Milli Eğitim Müdürlüğü Ön Lisans Mezunu Engelli Büro Memuru Alacak


88
864 Paylaşım, 88 points

Milli Eğitim Bakanlığı İŞKUR üzerinden personel alımı yapacağını açıkladı. Yayımlanan ilan kapsamında ön lisans mezunu olan engelli vatandaşlara büro memuru olma hakkı verilecek. Bu yazımızda Milli Eğitim Müdürlüğü Ön Lisans Mezunu Engelli Büro Memuru Alacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Milli Eğitim Bakanlığı personel açığını kapatmak için İŞKUR üzerinden bir ilan yayımladı. Ön lisans mezunu engelli vatandaşlar için hazırlanan ilan kapsamında işe alınacak olan personel adayları bakanlık bünyesinde engelli büro memuru olarak görevlendirilecek.MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖN LİSANS MEZUNU ENGELLİ BÜRO MEMURU ALACAK

Milli Eğitim Müdürlüğü Ön Lisans Mezunu Engelli Büro Memuru alım ilanı kapsamında işe alınacak olan engelli personel adayları Kars Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek. Daimi ve tam zamanlı çalışacak olan adaylar, EKPSS puanına da sahip olmak zorunda olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde engelli büro memuru olmak isteyen adayların öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekecek. Şartları taşıyan adaylar, İŞKUR üzerinden başvuruda bulunarak işe girme şansına sahip olacak.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖN LİSANS MEZUNU ENGELLİ BÜRO MEMURU ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Milli Eğitim Müdürlüğü Ön Lisans Mezunu Engelli Büro Memuru Alım başvurusunda bulunmak için öncelikle belirlenen şartlara uygun olmak gerekecek. Milli Eğitim Müdürlüğü Ön Lisans Mezunu Engelli Büro Memuru Alım şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Herhangi bir engele sahip olmak ve bu engeli sağlık raporu ile belirtmek
 • Ön lisans mezunu olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 • Görev yapmasına engel olacak bir durumu olmamak
 • EKPSS sınavına girmiş ve başarılı olmuş olmak

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖN LİSANS MEZUNU ENGELLİ BÜRO MEMURU ALIM SINAVI GENEL HUSUSLARI NELERDİR?

Milli Eğitim Müdürlüğü Ön Lisans Mezunu Engelli Büro Memuru Alım sınavı genel hususlar şu şekilde sıralanır;

 • İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.
 • Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.
 • Ön lisans ve lisans eğitim düzeyindeki engelli işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak kişilerin EKPSS’ye girmiş olmaları gereklidir. EKPSS’ye tabi engelli işçi ilanlarına başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçecektir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.
 • İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.
 • EKPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.
 • Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.
 • Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 • Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.
 • Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ÖN LİSANS MEZUNU ENGELLİ BÜRO MEMURU ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Müdürlüğü Ön Lisans Mezunu Engelli Büro Memuru Alım başvurusunda bulunmak isteyen engelli vatandaşlar, başvuru için İŞKUR resmi internet sitesini kullanmak zorundadır. İŞKUR üzerinden yapılacak başvurularda sitede hazırlanmış olan başvuru formu eksiksiz şekilde doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

88
864 Paylaşım, 88 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir