Milli Güvenlik Kurulu Memur Alımı Yapacak


58
564 Paylaşım, 58 points

Milli Güvenlik Kurulu, memur alımı yapacağını açıkladı. Açıklama kapsamında Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği bünyesinde personel açığını kapatmak için 15 adet personel alımı yapılacak. Bu yazımızda Milli Güvenlik Kurulu Memur Alımı Yapacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Milli Güvenlik Kurulu personel alımı ile ilgili iş ilanı kısa bir süre önce yayımlandı. İlan kapsamında 15 kişilik memur alımı yapılacak. İşe girecek adayların KPSS ve YDS niteliklerine bakılarak işe girilmesi söz konusu olacak.MİLLİ GÜVENLİK KURULU MEMUR ALIMI YAPACAK

Milli Güvenlik Kurulu bünyesinde görev almak ve memur olarak çalışmak isteyen adaylar, öncelikle belirlenmiş şartlara uygun olmak zorunda. Şartlara uyun olan adaylar arasında yapılacak giriş sınavında da başarı gösteren adaylar, memur olarak Milli Güvenlik Kurulu personeli olma hakkına sahip olacaklar.

Uzman yardımcısı olarak işe alınacak olan adaylar, üniversitelerin Sosyal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Fakültesi ve Hukuk Fakültesinden birisinden mezun olmak zorunda olacak. Mezuniyet şartlarına uygun olan adaylar, giriş sınavına işe alınacak olan adayların 4 katı kadar (60 kişi) adayın girişine izin verilecek.

MİLLİ GÜVENLİK KURULU MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Milli Güvenlik Kurulu Memur Alımı başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımak
  • Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile hukuk fakültelerinden ya da bu fakültelere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
  • Giriş (Sözlü) sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir)
  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS A Grubu) KPSSP8, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP28, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP43 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzman Yardımcısı sayısının 4 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da Giriş (Sözlü) sınavına çağrılırlar)
  • Son başvuru tarihinden önceki beş yıl içinde yapılmış Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde veya uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan buna denk puan aldığına ilişkin belgeye sahip olmak
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

MİLLİ GÜVENLİK KURULU MEMUR ALIMI GİRİŞ SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Güvenlik Kurulu Memur Alımı başvuru şartlarına uygun olan adaylar, giriş sınavına katılma hakkına sahip olacaklar. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği İdare Hizmetleri sınıfında görevlendirilecek olan adaylar, giriş sınavına katılabilecekler.

Giriş sınavı için işe alınacak personel sayısının 4 katı kadar adaya şans verilecek. Sınavda başarılı olan adaylar arasında ilk 15 adaya Milli Güvenlik Kurulu bünyesinde uzman yardımcılığı görevini üstlenme şansı verilecek.

MİLLİ GÜVENLİK KURULU MEMUR ALIMI SINAV BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Milli Güvenlik Kurulu Memur Alımı sınav başvuru zamanı en geç 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapılmalıdır. Sınava girmek isteyen adaylar, öncelikle Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu indirerek doldurmalı ve KPSS ve Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuç belgesi ile birlikte Milli Güvenlik Kurulu Sekreterliğine şahsen ya da posta yolu ile göndermelidir.

Milli Güvenlik Kurulu resmi internet sitesine gitmek için TIKLAYIN

Milli Güvenlik Kurulu Sekreterliği adresi: Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No: 254 Posta Konu: 06530 Çankaya – Ankara


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
564 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir