Milyonları İlgilendiriyor! 239 Ve 600 TL Olarak Ödenecek!


74
728 Paylaşım, 74 points

Devlet, ihtiyaç sahiplerine her şekilde maddi destek vermeye devam ediyor. Kısa bir süre önce yapılan devlet yardımlarına bir yenisi daha eklendi. Devlet, ihtiyaç sahiplerine 239 TL ve 600 TL yardım yapılacağını açıkladı. Bu yazımızda 239 Ve 600 TL Olarak Ödenecek devlet yardımları hakkında bilgi vereceğiz.

Devlet yardımlarına her gün bir yenisi daha ekleniyor. Hemen her alanda ihtiyaç sahiplerine verilen yardımlardan birisi de annelere yönelik olarak hazırlandı. Yapılan yardım kapsamında annelere bez ve süt yardımı olarak 239 TL ve 600 TL ödeme yapılacak.239 VE 600 TL OLARAK ÖDENECEK DEVLET YARDIMLARI NELERDİR?

Milyonlarca aileyi ilgilendiren bu yeni devlet desteği kapsamında bebek sahibi olan ve muhtaç olan ailelere bez ve süt masrafını karşılayabilmeleri adına para yardımı yapılmasına karar verildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan devlet yardımı kapsamında başvuruda bulunan ihtiyaç sahibi ailelere bez ve mama yardımında bulunulacak.

Bebeği olan annelere yönelik hazırlanmış olan devlet desteklerine her gün yenisi eklenirken, bez ve mama masrafı çok tutan ailelere yönelik de maddi destek sağlanmaya başladı. Bununla birlikte annelere yapılan doğum ve süt yardımında da ödeme tutarı artırıldı.

DOĞUM VE SÜT YARDIMI 600 TL OLDU

Doğum yapmış olan annelere yönelik sunulan en önemli yardımlardan birisi olan doğum yardımı ve süt yardımı kapsamında annelere ödene tutarlarda artış gerçekleştirilir. yeni doğum yapmış olan annelere, bebeklerinin ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabilmeleri adına verilen ücret 600 TL’ye yükseltildi.

 

ANNELERE VERİLEN BEZ VE MAMA YARDIMI NEDİR?

Annelere yönelik hazırlanmış devlet yardımlarından birisi olan bez ve mama yardımı, doğum yardımından farklı tutulmaktadır. Annelerin mama ve bez ihtiyaçlarına yönelik verilen yardım ödemesi, doğum yardımından ayrı olarak ödenmektedir.

Doğum yardımı bir kereye mahsus yapılırken, bez ve mama yardımı 24 ay boyunca aralıksız olarak devam ettirilmektedir. Ancak annelerin mama ve bez yardımını alabilmesi için öncelikle başvuruda bulunması gerekir.

ANNELERE VERİLEN BEZ VE MAMA YARDIMI ŞARTLARI NELERDİR?

Annelere verilen bez ve mama yardımından yararlanabilmek için öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olmak gerekir. Mama ve bez yardımı alma şartları şu şekilde sıralanır;

  • İlk doğumun sağlıklı olarak gerçekleşmesi
  • Bebeğin sağlıklı ve tam olarak doğması
  • Baba ya da annenin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • Baba ya da annenin mavi kart sahibi olması
  • Eve gelen gelirin asgari ücretin üçte birinden fazla olmaması
  • Anne ya da babanın üzerinde herhangi bir menkul ya da gayrimenkul bulunmaması

ANNELERE VERİLEN BEZ VE MAMA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Annelere verilen bez ve mama yardımı başvurusu için öncelikle belirlenmiş şartlara uygun olmak gerekir. Şartlara uygun olan anne ve babalar, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlükleri ya da SGK ya da Sosyal Yardımlaşma Vakfı üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

 

ANNELERE VERİLEN BEZ VE MAMA YARDIMI NE KADAR?

Annelere verilen bez ve mama yardımı, doğumdan sonra 24 ay boyunca düzenli olarak verilmektedir. Bez ve mama yardımı, her ay 239 TL olarak ödenir. Devlet yardımı kapsamında annelere ödenecek olan bez ve mama yardımı olan 239 TL’yi almak için başvurudan sonraki 40 günlük süreyi beklemek gerekir. Devlet 40 günlük süre içerisinde annelere bez ve mama ödemesi olan 239 TL’yi vermeye başlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
728 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
37
Şaşkın
Başarısız Başarısız
123
Başarısız
Komik Komik
109
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
62
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
122
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Benim bir çocuğum var yeni doğum yaptım çocuğum hastanede yoğum bakımda tedavi görüyor benim maddi durumum yok