Memur Ve Emeklilere Bayram Sonrası Zam Müjdesi


62
604 Paylaşım, 62 points

Milyonlarca memurun ve emeklinin beklediği zam müjdesi nihayet geldi. Ocak – Mayıs enflasyon oranları göz önünde bulundurularak memur ve emeklilere yapılacak zam oranları açıklandı. Bu yazımızda Memur Ve Emeklilere Bayram Sonrası Zam Müjdesi hakkında bilgi vereceğiz.

Corona virüs salgını nedeniyle emekli ikramiyelerini erken alan emeklilere ve memurlara devletten müjdeli bir haber geldi. Zam müjdesi bekleyen emekli ve memurlara Temmuz ayı itibariyle zam yapılacağı açıklandı. 3 Temmuz itibari ile maaşlarını zamlı olarak almaya başlayacak olan memur ve emekliler Temmuz ayının sonunda da bayram ikramiyesi alma şansına sahip olacak.MEMUR VE EMEKLİLERE BAYRAM SONRASI ZAM MÜJDESİ

Memur ve emeklilerin yüzünü güldürecek haber devletten geldi. Memur ve emeklilere Ocak Mayıs ayı enflasyonu oranında yapılan zammın ardından Temmuz ayı itibariyle ikinci 6 aylık dönem zammının yapılması bekleniyor. Türkiye’ de yaklaşık 3,2 milyon memur ve 128 emekli bulunuyor. Tüm bu vatandaşlara Temmuz ayı itibariyle ikinci zam yansıtılmaya başlayacak.

Memur ve emeklilere ilk 6 aylık dönemde yansıtılan %4’lük enflasyon zammının ardından yeni yüzde %4,57 olarak belirlendi. Bu artışla birlikte maaşlara yapılan zam oranında %0,57’ lik bir fark oluştu. Bu farkında eklenmesiyle birlikte memur ve emeklilerin yeni alacaklar maaşlar belirlenmiş oldu.

MEMUR VE EMEKLİLERE BAYRAM SONRASI NE KADAR MAAŞ ÖDENECEK?

Memur ve emeklilere bayram sonrası maaş zammı müjdesinin ardından yeni ödenecek maaşlar da belli oldu. Memur ve emeklilere bayram sonrası ne kadar maaş ödenecek sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

 • En düşük emekli maaşı (esnaf): 1,865 TL
 • En düşük memur maaşı: 2,782 TL
 • 2000 öncesi emekli olan SSK’ lıların maaşı: 2 bin 661 TL
 • Memur emeklilerin maaşı: 2,782 TL

ZAM SONRASI KİM NE KADAR İKRAMİYE ALACAK?

Memur ve emeklilere gelen zam müjdesinin ardında ikramiyelerin de ne oranda yatırılacağı merak edilmeye başladı. Emeklilere ve ölüm aylığı alanlara her bayram öncesi verilen bayram ikramiyesi ödemeleri Temmuz ayı sonlarına doğru gerçekleştirilecek.

Zam sonrası kim ne kadar ikramiye alacak sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Emeklilere: 1000 TL
 • %75 ölüm aylığı alanlara: 750 TL
 • %50 ölüm aylığı alanlara: 500 TL
 • %25 ölüm aylığı alanlara: 250 TL

MEMURA AİLE ZAMMI NE KADAR VERİLECEK?

Memur maaş zamlarının ardından aile zammı da alacak. Belirlenen memur zammı kapsamında Temmuz ayı itibariyle aile zammına da %4 oranında bir ek getirilecek. Memura aile ödemesi şu şekilde sıralanıyor;

 • Memur eşi için: 332 TL’ den 347,18 TL’ ye yükselecek
 • 0 – 6 yaş arası çocuklar için: 73,04 TL’ den 76,38 TL’ ye yükselecek
 • 6 yaş üstü çocuklar için: 36,52 TL’ den 38,19 TL’ ye yükselecek

Bu ödemelerin üzerine %4 oranda zam yapılarak Temmuz ayı itibariyle memurların maaşlarına eklenerek maaş ödemesi gerçekleştirilecek.

EMEKLİLERE İKİNCİ BAYRAM İKRAMİYE ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Emeklilere her yıl bayram öncesi ikramiye ödemesi yapılıyor. Bu kapsamda emeklilere Ramazan Bayramı öncesinde ikramiye ödemesi gerçekleştirildi. Temmuz ayında kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde de ikramiye verilecek olan emekliler, bu ikramiyenin ne zaman verileceğini merak etmeye başladı.

Emeklilere ikinci bayram ikramiyesi ödemesi ne zaman yapılacak sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün; emekliler 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak Kurban Bayramı öncesinde 27 – 30 Temmuz tarihleri arasında bayram ikramiyelerini alma hakkına sahip olacaklar. Emekliler, durumları göz önünde bulundurularak ödemeleri yapılacak.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir