarihe ışık tutan ve geçmişimizi gözler önüne seren oldukça önemli yapımlardır. Tarihi olayların gerçekçi şekilde anlatılması ile hem eğlenceli vakit geçirmek hem de geçmiş hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür.MUTLAKA İZLENMESİ GEREKEN EFSANE 15 TARİHİ DİZİ HANGİLERİDİR?

Mutlaka İzlenmesi Gereken Efsane 15 Tarihi Dizi şu şekilde sıralanır;

 • Knight Fall (2017 – Devam) – IMDB: 6,7
 • Sons Of Liberty (2015 – Devam) – IMDB: 7,5
 • Diriliş Ertuğrul (2014 – 2019) – IMDB: 7,5
 • The Tudors (2007 – 2010) – IMDB: 8,1
 • Da Vinci’ nin Şeytanları – Da Vinci’s Demons (2013 – 2015) – IMDB: 8,0
 • Marco Polo (2014 – 2016) – IMDB: 8,0
 • Pasifik – The Pasific (2010) – IMDB: 8,3
 • Son Krallık – The Last Kingtom (2015 – Devam) – 8,3
 • Unsere Mutter, Unsere Vater (2013) – IMDB: 8,5
 • John Adams (2008) – IMDB: 8,5
 • Vikingler – Vikings (2013 – Devam) – IMDB: 8,6
 • Roma – Rome (2005 – 2007) – IMDB: 8,7
 • The Crown (2016 – Devam) – IMDB: 8,7
 • Peaky Blinders (2013 – Devam) – IMDB: 8,8
 • Kardeşler Takımı – Band OF Brothers (2001) – IMDB: 9,5

KNİGHT FALL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Knight Fall dizisi, 14. Yüzyılda yaşayan Tapınak Şövalyeleri’ nin hayat hikayesini anlatmaktadır. Tarihsel kaynaklardan esinlenilerek hazırlanan bu dizi tamamen gerçek konuya sahiptir. Dizide aksiyon ve savaş sahneleri oldukça dikkat çekmektedir.

SONS OF LİBERTY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sons Of Liberty dizisi, dünya tarihinin en önemli olaylarından biri sayılan Amerikan Bağımsızlık mücadelesini konu edinmektedir. Gerçek olaylardan esinlenerek hazırlanan dizide bir grup Amerikalı adamın bağımsızlık mücadelesi konu edilmektedir.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Diriliş Ertuğrul dizisi, ilk yayınlandığı günden bu yana reytingleri alt üst eden en başarılı tarih dizilerinden birisidir. Ülkemizde olduğu kadar dünyanın çeşitli ülkelerinde de gösterilen dizide Osmanlı Devleti’ nin ilk temellerini atan Ertuğrul Gazi’ nin hayatı ve savaşları anlatılmaktadır.

THE TUDORS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Tudors dizisi, İngiliz tarihine ışık tutan en önemli dizilerden birisidir. Dizide VIII: Henry’ nin hayat hikayesi anlatılmaktadır. Tarihi sahneleri ile dikkat çeken bu dizi ve tahta çıkma mücadelesi dram ve tarih ile harmanlanarak büyüleyici şekilde anlatılmaktadır.

DA VİNCİ’NİN ŞEYTANLARI – DA VİNCİ’S DEMONS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Da Vinci’ nin Şeytanları – Da Vinci’s Demons dizisi, bilim ve sanat dünyasının en önemli isimlerinden olan Leonardo Da Vinci’ nin hayat hikayesini konu edinmektedir. Da Vinci’ nin bilinmedik yönlerini seyirci ile buluşturan bu dizide 25 yaşındaki hali ve bu yaşlardaki fikirleri, idealleri anlatılmaktadır.

MARCO POLO DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Marco Polo dizisi, Venedik’ in ünlü gezgini Marco Polı^nun gençlik yıllarını anlatmaktadır. Dizi 13. Yüzyılda Çin’de geçmektedir. Ünlü gezgin Marco Polo’ nun Çin’ de bulunduğu dönem ve bu dönemde yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

PASİFİK – THE PASİFİC DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Pasifik – The Pasific dizisi, 2. Dünya Savaşı’ nın en kanlı savaşlarını izleyici ile buluşturan oldukça etkileyici tarih dizileri arasındadır. Savaş döneminde Pasifik denizinde karşı karşıya gelen Amerikan ve Japon askerlerinin karşılıklı ülkeleri için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

SON KRALLIK – THE LAST KİNGDOM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Son Krallık – The Last Kingdom dizisi, izleyiciyi kendisine hayran burakan tarihi dizilerden birisidir. İngiliz Prensi olan Uhtred’in köle düşmesinin ardında  yaşadığı zorlu mücadeleyi konu edinen dizide birbirinden efsane savaş dizileri yer almaktadır.

UNSERE MUTTER, UNSARE VATER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Unsere Mutter, Unsare Vater dizisi, etkileyici hikayesi ile izleyiciyi ekranlara kilitlemeyi başarmış tarihi dizilerden birisidir. Dizide 2. Dünya Savaşı dönemi anlatılmaktadır. Savaş döneminde Berlin’ de yaşayan 5 arkadaşın savaş nedeniyle ayrı kalması ve yaşadıkları hayat hikayesi konu edilmektedir.

JOHN ADAMS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

John Adams dizisi, biyografi ve tarihi iç içe sunan dizilerden birisidir. Dizide John Adams adlı karakterin sıra dışı ve zorluklarla dolu yaşam hikayesi konu edilmektedir. tek sezonluk olarak hazırlanmış olan bu dizişe Adams’ ın avukatlıktan Amerikan Başkanlığına yükselişi anlatılmaktadır.

VİKİNGLER – VİKİNGS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Vikingler – Viking dizisi, 8. Yüzyılda İskandinav dünyasında geçen Viking savaşlarını konu edinmektedir. Dizide Ragnar Lothbrok’ un çiftlikten kırallığa kadar uzanan zorlu hayat hikayesi anlatılmaktadır. Hikayesi ve muhteşem oyunculuklar ile milyonlarca izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

ROMA – ROME DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Roma – Rome dizisi aksiyon ve tarihi bir arada sunan dizilerden birisidir. Yüksek başarı puanı ile dikkat çeken dizi, en iyi tarih dizileri arasında gösterilmektedir. İki sezonluk hazırlanmış olan bu dizide Roma İmparatorluğu’ nun savaşları ve iç mücadeleleri konu edilmektedir.

THE CROWN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Crown dizisi, tarih dendiği zaman akla ilk gelen diziler arasındadır. Kraliçe II: Elizabeth’ in hayatının konu edildiği bu dizide 2. Dünya Savaşı sonrasında tahta geçen kraliçenin siyasi, kültürel ve aşk hayatını detaylı şekilde anlatmaktadır.

PEAKY BLİNDERS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Peaky Blinders dizisi, son dönemin en popüler dizileri arasında yer almaktadır. Dizi sektörünü alt üst eden bu dizide İngiltere’ nin en büyük gangster çetesi olan Peaky Blinders’ in mücadelesi anlatılmaktadır. Aksiyon içeriği fazla olan bu dizide sıklıkla şiddet, çatışma ve kavga sahneleri ile karşılaşmak mümkündür.

KARDEŞLER TAKIMI – BAND OF BROTHERS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Kardeşler Takımı – Band Of Brothers dizisi, son yılların en çok izlenen tarihi dizilerinden birisidir. 2. Dünya Savaşı döneminde ABD Hava Kuvvetleri’ne bağlı olan Easy bölümündeki askerlerin yaşadıklarını konu alan dizide savaşın tüm zorluğu ve mücadelesi gözler önüne serilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir