Milyonlarca Instagram Şifresi Usulsüzce Saklandı!


64
646 Paylaşım, 64 points

Instagram cephesinde kullanıcıları şok edecek bir bilgi geldi. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan sosyal paylaşım platform devlerinden birisi olan Instagram’ ın kullanıcılarının şifrelerini usulsüz şekilde sakladığı ortaya çıktı. Bu yazımızda Milyonlarca Instagram Şifresi Usulsüzce Saklandı başlığının detaylarını paylaşacağız.

Facebook’ un sahip olduğu en büyük platformlardan birisi olan Instagram ile ilgili rahatsızlık verici bir bilgi ortaya çıktı. Bilgiye göre Instagram kullanıcılarına ait olan hesap şifreleri, şirket çalışanlarının erişimine açık şekilde tutuluyor.MİLYONLARCA INSTAGRAM ŞİFRESİ USULSÜZCE SAKLANDI!

Teknoloji sitelerinde yer alan bilgi bir anda Instagram kullanıcılarının şaşkınlık yaşamasına neden oldu. Instagram kullanıcılarının sahip oldukları hesap şifrelerini şirket tarafından saklandığı bilgisi bir anda ortalığı karıştırdı.

İddiaya göre Instagram şirketi, milyonlarca kullanıcısına ait hesap şifrelerini düz bir metin haline getirerek çalışanlarının erişimine açık hale getirdi. Bu bilgiye göre Instagram’ ın 20 binden fazla çalışanı, platformu kullanan tüm hesapların şifresini ellerinde bulunduruyor.

FACEBOOK İDDİAYI KABUL ETTİ

Instagram kullanıcıları ile ilgili ortaya atılan iddia kısa sürede kullanıcılar arasında yayıldı. Kullanıcıların şok olduğu bu bilginin ardından büyük bir güvenlik açığı olduğu düşünceleri ortaya çıkarken gelen tepkilerin ardından Facebook cephesinden konu ile ilgili bir açıklama geldi.

Facebook yetkilileri, Instagram ‘ da herhangi bir güvenlik açığı olmadığını söylerken, kullanıcı hesaplarına ait olan şifrelerin Instagram çalışanlarının erişimine açık bulunduğunu itiraf etti. Yetkililer, Instagram çalışanlarının ulaşım sağlayabildiği hesap sayısının ise 10 binlerle sınırlı olduğunu belirtti.

INSTAGRAM KULLANICILARI ŞİFRELERİN BİLİNMESİNDEN ETKİLENDİ Mİ?

Instagram kullanıcılarının şifrelerinin şirket çalışanlarının erişimine açık halde olması, büyük bir rahatsızlık duyulmasına neden oldu. Birçok Instagram kullanıcısı, hesap şifresinin bir başkası tarafından da biliniyor olmasının oldukça rahatsız edici bir durum olduğunu dile getirerek tepki gösterdi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından teknoloji uzmanlarından Instagram kullanıcılarına yönelik oldukça önemli uyarılarda bulundu. Instagram şifrelerinin bilinmesine bağlı olarak birçok kullanıcının hesabına ve kişisel bilgilerine erişimin mümkün olduğunu belirten uzmanlar, Instagram kullanıcılarının güvenliği için hesap şifrelerini yenilemelerinin doğru bir hareket olacağının altını çizdi.

INSTAGRAM KULLANICILARININ ŞİFRELERİNİ NEDEN ERİŞİME AÇIYOR?

Instagram ile ilgili ortaya atılan iddia ve sonrasında yapılan açıklamalar, sosyal medya kullanıcılarının büyük bir şaşkınlık ve hayal kırıklığı yaşamasına neden oldu. Instagram şirket çalışanlarının kullanıcılara ati olan şifreleri biliyor olması, kullanıcıların hesaplarının gizliliği konusunda şüpheye düşmesine neden oldu.

Sosyal medya devi Facebook’ ta kullanıcı hesaplarına yönelik yaşanan güvenlik açıklarının ardından birçok Facebook kullanıcısı hesaplarını kapatma kararı almıştı. Instagram ile ilgili ortaya çıkan bu bilgilerin ardından kullanıcıların da aynı şekilde karar alıp Instagram hesaplarını kapatıp kapatmayacağı ise şimdiden merak edilmeye başladı. Instagram yetkilileri, şifrelerin erişime kapatılıp kapatılmayacağı ile ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
646 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
37
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
121
lol
Aşk Aşk
109
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
87
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir