Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?


61
594 Paylaşım, 61 points

Facebook kullanıcılarının anlık mesajlaşmak için kullandığı platform olan Messenger, milyonlarca kullanıcı sayısına sahip bir uygulamadır. Messenger üzerinden gönderilen mesajların okunması durumunda karşı tarafa okunduğuna dair bilgi gitmektedir. Bu yazımızda Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Messenger kullanıcıları uygulama üzerinden mesaj attıklarında, karşı tarafın mesajı okuduğunu okundu bilgisi sayesinde kolaylıkla görebilirler. Okundu bilgisi genel olarak tüm kullanıcılarda açıktır. Ancak bazı kullanıcılar bu özelliği kapatmak isteyebilirler.FACEBOOK MESSENGER NEDİR?

Facebook Messenger, milyonlarca kişinin kullandığı bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Facebook ile bağlantılı olarak kullanılan bu platform üzerinden mesaj göndermek, video ya da fotoğraf paylaşmak, dosya gönderimi yapmak mümkündür.

Mesajlaşma uygulaması olarak bilinen Messenger üzerinden gönderilen mesajlar karşı tarafça okunduğu zaman okundu bilgisine ulaşılabilir. Ancak birçok Messenger kullanıcısı, mesajın okunduğu bilgisinin karşı tarafça görülmesini istemez.

MESSENGER’DA OKUNDU BİLGİSİ NASIL KAPATILIR?

Messenger’ da okundu bilgisinin karşı tarafın görmemesi için bazı işlemleri yapmak gerekir. Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır? Sorusuna ne yazık ki bir açıklamada bulunmak mümkün değil. Facebook Messenger okundu bilgisini kapatma özelliği ne yazık ki kullanıcılara sunulmamıştır.

Messenger okundu bilgisini kapatmayı illa ki isteyen kullanıcıların bu işlem için üçüncü parti yazılımları kullanması gerekir. Messenger okundu bilgisini kapatmak için kullanılabilecek en doğru uygulamalardan birisi Ghost for Chat uygulamasıdır.

GHOST FOR CHAT UYGULAMASI NEDİR?

Ghost For Chat Uygulaması, üçüncü parti bir uygulama olarak hazırlanmıştır. Bu uygulama sayesinde Facebook Messenger uygulaması üzerinden okundu mesajlarının kapatılması mümkün olmaktadır. Böylece karşı taraf ileti okunsa dahi okunduğu bilgisini görüntüleyemez.

Ghost for Chat uygulaması, bilgisayarına kuran kişinin Messenger üzerinden okuduğu iletilerin karşı tarafa bildirilmesini engellemektedir. Bu engelleme işlemini kullanıcıyı her an çevrim dışı gibi göstererek gerçekleştirmektedir. Uygulamayı kullanan kişi çevrim içi dahi olsa karşı tarafa bu durum görünmeyecektir.

GHOST FOR CHAT UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Ghost for Chat uygulaması nasıl kullanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Ghost for Chat uygulaması, üçüncü parti uygulama olmakla birlikte Messenger üzerinden kullanıcıların çevrim dışı görünmesini sağlar.

Uygulama ile okundu mesajlarının engellenmesi için öncelikle uygulama mağazası üzerinden Ghost for Chat uygulamasının indirilmesi gerekir. Uygulamanın indirilmesiyle birlikte otomatik olarak Messenger üzerinden okundu bilgisinin kapatılması işlemi gerçekleşecektir.

Ghost for Chat uygulamasının indirilmesinin ardından kullanıcıların herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmaz. Uygulama otomatik olarak kullanıcının Messenger üzerinden çevrim dışı görünmesini ve okundu bilgisinin kapatılmasını sağlayacaktır.

GHOST FOR CHAT UYGULAMASI CEP TELEFONUNDAN KULLANILIR MI?

Ghost for Chat uygulaması cep telefonundan kullanılır mı sorusuna ne yazık ki olumlu cevap vermek mümkün değildir. Üçüncü parti uygulaması olarak bilinen Ghost for Chat uygulaması sadece bilgisayarlara uygun olarak hazırlanmış bir uygulamadır. Bu nedenle cep telefonlarına indirilerek kullanılması mümkün değildir.

Cep telefonundan Messenger kullanan ve okundu bilgisini kapatmak isteyen kullanıcılar için ise herhangi bir üçüncü parti yazılımı bulunmamaktadır. Cep telefonundan Messenger okundu bilgisini kapatmak isteyen kullanıcıların tek yapabilecekleri ise kendilerini uygulama üzerinden Çevrim dışı olarak konumlandırmak olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir