Migros İş Başvurusu Personel Alımı ve Çalışma Koşulları


79
774 Paylaşım, 79 points


İndirim marketçiliği denince akla ilk gelen marketlerden biri olan Migros, müşteri memnuniyeti ile de oldukça dikkat çekiyor. Bunun altında yatan en önemli sebeplerden birisi de Migros personel alım politikasının geçtiğini söylemek mümkündür. Bu nedenle Migros çatısı altında çalışmak için yapmış olduğunuz başvuruda kesinlikle baştan savma açıklamalar yerine kendinizi en iyi anlattığınız bir başvuru kağıdı teslim etmeniz daha yararlı olacaktır.

Migros şubelerinin herhangi birisinde çalışmaya başladıktan sonra kariyer basamaklarını bir bir yükselmeniz oldukça muhtemel. Kasiyer olarak başladığınız meslek hayatınızda kendinizi bir anda şube veya bölge müdürü olarak bulabilirsiniz. Bunun için de müşterilerle iletişiminizi iyi tutmalı ve kendinizi çalışma arkadaşlarınız ile uyumlu olacak şekilde şekillendirmelisiniz.

Migros İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Migros şubelerinde çalışmak üzere başvuru yapanların sayısı oldukça yüksek olduğu gibi çalışma alanlarının da çok geniş olduğunu söylemek mümkündür. Kasiyer, reyon görevlisi, paketleme personeli, manav personel, kasap gibi pozisyonlarda Migros iş ilanları yoğunlaşmaktadır. Migros iş başvurusu yapmak için çalışmak istediğiniz herhangi bir Migros şubesine gidip mağaza müdürü ile görüşmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Daha sonrasında eğer acil personel açığı varsa direkt olarak yüz yüze görüşme şansı yakalama imkânınız olacaktır.  Kısa bir mülakat sonrasında iş başvurunuz değerlendirilebilir ve direkt olarak işe alınabilirsiniz. Ancak tabii ki bu sadece bir senaryo. Normal şartlarda sizlere verilen başvuru formunu doldurmanız istenir ve 5 iş günü içerisinde olumlu yada olumsuz bir cevap gelir.Mağazaya giderek başvuru yapmanın yanı sıra Migros’un internet sitesi ve de Migros iş ilanlarını inceleyebilir ve Migros iş başvuru formu doldurabilirsiniz. Şirketin kurumsal internet adresinde bulunan Migros kariyer sayfası üzerinden gerekli alanları doldurarak iş başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra iş başvurunuzu başarı ile tamamlamış olursunuz.Migros Personel Alımı Başvurusunda İstenen Belgeler Nelerdir?

  • Temiz Kağıdı
  • Diploma Fotokopisi
  • İkametgah Belgesi
  • Sağlık Raporu
  • 4 Adet Vesikalık Fotoğraf
  • Kimlik Fotokopisi

İş başvurusu yapmak amacıyla giderken yanınızda yukarıda listelenenleri götürmeniz işlemlerin daha da hızlanmasını sağlayacaktır.

Migros Çalışma Koşulları Nelerdir?

En uygun market zincirlerden birisi olduğu nedeniyle halkın uğrak alışveriş noktalarından olan Migros’ta  işe başlayabilmek için uymanız gereken bazı çalışma koşulları bulunmaktadır. Migros’a rakip şirketlerin yani sıra çalışanlar için daha esnek saatler sunulduğunu söyleyebiliriz. Yarı zamanlı çalışmanın mümkün olduğu Migros’ta eğer bu şekilde çalışmak istiyorsanız hafta içi 4, hafta sonu ise 1 gün tam çalışmak zorundasınız. Özellikle Migros’un bu özelliği nedeniyle birçok öğrenciye iş imkanı sunulmaktadır.Migros çatısı altında çalışan kasiyer ve diğer çalışanların günlük çalışma süresi 8.5 saattir. Ancak bu süreye yemek, mola ve diğer süreler de eklenmiştir. Eğer Migros’ta 1 yıl boyunca çalışmış iseniz yasal olarak 14 gün izin hak edersiniz.

Mağaza içerisinde çalışmaya başladıktan sonra diğer çalışma arkadaşlarınızla da uyum içerisinde olmalısınız. Bazen çalışanlar rahatsızlandığı için çalışmış olduğunuz pozisyondan farklı bir alanda bir süreliğine çalışmanız gerekebilir. Pozisyonda aktif olarak çalışan kişi geri döndüğünde ise normal alanınıza geri dönersiniz.

Migros Çalışanlarının Maaşları Ne Kadar?

Migros’ta diğer market zincirlerine göre çok daha geniş iş pozisyonları bulunduğu için buna bağlı olarak maaşlar da değişiklik gösterebilmektedir.

  • En düşük Migros çalışanının maaşının asgari ücret, yani 2020 TL olduğunu söyleyebiliriz.
  • Mağazalarda bulunan kasap ve manav reyonunda çalışan kişilerin maaşları 400 TL,
  • Kasiyerlerin maaşları ise 2.020 TL’dir.
  • Mağazada yönetici olarak çalışan kişilerin maaşları ise 2600 TL’den başlayarak 6.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Birçok Migros mağazasında yemekhane olduğu için yemek ücreti ödemeniz gerekmiyor. Ayrıyeten küçük mağazalarda çalışanlara da yemek desteği verilmekte.

MİGROS İŞ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLA


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
774 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
25
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz Oy Verilmedi İlk Oyu Sen Ver!)
Loading...

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir