Migros Para Transferi Kolay Havale Etmek?


55
534 Paylaşım, 55 points

Migros üzerinden para transferi ile kolay para göndermek mümkün. Bir süre önce başlatılan havale işlemi sayesinde Türkiye genelinde bulunan Migros mağazaları üzerinden 7 bin TL’ye kadar para gönderilebiliyor. Bu yazımızda Migros para transferi nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

 MİGROS PARA TRANSFERİ HANGİ ŞUBELERDEN YAPILIR?

Migros üzerinden para transferi için kullanılacak şubeler şu şekilde sıralanır;  • 5M Migros
  • Migros
  • Migros Jet
  • Macro Center

Söz konusu mağazalar üzerinden 2 Bin TL – 7 Bin TL arasında para transferi yapmak mümkündür. IBAN numarası üzerinden para gönderimlerinde 2 bin TL’ye kadar hak verilir.

MİGROS ÜZERİNDEN NASIL PARA GÖNDERİRİM?

Migros şubeleri üzerinden para transferi için öncelikle kasalara T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimlik belgesi, cep telefonu numarası ve alıcının cep telefonu numarası bilgileri verilir. IBAN numarası ile işlem yapmak isteyenler ise ekstra olarak IBAN numarasını vermek zorundadır.

MİGROS ÜZERİNDEN GÖNDERİLEN PARAYI NASIL ALIRIM?

Migros üzerinden gönderilen parayı almak için Migros şubelerine gidip T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimlik belgesi ve parayı gönderen kişinin vermiş olduğu işlem referans numarasını belirtmek gerekir. Kasaya yapılacak bilgilendirmenin ardından gönderilen para kolaylıkla alınacaktır.

MİGROS PARA TRANSFER İŞLEMLERİ HANGİ SAATLERDE YAPILIR?

Migros üzerinden para transferi yapacak olan kişiler, Migros mağazaları açık olduğu sürede gerçekleştirilebilir. Migros üzerinden IBAN numarası ile para göndermek isteyenler, bankaların EFT saatleri içerisinde gönderim yapmak zorundadır.

MİGROS PARA TRANSFERİ HANGİ DÖVİZ CİNSİNDEN YAPILIR?

Migros şubeleri üzerinden gerçekleştirilecek para transferlerinde sadece Tür Lirası üzerinden işlem yapmak mümkündür.

MİGROS PARA TRANSFERİNDE HANGİ ÖDEME TİPİ GEÇERLİDİR?

Migros mağazaları üzerinden para transferi yapacak olan kişiler, mevzuat gereği yalnızca nakit para gönderme hakkına sahiptir. Ancak işlemlerin Gönderal internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmesi durumunda kredi kartı ile para göndermek de mümkün olur.

BANKA HESABI OLMAYANLAR MİGROS ÜZERİNDEN PARA GÖNDEREBİLİR Mİ?

Migros şubeleri üzerinden para göndermek için herhangi bir banka hesabı gerekmez. Kişinin herhangi bir bankada hesabı olmasa bile istediği kişiye Migros üzerinden para gönderebilecektir. Banka hesabı üzerinden Migros mağazalarına para göndermek işleminde ise, bankadan para gelene kadar karşı tarafın para almasına izin verilmez.

MİGROS PARA TRANSFERİ NE KADAR SÜREDE GERÇEKLEŞİR?

Migros üzerinden para gönderme işlemi oldukça kolay ve kısa süreli bir işlemdir. Bir kişi Migros mağazası üzerinden para gönderdikten sonra karşı taraf anında SMS ile gönderilen referans numarasını söyleyerek istediği Migros mağazasından parayı alma hakkına sahiptir.

MİGROS HAVALE İŞLEMİNDE ALICI SORUN YAŞARSA NE YAPILIR?

Migros üzerinden havale işlemi sırasında alıcı tarafı parayı alamaz ise öncelikle referans numarası kontrol edilir. Referans numarası gelmemesi ya da yanlış bildirim nedeniyle para alımlarında sorun yaşanabilir. Bunun dışındaki herhangi bir sorun için 0850 215 09 55 numaralı Gönderal çağrı merkezini aramak ve bilgi almak gerekir.

MİGROS PARA TRANSFERİ İÇİN ÜCRET ALINIR MI?

Migros üzerinden yapılacak para gönderim işlemleri için ücret ödemek gerekir. Bu ücret, gönderilecek para tutarına göre belirlenir. Mağazadan para transferi işlem hizmet ücretlerini öğrenmek için TIKLAYIN

Migros para transferleri için alınan hizmet işlem ücreti, işlemin iptal edilmesi durumunda geri verilmez.

PARA GÖNDERİMİNDE YANLIŞ NUMARA GİRERSEM NE OLUR?

Migros para transferi işlemi sırasında verilecek olan cep telefonu numarasının yanlış girilmesi durumunda Gönderal çağrı merkezleri üzerinden işlem iptal edilebilir. İşlemin iptalinin ardından tekrar doğru cep telefonu numarası ile işlem tekrarlanabilir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
534 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir